EZ647 - zošit - obaly

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

Ja mam SC-PM 07, kupil som ju pouzitu. Tam sa vklada kazeta ako do autoradia ale opacne, co je trochu matuce. Jednopasmove repro, zvuk trochu nadpriemerny oproti inym micro a podobne.
Potom od novoty SA-PM 03, toto je celkom inde. Na to sa zvukovo nechytaju ziadne pianokrafty ani dospelejsie stroje. Nepoznam zvukovo lepsi microsystem. Vobec to nehra ako bezne veze, toto je na sposob riadneho hifi.

Tak by ma zujimalo ako hral ten ich Technics, myslim si ze to mohlo byt dost dobre.
Naposledy upravil/-a Nstar v Nedeľa, 25. Októbra 2020, 07:53, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

To s tým vkladaním ako do autorádia, to je na veži strašne divné, inak stroj pekný, až na ten kazeťák :D
No a o tom micro Panasonicu to sme sa bavili spomínam, pri jednom z tých článkov tu.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

Mne sa to zase dost paci ta mechanika ale s udrzbou je to horsie.
Jenisatko
mazák
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Piatok, 18. Septembra 2020, 09:07

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Jenisatko »

Tak dneska jsem se hodně zasmál. Konkrétně mě dostala do kolen, táto část ,,ale ísť niekde s rodičmi, či starými rodičmi je to pomalé, tie dve tri uličky k bytovke bola ako cesta do Prešova. Tak jsem se už dlouho nezasmál. Pokračuj určitě dále. Děkuji za rozveselení.....
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

jasné, ale dneska ako som starší tak už sa tak neponáhľam, na druhú stranu ísť na nákup s niekym a stráviť napríklad medzi regálmi Kauflandu, Tesca a pod hodinu a viac, mi príde šialené a tomu sa snažím vždy vyhýbať :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No ale bejt ty regály plný kazet...
Jak jsi psal o té hromadě kazet, tak to jsem neměl šanci vidět, nejvíc co jsem toho kdy viděl bylo asi v Globusu, kdy měli na výběr několik modelů (asi víc jak 10, ale myslím ne 20), ale za to jich tam byly hromady. Vedle toho víc druhů VHS a hromady CD. Dnes, dnes tam už nemají ani ty cédéčka..


Jinak piš dál, pěkný články máš ;-).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

SilverFox: hej, bol som v mnoho obchodoch typu Tesco a pod, mali tam toho naozaj veľa, ale nikdy nie tak moc a tak pestro ako vtedy v Tescu v roku 1999, takú nádheru som už nikdy viac nevidel.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

GoldStar Pop Concert 60 - 35Sk
TDK Super D 90 - asi 59Sk
scan0166.jpg
scan0166.jpg (105.65 KiB) 2057 zobrazení
Ako som spomínal kdesi na začiatku, obaly som prv lepil tri kusy na jednu stranu A4, preto sa mi vždycky dva ohli a potom som to opravoval. Z toho dôvodu tu máme obal kazety GoldStar nalepený v roku 1996 a TDK Super nalepený v roku 1999.
Tak sa teda vrátim tri roky späť od posledného príspevku do roku 1996.
GoldStar Pop Concert bola posledná kazeta tejto rady, z ktorej mi chýbal obal. Nevadí, v Astre som ju dostal pri istej príležitosti, posledná kazeta, šla rovno z pod skla vitrínky. Obaly sa mi veľmi páčili a tento samozrejme tiež, ale po rozbalení prišlo sklamanie. Už som mal vtedy GoldStar Live Concert v modrom obale, tiež to bola priehľadná svetlá kazeta ktorá sa mi neskutočne páčila, pretože mala cievky typu That´s s oranžovou svorkou, ale táto POPka mala cievky typu Emtec (emtec v tej dobe ešte neexistoval, ale jednalo sa o čínsky dizajn cievok) s červenou svorkou, a telo kazety bolo takmer rovnaké ako Live Concert, ale bolo hladké po stranách. Mne sa to proste raz nepáčilo, ani mi tak nevadili tie červené svorky, ale tie cievky vyzerali jednak nepekne a jednak mali problémy si udržať tvar. Aj keď myslím že na tejto konkrétnej držia doteraz, ale mal som pár kusov POP Concert 90min v rukách od známych a tam boli veľké problémy, hraničilo to s použiteľnosťou.
Páska samotná dobrá, nahral som ju celú vtedy na novej aiwe, povedal by som že medzi Live a Pop nebol rozdiel, možno si to GoldStar niekedy delilo precíznejšie, tie modely aj kvality, ale toto bolo skôr už také symbolické delenie, len na dizajn fólie.
No a hlavný neduh tejto značky bol aj v tom že podľa šarže ste dostali náhodné Čínske cievky, alebo That´s, vtedy tomu nikto moc nerozumel, takže to bolo jedno, ale na zadnej strane fólie sa dalo vidieť na kazetu a zistiť tak čo kupujete.
*
Tak a teraz môžme pokračovať v dobe kde som skončil písanie včera, teda to bol máj 1999 s kazetami TDK SF a MA na Technics veži, pokračujeme s TDK Super D, ktorá tiež pochádza z Astry a to už boli letné prázdniny 1999, teda júl, alebo august.
Cestou od tety cez horúci letný deň z bytovky na jednom sídlisku som sa presúval domov na sídlisko druhé asi tak 2,5Km, vždycky to bola dlhá prechádzka, ale cestou bola Astra a ja som mal možno z posledných našetrených prachov pre toto obdobie, asi z posledných od babky, už neviem, ale rozhodol som sa cestou v Astre skontrolovať či je niečo nové ohľadne kaziet. No a bola tam TDK D v modrej fólii. Pozerám že čo je to za blbosť, že by sa normalky zle predávali tak zmenili farbu? no nie ono to je Déčka, ale chromka. Tak sa pýtam, no vraj TDK zrušilo model SF a teraz je namiesto nej táto D Super. Katalógy sme stále nemali k tomuto obdobiu, tak som tomu vysvetleniu musel veriť a veľmi vhodne mi padla do zbierky.
Obal síce prehnane moderný, ale páčil sa mi viac, než normal D, vďaka tej modrej. Kazeta svetlo modrá, narozdiel od tých limitiek D Colour bola táto príjemne jemne modrá, s čiernymi svorkami na cievke, na základnú chrome dobrý dizajn.
Telo bolo štandardné priehľadné TDK, páska typu SF základná s časticami Avilyn, tam to ani inak nešlo že, ale pochopil som že čo sa to vlastne stalo s tou SF kazetou, ktorú zrušili. Ako som včera spomínal, SF mala veľmi tmavé telo, z plastu, ktorý má byť odolnejší voči teplu, teda vhodná do auta. Takže tam sa ušetrilo, no možno sa aj zvýšila atraktivita kazety.
A musím sa priznať, že pomaly ale isto nastávala doba, keď som odmietal ďalej čokoľvek nahrávať na svojej aiwe, kvôli nízkej kvalite zvuku a tomu debilnému kompresoru dynamiky, nahrávky na aiwe boli už len vzácne, ale tejto TDK D Super sa to už netýkalo. Kazeta sa dostala na rad nahrávok asi až niekedy na jeseň tohto roku 1999, lebo ešte pred ňou čakali nejaké iné v zásobe. Okrem prvej skladby, bola celá kazeta nahratá na veži Sony. Bol tam podobný efekt, ako u TDK DJ2, teda tento pásik nestačil na moc db čo na ňu Sony veža tlačila, ale keď nebol mastering CD tak agresívny, tak som bol so zvukom relatívne spokojný, aj výškovo, aj celkovo. Ale ako na potvoru mal som jeden výber, kde bola jedna skladba prehnane nabudená, tak že priamo z CD bolo počuť silné schválne prebudenie na basoch, asi to chceli ako nejaký zvláštny efekt alebo čo, no a hádajte čo to na tej kazete spravilo? chrčanie sa zdvojnásobilo, akoby som to nahrával na nejakom amatérskom kráme, alebo pridal REC Level na max, ako vtedy na tej Sony HF-S v Astre pred rokmi, kto si spomenie ako som o tom písal :D
Okrem toho prvá spomenutá skladba bola na veži Technics SCHD51, ktorú som spomenul včera, sme sa do KE náhodou dostali na krátku návštevu, mal som jednu dynamickú nabudenú skladbu na jednom CD a bol som zvedavý ako si s tým veža poradí, a zase prekvapila, naozaj nabudená dynamika, výšky, ale na tej páske to vyznelo dobre, ja to nechápem, žiadna kalibrácia, ani nastavenia, len vložiť a nahrávať, napriek tomu ten Technics s tým nemal problém.
Okolo roku 2008-2009 som tento model TDK D Super už aukra zohnal ako 120min, moja prvá dlhá TDK, nahrával som na mojom Technicse 575 a tiež to bolo dosť schopné, zvukovo zahrala nádherne, jediné s čím bol problém, nepoužiteľná v tenkom slim walkmane Panasonic, proste ju nevládal ťahať, ale Maxell UR 120 bez zaváhania. No o tom walkmane tiež niekedy napíšem.
*
bonus text, vrátim sa znova do roku 1996 do jarného marcového dňa :D
V ten deň som volal spolužiaka k nám domov, on mal starší model dvojkazeťáku aiwa než ja, a bol spokojný až na to že mu mnoho kaziet utekalo spod kladky na začiatku a všetky boli viac či menej ozúbkované, stále nikto nepovedal že sú zlé kladky :D ) Šli sme teda k nám, a po chvíľke sme sa s mamou vybrali do Astry, tam nás už očakávali, a mňa hlavne očakávala Aiwa CS-W320. Bolo to maximum čo sme si mohli vtedy dovoliť, mama stanovila hranicu na 3000Sk za dvojkazeťák. Trochu sa nám to oneskorilo, boli by sme ich navštívili s nákupom o nejaký ten týždeň skôr, ale čakalo sa na zásielku z aiwy do obchodu. Na výber vtedy boli aj Panasonic a Sony tohto typu, ale aiwa to dizajnom vyhrala. Sa mi vtedy veľmi páčil aj dvojkazeťák aiwa s CD, žeby sme mali aj CD player, ale cena 6500Sk celkom výraznejšie prevyšovala rozpočet, mama bola ochotná za CD ešte jednu tisícku priplatiť, ale to nijako nevychádzalo, jedine kúpiť singledeck rádio s CD, ale ja som bol vtedy extrémne zaťažený na nahrávkach z kazety na kazetu, takže smola.
Pri predvádzačke výrobku spolužiak poznamenal že mám striedať mechaniky pri prehrávaní, aby sa opotrebovali rovnomerne a nedopadol som ako on, ja som sa len usmieval, že je to ešte nové a verím že to dlho vydrží :D Jediné čo ma pri predvádzačke aiwy zaujímalo, bolo niečo na čo by sa opýtal každý hrdý majiteľ plastového rádia, a to či k nim môžem stále chodiť na prehrávanie a nahrávanie kaziet na Technicse :D
No a pri platbe som mamu žiadal o kúpu kazety k stroju, presne onú GoldStar Pop Concert, ona že ani náhodou, nič také, že veď je to presne zaokrúhlenie do 3000Sk a aiwa stála 2970Sk, no že nie nie nie nie, na to už teta predavačka, mi podávala do ruky túto GoldStarku, že to je bonus k nákupu :D
Tak díky :)
Ostatné okolo aiwy som už popisoval tu:
viewtopic.php?p=10748#p10748
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

parada, hlavne ten nakup Aiwy
TDK Super D mám krabicu a nenapadlo mi, že je to také staré, myslel som,že to je z tých rokov 2002 -
Dakujem za daší perfektny clanok, tento bol tým nakupom kazetáku este zabavnejsi.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

podľa mňa to bude aj staršie, 1998, len kým sa v skladoch staré vypredali a dostalo sa to postupne do obchodov, asi to chvíľu trvalo.
Jo nákupy, to boli krásne dni :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

TDK HS 195 - 119Sk
scan0167.jpg
scan0167.jpg (93.25 KiB) 2017 zobrazení
Po dlhšej dobe VHS, pre mňa vtedy konečne nový prírastok, a malo to svoj dôvod, konečne dostali jeden titul na ktorý som dlho čakal do požičovne, áno presne tak, kopírovalo sa , mal som stále GoldStar VHS a Aiwu player VHS, takže jediná prekážka v ceste boli financie. Takže zase babka a ospevovanie o filme o páskach a pod. Myslím že som dostal asi dve stovky, alebo ako to bolo, jej sa zdalo to lacné za video pásky :D Neviem či požičovné som platil sám, alebo mi dala len jedno sto korún, alebo kompletne, no to je jedno. Zašiel som do Astry a konečne som si mohol za plnú cenu dovoliť kúpiť jednu z najväčšej klasiky, čo mi doma chýbala a to TDK HS, a šiel som hneď až na 195 prvý krát. A bolo to aj praktické, pretože bol koniec leta, august 1999 a v septrembri hneď prvý deň po škole som mohol dvom spolužiakom od prezentovať tento titul.
Povestný červený obal s guličkou a pod fóliou čierny obal s čiernym veľkým textom, to vyzeralo tiež dosť profesionálne, a zadná strana na popisy, TDK chválim, tento obal sa mi naozaj páčil, a kazeta mala tiež svojský dizajn, dokonca vlastné cievky, žiadne generické. Kazeta mala pekný vrúbkovaný povrch, pekne to rapkalo pri vkladaní do stroja :D
Fungovala naozaj spoľahlivo, aj na tom GoldStare, nemal som žiadne výhrady, no a v budúcnu mi ich prešlo rukami ešte veľmi veľa a spokojnosť ako na GoldStare tak aj na novom hifi Panasonicu. Sestra si na verziu HS E240 nahrávala skladby z telky, ona to rada nahrávala na mnoho VHS kaziet, aj na GoldStare mono, ale na telke to bolo jedno, a len SP, na druhú stranu obalu mi vyšli vtedy popisy všetkých skladieb celej E240 v SP režime.
*
bonus text bude o mojom walkmane Aiwa HS-GS342, niektoré detaily som písal tu:
viewtopic.php?f=10&t=225
Od nákupu rádiokazeťáku aiwa prešiel necelý mesiac, takže už bol apríl 1996, ja som mal po Veľkej noci zase niečo málo cez tisíc korún. Walkman Levis síce ešte fungoval, ale už bol odretý, opotrebovaný, aj keď som nový walkman nepotreboval tak mi to prišlo vhod. V Astre som často pozeral aj na walkmany, ktoré mali vo vitrínke, viacero sa mi ich tam páčilo, ale rozhodol som sa pre aiwu, jedna sa mi tam pozdávala, mala reverz, dolby B, prepínanie na chrome/metal, indikátor batérie, trojpásmový EQ, ale cena bola 1900Sk, na čo mi povedali že mi ho nechajú za 1050Sk, tak aj bolo. Naozaj bol som z neho tak natešený, že som počúval od rána do večera, mal naozaj pekný zvuk, s tým Levisom sa to nedalo ani porovnať.
Ale len plastovú mechaniku, ja som si naozaj myslel že je to v poriadku, že je to moderné, nuž nebolo.
Jeho prvá závada bola že vypadával zvuk, pri dotyku okolo jacku slúchadiel, no studený spoj, vraj nemám vyťahovať po každom počúvaní slúchadlá von, a pritom ja som si ten strojček len pekne odkladal stále do pôvodnej krabičky, akoby bol nový, potom som v kartóne spravil výrez, aby sa to tam vošlo aj bez odpojenia slúchadiel. Ale od tej doby vždy raz za čas proste vypadával zvuk aj tak, ale s tým rozdielom že bola už poškodená nahrávka. No proste maže kazety? ako je to možné, pýtali sa v Astre keď nemá mazaciu hlavu, no detailnejší popis v tom odkaze vyššie. Ale o nejaký čas neskôr keď som sa vŕtal v elektronike, som spravil na Levis walkmane pokus, že počas prehrávania som pripojil jeden pól batérie priamo na kontakt hlavy, malo to rovnaký efekt a nahrávka bola poškodená, ono je totiž veľmi ľahké ak aj do prehrávacej hlavy dostane veľký prúd, magnetické pole bude dostatočne silné aby záznam poškodilo. Neskôr boli problémy aj s ťahom a gumičkami, tam potom koloval do servisu pravidelne, pri jednej z opráv definitívne prestal "mazať" pásky, totiž nejaký skrat káblov sa pri tej večnej montáži a demontáži asi opravil, tie mikro káble sú tam extrémne nahusto na doske, ako je vidieť z fotiek na odkaze. Aj tak mi povedali že mechanika je v takom stave akoby by bola 10rokov nonstop v prevádzke, a že za náhradnú by som musel zaplatiť tisícku, čo sa neoplatilo, aj keď som váhal, mať prachy asi by som to dal. No neskôr mi ho ukradli ako som už spomínal takže je to jedno a ja som si potom kúpil Panasonic RQ-SX41, ale o tom až neskôr.
Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 305
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa pepst »

No, po viacmesačnej pauze som sem opäť nakukol, našiel toto vlákno a nestačím sa diviť.
Chcel by som mať takú pamäť a evidenciu. :)

Osobne som niekedy zbieral optické nosiče, staré zlaté časy pre zberateľa boli rovnako, ako v prípade Erika v časoch, keď si to človek veľmi nemohol finančne dovoliť, akurát, posunuté o pár rokov dopredu. Rád by som sa teraz na skok a s plnou peňaženkou vrátil do rokov 2000-2004. :)
Momentálne už z môjho pohľadu nie je veľmi čo zbierať - CD a DVD sú absolútne na ústupe, zostali 2-3 veľkí svetoví výrobcovia a rovnaký počet značiek. Dávno preč sú časy, kedy sa v bežných obchodoch a supermarketoch dali naslepo objaviť zaujímavé kusy. Aukro neponúkalo nikdy nič zaujímavé a žiaľ, i ponuka na ebay je čoraz biednejšia...
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"