EZ647 - zošit - obaly

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

na základe žiadosti Nstara môžem pridať obsiahlu históriu môjho zošita s obalmi

keďže ma kazety vždy fascinovali a zabalené ešte viac, tak ma napadlo si tie obaly nechávať, myslel som že keď sa mi pri odtrhnutí zachová väčší kus, že si ho nalepím do zošita, ale bola to blbosť, až mama mi poradila aby som to rozrezal po obvode.
takže obdobie základky, celé 90te roky, a zbierka obalov začala tak v roku 1995 teda v polovici tohto obdobia, Kazety som začal pomaly kupovať a dosť obalov šlo do koša kým som to začal lepiť.
takže začneme tým príkladom čo tu bol na fóre:
scan0165.jpg
scan0165.jpg (84.6 KiB) 4223 zobrazení
Sony HF-S bol prvý úspešný obal v zošite (tesne pred ním som vyhodil Raks SX a JVC GI modrá verzia), jeden z najkrajších, tá zelená ma proste fascinovala aj to že je to Sony HF-S. V minulosti sme mali doma kazetu HF-S rok 1985 a neskôr aj túto, tak ma fascinovalo keď som ju našiel v jednom obchode ešte v predaji, totiž táto modelová rada práve končila v predaji a dokonca to bol posledný kus a už nikdy som ju nevidel. Sony potom už frčalo len na tejto rade 1996:
https://ez647.sk/cc/c/b/sony_96_01.jpg
71Sk som naškrabal z drobných a niečo som musel zdĺhavo doma žobrať.
Pochádzala z obchodu Spoel Elektro u nás v meste, v centre, dneska ešte existuje ale nájdete tam maximálne Maxellky UR 2012, ktoré všetci poznáte.
https://www.google.sk/maps/@48.9429505, ... 6656?hl=sk
spoel.jpg
spoel.jpg (59.45 KiB) 4223 zobrazení
V tej dobe bol tento obchod jeden z najpestrejším výberom kaziet aké som kedy videl a rád som tam chodil pozerať, niekoľko kaziet som si odtiaľ kúpil ale mnoho nie, jediný obchod kde mali Basf Lion King za stovku Sk, čo ma vtedy fascinovalo, alebo Maxell XLI-S za vyše sto korún, to bola nehorázna suma za normalku a prvý krát som videl v živote aj TDK MA-XG 90. Posledná generácia, si hovorím aj TDK má malé okienko na kazete ako Maxell XLII-S ale tá cena že 595Sk? to ak budem raz robiť tak takú extrémnu sumu si dovolím len raz v živote (hahaha smejem sa a nie je to smiešne pritom)
Takže odtiaľ pochádza aj táto Sony HF-S.
Celý natešený som s ňou utekal domov a nevedel sa na ňu vynadívať.
Prvá strana bola nahraná u známej v elektre, kde som chodil obzerať a skúšať Technics zostavu vtedy zo základných komponentov cena 42 000Sk mi prišlo už totálne nereálne. A to tam mali dvojdeck RS-TR373 čo je naozaj najchudobnejší Technics deck aký môže byť, dve mechaniky elektronika, revers, dolby B a C, stupnica displeja len do +4db a REC Level, vtedy pre mňa veľmi komplikovaná vec. Tento deck nemal ani HX Pro, ani balance, ani Sluchátkový výstup, ani TPS vyhľadávanie, ani ATC, ani počítadlo typu 00.01 ale len trojmiestne typu 001. (obdoba trojmiestneho krútiaceho sa mechanického počítadla) Ale vtedy ma to tak fascinovalo ako blikal ten displej, ako sa všetko robilo samo elektronicky, hlavne otváranie ópeň a zatváranie. A k tomu pripojený EQ SH-GE70 ktorý ma fascinoval displejmi a ktorý som túžil vždy mať. No a k tomu pripojený najlacnejší CD player Technics rady SL-PG, ktorý bol v zostave najlacnejšia položka, čo som vtedy nechápal, presne taký stroj, čo považuje väčšina hifistov na najväčší odpad, ale to nevadí. Vtedy som si myslel že nahrávka na tom bude svetová a bezkonkurenčná.
Tak som tetu poprosil o nahratie jedného albumu z CD ( v tej dobe sme poznali len origošky lisované, žiadne pálenky) no a veľmi sa mi to páčilo ako to všetko blikalo červeno pri nahrávke. Po asi 10-15min doletel majiteľ obchodu z veľkými nervami že akože čo to robíme? A ja len tak nesmelo, no ja som len chcel nahrať to CD na kazetu. A on na moje prekvapenie: to je v poriadku, ale je to nesprávne nastavené, prebudené, premodulované, no hej svietilo to pekne červeno :D Tak to zastavil, pretočil kúsok späť a pustil play, ale reverznú stranu, ktorá bola ešte prázdna, a hovorí zvláštne nič nepočuť, a pridal VOLUME asi do štvrtiny alebo polovice na Receiveri Technics základnej rady, nie surround, ale len asi Stereo 2x100W, na čo bolo počuť trochu šumu, a ja som na to povedal že dal zlú stranu a stlačil som play na tu správnu a v tom sa ozvalo..... hej bolo to trochu skreslené :D tak sme to vrátili na začiatok a nastavil to on tak aby to blikalo do červena len občas. CD malo presne 47minút a hovorím, no nič to sa nevojde, ale vošlo sa, ako skončila posledná skladba, začala zavádzacia biela páska. Ale nahrávka bola aj tak skreslená. (životná múdrosť - výrobcovia dávajú viac pásky než je uvedené na obale, tak ako si mám potom vypočítať presný čas nahrávky? :D )
Druhá strana tejto kazety už v réžii u kamaráta, ktorý mal vtedy k dispozícii malý rádiokazeťák značky DUAL jedno kazeťák s CD (nikto mi nevedel vysvetliť prečo sa jednokazeťák volá Dual, akože vtip?) Ale bola to tá povestná Nemecká značka, resp jej lacné plastové moderné torzo 90tych rokov, ale aj tak na tú dobu slušné. Mechanický deck samozrejme s magnetom, ale z dnešných nahrávok viem, že to bol ten zvukovo najslušnejší z tých všetkých čo som kedy počul nahrávku s magnetom. (obrázok som nenašiel - google nepovažuje značku Dual za jedinečný názov elektroniky)
Akurát kamaráta nudila moja nahrávacia činnosť a na gauči pri tom zaspával, problém že v miestnosti tam nebolo vhodné miesto zo zásuvkou inde než na tom gauči, a to bola zlá kombinácia, ako sa prevaľoval tak ten Dual niekoľko krát vyfackal, čo CD sekcii nerobilo dobre že, a tak sa nahrávky niektorých skladieb museli opakovať aj 4 krát. V budúcnu som si už na to dával pozor. Ešte ma poúčal, keby niekedy existovali nahrávacie CD, tak ochrana proti náhodnému zápisu bude odstrihnutie okraja CD, len som prikykoval, nemá sa niekedy zmysel hádať nad somarinami :)
Kazetu už ale nemám, požičal som ju menej známej osobe, ktorá mi ju nevrátila, takto som vlastne prišiel o dve dosť luxusné kazety na tú dobu so vzácnymi dobovými nahrávkami pre mňa, už som sa potom poučil, ak sa chceš niečoho zbaviť, požičaj, spolu s ňou odišla aj Philips CD Extra 90 1994 čo ma dosť mrzelo.
*
Teraz k tej Philips CD One, je to klasická normal z roku 1994 Vyrobená v Číne, ale s Austrálskou páskou GreenCorp. Dneska nič moc, vtedy ma dizajnom neoslovila, ale chcel som mať nejakú Philipsku, ač mám rád modrú farbu tak modré svorky mi v tej kazete vôbec nepasovali, ani to že páska je vedená po kladkách ale mimo osky, aj to že kopírovala dizajn Maxellovskej zavádzačky ale nie moc podarene. Tak či tak toto je obal z kamarátovej, ktorý si ju kúpil krátko po mne, ja z mojej som obal ešte neodložil. Kamarát, ktorý tiež fascinovane vtedy zbieral kazety a jeho máti mi niekoľko krát vynadala že som ho spravil závislým na takom nezmysle. No nevadí, jeho to po pár rokoch prešlo a mňa nie :D
Moja kazeta pochádzka z trhoviska v meste, cena 40Sk, bola to moja druhá prázdna kazeta v živote, vtedy na tých trhoviskách muselo byť skvostov, mať možnosť sa v tej dobe znovu po ňom prejsť s plnou peňaženkou....
Moja kazeta bola primárne nahratá na dvoch strojoch (vrakoch) prvý u tety, na dvojkazeťáku z Vietnamskej tržnice, ktorý bežne vťahoval pásky veľmi náhodne, pretože sa mechanizmus navíjania často z neznámych príčin zastavoval a keď sa nedal pozor, tak pásky dopadli zle. Zvukovo nahrávka mizerná, magnet a nie len to, povedal by som že jednosmerná predmagnetizácia, a najväčší šok že ten krám bol vybavený ledkami, somarinami, nápismi ako na Vietnamských tržniciach býva zvykom, ale mal mono hlavy, proste mono v dvojdecku, celá zvuková cesta bola mono, možno aj koncák ja neviem, ale mal som viac Vietnamských krámov, ale toto bola drzosť.
Druhý stroj ktorý nahrával na túto Philipsku bol obrovský BoomBox, ako z tých Amerických filmov, čo mal kamarát, taktiež dvojkazeťák, veľa lediek, točítok, posuvátok, ale totálny šmejd, aj keď vyzeral pekne. Mal niekoľko veľkých závad.
Silný brum zosíka
náhodné silné praskanie v koncáku v reproduktoroch, neviem čo to spôsobovalo.
Nahrávky z akéhokoľvek zdroja boli slabšie tak o 90%.
Zapnutie a vypnutie nahrávky bolo sprevádzané obrovským prasknutím v nahrávke, ktoré nedokáže zmerať žiadny moderný deck na stupnici displeja.
Ku koncu odišli aj gumičky, a oni ho vyhodili do koša, čo je veľká škoda, pozrieť tomu na zub by ma celkom zaujímalo. Mal elektrickú mazaciu hlavu a hlavná hlava mala čelo vysunuté asi 1-2mm od povrchu, nikdy som také riešenie nevidel a dodnes tomu významu nechápem.
Spomínam že značka bola NOVA, to hľadať na google nemá zmysel (ako ten Dual). Ale vtedy som si všimol že sa taký stroj vyskytol aj v jednom videoklipe 90tych rokov skupiny C-Block, a poskytnem screeny.
https://www.youtube.com/watch?v=rz47GDv_wt0
u1.jpg
u1.jpg (25.74 KiB) 4223 zobrazení
u2.jpg
u2.jpg (45.1 KiB) 4223 zobrazení
u3.jpg
u3.jpg (42.65 KiB) 4223 zobrazení
Dneska by na aukru určite šiel s cenou vysoko, bezohľadu na stav.
No a nakoniec tá philipska bola premazávaná pomerne často, rovnaké skladby, ale na veži Sony, na mojom kazeťáku Aiwa, dokonca niektoré nepodarené úseky aj pred pár rokmi na Akai DX57, ale väčšinou so zachovaním pôvodného obsahu, len lepšej kvality.

Záverom, obaly na obrázku sú na strane zošita s väčším číslom než by niekto čakal od prvých obalov, bolo to preto, že niekoľko prvých strán som dával tri obaly na stranu a nevošli sa tam dobre, ako je vidieť na prehybe obalu Philips, tak som to po rokoch premiestnil.
Je to veľmi obsiahle, spomenul som si na mnoho vtedajších nezmyslov. Ak mám pokračovať tak dajte vedieť, inak už nič o tom nenapíšem :P
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

Za mna najlepsi prispevok aky som kedy cital. Celu dobu som dufal, ze to bude aspon na tri strany. Pecka, dakujem. Pokracuj ak to davas. Presne som sa preniesol do tej doby.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

dobre teda, myslel som že to bude nudné, ale inak viac než jeden denne asi nedám.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

Nudne??? Ved to bola pecka, este to zbehnem znova.

Najradsej by som sa ocitol v tom obchode v tych rokoch a siel si obzriet tie stroje co tam mali, walkmany, sluchatka, baterky, stacilo by mi 200sk a vybral by som si nejake dve, tri kazety.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hehe no dobre, neviem aký názor majú ostatný, ale keď niečo niekoho fascinuje, tak sa to číta inak. No a ja si zase pomätám detaily, pretože som bol z tej techniky, kaziet a hudby totálne zmagorený, a čím novšie poznatky a skúsenosti, tým slabšie spomienky, keď sa to radí stále viac k rutine v živote, ale aj tak niečo málo by som vedel napísať aj k novším spomienkam z čias nákupov na aukru.

Inak vtedy ma celkom držalo to že som si spravil kamarátov v tom elektro obchode kde som mal čiastočný prístup k hifi technike, hlavne tie Technics komponenty, a katalógom, odkiaľ mám aj to hlavné množstvo skenovaných prospektov kaziet na webe. Mal by som tam zase chodiť častejšie, ale už tá dnešná technika proste nie je ono. Ale o tej predajni sa rozpíšem viac zajtra pri príležitosti obalov kaziet z toho obchodu. Dneska to bol len jeden obchod s pestrým výberom a trhovisko.
Ale pamätám že ten Spoel mal aj poschodie, také úzke drevené schody a tam mal miestnosť, druhú časť predajne s kopou hifi a video techniky, mal tam taký obrovský zlatý podstavec s nápisom GoldStar, vyzeral ako kameň a na ňom cenovka 22000Sk, už neviem či za ten kameň, alebo za niečo čo bolo na ňom, nejaká Tv, alebo VHS. No dneska bieda, pán ledva prežíva, pretože internet nákupy a obchodné domy ako Nayka ho privádzajú na mizinu, a keďže ten barák má odkúpený, robí prenájom priestorov, no a podobne možno ale lepšie na tom sú tí známy z elektra kde som nahrával na technicse, o tom zajtra.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

A tvoje decky su z akeho elektra? Viem, ze mas nejaky Technics odnovoty. Si guglim tu 373, po tom Tvojom clanku
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa moniatko »

Podľa mňa tiež super čítanie!
Ja som síce nový výlisok, ale dokázal si ma preniesť do tej doby.
ĎAKUJEM! : )
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

Od nového stavu mám len Technics 575 a ten je kupovaný v Košiciach, lebo to prišlo náhle a nečakane a nebol čas objednávať tu a tam ho mali priamo na predajni.
373 je základný model
474 má funkcie ktoré som vypísal že tomu predtým chýbajú
575 je ako 474, ale má obe nahrávacie mechaniky
to bola záverečná, ale dlhoročná rada Technicsu.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa EZ647 »

dnešná dvojica obalov:
scan0138.jpg
scan0138.jpg (87.94 KiB) 4152 zobrazení
Obe kazety pochádzajú z obchodu Elektro Astra, ktorý stále funguje a je to ten zmienený kde som nahrával na Technics 373.
Keďže to bol/je môj naj elektro obchod tak sa rozpíšem viac najprv o ňom.
eas.jpg
eas.jpg (48.26 KiB) 4152 zobrazení
https://www.google.sk/maps/@48.9441905, ... 6656?hl=sk
v prvej polovici 90tych rokov boli tieto obchody dva v dvoch vzdialených miestach v meste, ale nikdy som v nich nebol. Potom sa stavala budova pre VSE a tú vysunutú prednú časť kúpili a presťahovali sa majitelia tých dvoch predajní, takže bola len tá rada troch okien, dole predajňa, vyššie servis, a úplne hore bývanie a vedľa bol len vchod. Keďže by sa dalo povedať že 90te roky boli pre takýto biznis zlatom, tak dostavali aj tú zvyšnú ľavú časť budovy, kde je dole rozšírená predajňa a hore priestor na bývanie. no dneska je to s biznisom bieda, ako v prípade predajne o ktorej som písal včera, ibaže tu je to možno lepšie.
Takže v 90tych rokoch, asi od polovice základky som tam chodil každý deň občumovať na kazety a elektroniku, keďže som to mal cestou domov. No a tak nejak som sa k tomu dostal hlbšie. Aj keď výber kaziet nebol tak šialene pestrý ako v niektorých iných predajniach, tak stále bolo z čoho vyberať a čo nakupovať.
Pri pohľade zvonku cez okno bola predajňa na zadnej strane s dlhým pultom s presklennými vitrínami v prvej hneď od kasy boli všetky audio kazety, v druhej kazety VHS-C a Video 8, v tretej walkmany a discmany a v štvrtej batérie a príslušenstvo. Za tým pultom ulička pre personál a za ňou regále kde v prvej rade zľava doprava po celej dĺžke boli VHS kazety. Polička nad zase rádiokazeťáky od mono po stereo a dvojčatá. Nad tým vyššie VHS stroje, neskôr DVD a HDD rekordéry a satelitné prijímače a celkom hore viseli rôzne slúchadlá od stredných otvorených až po veľké mušle, odkiaľ mám aj moje Technics RP-HT300 doteraz. Pravý roh tejto steny bol obsadený prevažne hifivežami, niekedy rádiokazeťákmi s CD, neskôr aj veľké prerastené Cobry od Panasonicu. Ľavá stena bola kompletne osadená regálmi, kde od spomínaného rohu bola už včera zmienená zostava Technicsov. Celá najvyššia polica bola osadená vežami prevažne Aiwa, Sony, Panasonic a Kenwood aj keď na začiatku tam bolo niekoľko reproduktorových zostáv Technics. Ostatné police a priestor tejto steny pokryly CRT príjmače, dneska sú to samozrejme menšie a stredné LCD.
Predná stena okolo okna, bola na striedačku s rôznymi doplnkami ako stolíky, skrinky pre Hifi, občas nejaké zostavy Sony Koloseum, čo boli vlastne komponenty v skrinke už vopred vybrané, ale cena týchto zostáv bola asi polovičná oproti Technicsu. Vchod do predajne bol bočný do miestnosti z ľavej strany a medzi vchodom a oknom bola zavretá vitrína kde polovica boli autorádia, príslušenstvo a repro a druhá menšie slúchadlá. Ako bolo vtedy spomenuté biznis z autorádiami bol ťažší, pretože každé nové auto už rádio malo od výrobcu.
No a ľavá stena bol kútik s pripojením na anténu, malou CRT TV, pre testy, predvádzačky pri nákupe, predvádzačky po záručnom aj pozáručnom servise, všetko k dispozícii. Pár rokov neskôr do stredu predajne pribudli aj vysoké presklené vitríny s kamerami VHSC, Video8, potom miniDV a DVD a dneska to sú kamery na karty samozrejme.
Kedysi to nebola sranda, boli dni, keď tam sa tam takmer nedalo vkročiť, čo tam bolo ľudí, kde polovica čakala na nové antény pre Tv (to bol ako ošiaľ tej doby, hlavne keď začala vysielať Markíza) a štvrtina ľudí brala koaxiál na metre.
Po dostavaní druhej budovy a zariadení sa väčšina drobného aj Hifi audia a veľkých LCD Tv presunula do druhej miestnosti.
keďže som tam chodil asi od roku 1995/1996 tak si spomínam približne aké tam mali audiokazety v predaji:
Basf FEI, FMI, CEII, CSII, CMII, TPIV ale nikdy napríklad nebola TPII, ku koncu už aj Emtecy Sound I a pod.
GoldStar Live a Pop Concert v cenách 25-39Sk 60min Live 25Sk, 90min Live 35Sk, Pop 35 a 39Sk aj CD Gallery I
Symphonic Rock a CD Gallery II 60min 39Sk a 90min 49Sk, to mi prišlo lacné na typ II
Maxell UR, UDI-CD, neskôr aj UE, a Wild len tá nová 94min
UDII-CD, XLII, XLII-S, ale nikdy žiadna metalka, zase škoda
Sony HF, neskôr aj EF a CDit I
UX, UX-S, CDit II, a Metal-XR, zase nikdy nemali UX-Pro
TDK D, AD, AR, CDing 1, neskôr T1, Fe Ferric, D Colour
CDing2, SF, D Super, DJ2, SA, SA DelSol, SA-X, SA-XS a zase nikdy nie metalku
ďalšie aj staršiu radu Saehan ST, SA, SB, SX
JVC GI, Panasonic EP, Philips FX Ferro, ku koncu aj Samsung SQC
Z VHS to boli prevažne Basf, Sony, Maxell, TDK, Panasonic, ale aj Saehan, no a zvláštna značka Studio (Slovenská) a SVHS mali jediný druh a to Basf, neskôr Emtec
Ak si vezmem všetky moje nákupy elektroniky odtiaľ v priebehu rokov
Aiwa CS-W320 rádiokazeťák double, cena 2970Sk rok asi 1996
Aiwa HS-GS342 walkman s reverzom, cena 1050Sk rok asi 1996
GoldStar RN800AW VHS prehrávač s možnosťou nahrávania (to bral foter domov) cena 7400Sk asi rok 1996 (pre zaujímavosť model bez nahrávania cena 6800Sk)
Technics RP-HT300 slúchadlá cena 1490Sk, rok 1999
Panasonic RQ-SX41 slim kovový walkman cena 2950Sk rok 2000
Technics SH-GE70 Equalizer cena okolo 8500Sk rok asi 2002
Panasonic NV-FJ632S Hifi VHS cena asi 10500Sk, rok 2003
Technics SB-CA21 repro cena asi 10500Sk, rok 2006
Tak a môžem sa vrátiť k tým obalom :D
GoldStar CD Gallery II som kupoval pre tetu z rodiny a nahrával prevažne na mojej Aiwe aj keď nevie chromky, podrobnosti tu:
viewtopic.php?f=9&t=1378
Keďže som mal skúsenosti s GoldStar Symphonic Rock, veľmi sa mi pácil temný dizajn čiernych cievok s červenou svorkou a nízka cena za ,,chromdioxid,, tak som to každému prezentoval.
Páska v tej kazete bola neskôr roztrhnutá jedným z tých čínskych dvojkazeťákov, čo som spomínal včera a neskôr ju požičala susede, ktorá sa potom robila že o ničom nevie...
Basf Ferro Extra I 60 na obrázku hore, tak táto tiež pochádzala z tohto obchodu za cenu asi 39Sk, čo som zase naškrabal z drobných, bežná ferro kazeta, jednoduchý obal ale táto rada 1992 už bol prežitok, ale kazeta ma vtedy potešila svojím netypickým zúbkovaným vzhľadom. Nechal som si na ňu u známej v obchode spraviť kópiu inej kazety a zvyšok som nahral z rádia na tej mojej aiwe.
Aby mi známa nenahrávala vždy len na Technicse, vzala vtedy jeden z dvojkazeťákov s CD Sony a nahrávku z kazety na kazetu spravila tam, no a kvalita nebola najhoršia na tú dobu, keďže predlohová kazeta nebola tiež nič extra, ale aj tak som mal dojem že zvuk je o trochu lepší než keby som to nahral na svojej aiwe.
pouzitý Sony na obrázku z katalógu 1996 druhý zhora model CFD-222
https://ez647.sk/cc/c/sony_1996/b/sony_1996_179.JPG
Vtedy ešte kamarát (presne ten čo mal obal Philips z predošlého príspevku) mi ukazoval svoju Basf FEI ale 90min a povedal pozri na predok tej priehľadnej krabičky, a tam sa pekne pyšnilo logo Basf, ale boli to parchanti, nedali to na každú Basfku :D
Kazeta je dneska pekne ohraná, výšky sa na nej sa hľadajúj horšie, ale ešte neškrípe ako jej staršie kolegyne z 80tych rokov.
takže stále mám pokračovať v písaní?
na záver fotka mobilom z roku 2007, vo vitrínke s kazetami v tom obchode, už len pár posledných kusov a MD TDK.
Prílohy
DSC00695.JPG
DSC00695.JPG (83.63 KiB) 4152 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

Este som necital dnesny vytlacok ale uz sa tesim, odlozim si ho na vecernu pohodu. Hurá. Uz vopred dakujem.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Nstar »

Uz som cital a parada, jasne ze pis pokial sa ti da. Je to perfektne citanie. Z tej fotky 2007 by som kludne vybral aj vsetko. Aj tie mikrokazety a MD ani nehovorim. Skoda ze sme nemali fotaky v 94. Ale mna potesi aj takyto popis, presne som tipoval, ze co akoze bolo v tom rohu, regale alebo vitrine.
Takze za mna píš.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: EZ647 - zošit - obaly

Príspevok od používateľa Stano »

Len píš, dobre sa to číta, ja som z dediny a v poriadnom elektre som bol prvý raz ako 14 ročný v 1991 v Bratislave niekde na Obchodnej. Doteraz sa pamätám na vežu Technics čo tam bola, nič iné si nepamätám z toho obchodu, skladačka, strýko ma odtiaľ nevedel dostať a ja ako chlapec som nechápal, kto si to môže dovoliť keď to stojí toľko, ako nové auto. Ale to bola doba, keď sa nové topánky nosili do školy a do mesta, cestovalo sa autobusom, vlakom, MHD...
Jóóó mládí, chtěl bych ho ještě jednou zažít😁
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"