SONY SLV-E780

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: takžeby problémy s napnutím? alebo si tam mal predtým pásku so zlým spojivom a potom už nechce ísť žiadna, ale to by po IPE na vodiace časti prešlo.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Nstar »

Takto po kazdej paske som to pre istotu vycistil IPA a nechal odparit aj pol hodinu.
Inak asi si dal dobry tip, lebo som zistil ze pred koncom pasky uz nedokaze pretacat, takze ono to asi drhne kdesi v mechanike. Zisla by sa mi atrapa kazety aby som mohol simulovat pasku. Mozno nejaku obetujem
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa EZ647 »

v servisných návodoch je takzvaná "dummy cassette" ale no zožeň to, keď meracie a pod prípravky do audia sú extrémne predražené a tie do videa som ani v predaji nevidel :D

Okrem toho musíš vedieť ako na to, lebo elektronika a senzory ti len tak nedovolia púšťanie naprázdno. Napríklad to vedia tí čo vlastnia VHSC adaptér že bez vloženej malej kazety ten adaptér hneď vypľuje von, ani sa s tým nebaví.
Prílohy
dummycassette.png
dummycassette.png (358.4 KiB) 2458 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej páni a jak je to s magnetizáciou a demagnetizáciou u videa? tam je tých kovových vodiacich prvkov podstatne viac než u CC.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Nstar »

Malo by sa, hlavne po praci s magnetickym srobovakom.
Neviem ci poznas tuto
strankuhttps://www.repairfaq.org/REPAIR/F_vcrfaq.html
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: SONY SLV-E780

Príspevok od používateľa Stano »

Tak som včera kúpil video Panasonic a zistil som, že aj Panasonic nahráva čiernobielo :lol:
Už na začiatku som detekoval problém, len som ho neriešil.
Niekde som písal, že najlepšie je vylúčiť základné možnosti chýb. Príčinou čiernobielej nahrávky je scart kábel. Pretože satelit zapojený cez video, dnes nemal ani zvuk, tak si vravím, niet boha a nahrávka čiernobiela.
Nemám momentálne náhradný kábel, ale viem, že si kúpim nejaký lepší, toto čo som kúpil v ok elektr, to stojí za trt makový, ešte aj ten plast zliezol z koncovky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Video"