Panasonic NV NV-FS88

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa Nstar »

to sa ťažko takto na diaľku, ja napríklad ani neviem ako sa nahráva dnes z plazmy či z čoho, na crt by som vedel alebo priamo z dvd playera
podľa mňa chyba nie je v strojoch, niečo robíš zle asi
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa EZ647 »

poviem to takto tie setopboxy stoja za hownou :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa Stano »

EZ, myslíš že ak použijem iný druh pripojenia, bude to v poriadku.
Zapojím video na blueray cez cinche a skusim
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa EZ647 »

skús,
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa Nstar »

hlavne niekedy skus na to nahrat hifi nahrávku hudby
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa Stano »

No presne na to som myslel, keď som ho zháňal :D
Minule som na. To video narazil a potom som ho už chcel. Musím vyriešiť zapojenie na BDP, ale objednám aj dva poriadne scart káble. Príde mi že je to robené na tých lacných dosť amatérsky a kamoš doniesol ešte jeden.
Tienenie je od rezané a je to také, že mám pocit dosť odfláknutej roboty. Mám ešte jeden set top box, len neviem či na tom bude bežať Orange TV cez satelit uvidim, zajtra skúsim.
S video kábel potrebujem a dva scart s feritmi.
Ale fest sa mi páči to video.
Ovládačom z videa ovládam všetko. Lebo domáce kino Pioneer spolupracuje s telkou Panasonic a video tomu šéfuje len sviňa nahráva čiernobielo. Neviem ako to presne je s nastavením, ale ak je to napriamo v telke, mohlo by sa to dať nahrať aj bez ďalších káblov.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ak čiernobiely obraz tak potom problem v normách analog obrazu či výstup telky,boxu ale aj videa,nepoznáte hádam normy analogu zaklad PAL,SECAM,Frantíci MESECAM,Japonci a USA potom NTSC a ešte aj v každom kontinente posunutá frekvencia zvuk zložky,jéžišmarjá,základ aj problemov kedysi.
Jo ešte jedno-na výstupe do Scart zdroj signalu Box či TV v menu prepínať normu RGB-S a RGB RA a podobne,v nastaveniach aspoň u mňa na TV´s aj satelite to mám.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa Stano »

Daniel, ja tomu až tak nerozumiem. Nechápem že signál cez video prejde a obraz je slušný, ale video urobí čierno biely záznam.
Idem ešte niečo skúsiť aj tak dávajú blbosti v telke.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Stano napísal: Nedeľa, 21. Marca 2021, 21:43 Daniel, ja tomu až tak nerozumiem. Nechápem že signál cez video prejde a obraz je slušný, ale video urobí čierno biely záznam.
Idem ešte niečo skúsiť aj tak dávajú blbosti v telke.
Ano,prejst prejde signál ale záznam,vždy bol problem s tými normami,väčšinou EU video zvládlo nahrať len čistý PAL normu signál a pozor aj rozlíšenie obrazu,nenahrávať žiadne HD!!!Max rozlíšenie 625 riadkov na horizontál analog zložky.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa Stano »

Daniel ďakujem, ubral som funkciou V format na setopboxe na nejakých 480 p a Tadá!!!!
Nahrávam vo farbe a konečne mi to funguje ako má.
Všetko je OK.
Toto ste nevedeli, toto?!?!
:lol:
Sa tu jebkám s videom od jesene, ešteže som sa dožil jari :lol:
575 som tam dal. Človek číta na internete kde čo, prelúskal som aj veľmi staré diskusie, ale toto čo mi sem napísal Daniel, tak na to som nenarazil nikde.

Ako laik som si myslel, že čím vyššiu kvalitu pošlem do videa, tým lepší obraz bude na páske.
To len bude šachovania keď to zapojím aj s BDP.
To je problém toho, že to nechápem principiálne, teda to ako to funguje...
Chci se na to soudruzi podívat, tak nejak analogovje :lol: neviem si dať českú klávesnicu.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa Stano »

O tom zázname na VHS a SVHS by sme mohli trochu pokecať.
Ja do toho kecať nechcem, ale bol by som rád keby mi to niekto vysvetlí tak obšírnejšie.
Alebo ak by sa našiel nejaký odkaz na študijný materiál, potom by som sa povypytoval, čo VHS zvládne a čo už nie.
Napríklad toto s tým počtom riadkov súvis s normami, ekvivalent kvality SVHS versus HD a nižšie rozlíšenia...
Mohol by ma niekto zasvätiť.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Panasonic NV NV-FS88

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja som mal v tom tiež chaos ale prax to vyriešila, nemusíš ani nahrávať, stačí si pre predstavu, pripojiť DVD prehrávač cez scart, alebo cinc, a aj cez Svideo kábel do Tv, alebo Tv karty ak to podporuje a len prepínať vstupy aby poznal človek ten rozdiel, ostatne obrázky som tu už dával aký je medzi tým rozdiel pri nahrávke na kazetu
aby si to reálne nahral, potrebuješ naozaj ten Svideo vstup funkčne zapojený, ako to funguje priamo cez Scart netuším, ešte sa mi to nepodarilo rozchodiť

no a rozdiel v riadkoch je asi
vysielanie 576
VHS 240
S-VHS 400
Napísať odpoveď

Návrat na "Video"