Využití VHS v dnešní době

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Využití VHS v dnešní době

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
mám takové menší dilema..no menší, vzhledem k počtu co vlastním je spíš větší..

Když tu máme dnes již HD a FHD navíc v digitálu, tak je vlastně VHS již celkem na "ozdobu" co se rozlišení týká.

Před nějakou dobou jsem se ptal na to samé i EZ647 a poradil mi, že je lze využít na nahrávání audia. To zas není tak špatný nápad, já ho však zdokonalil v zřejmě nesplnitelnou představu - když už bych využíval VHS na záznam audia, tak bych chtěl podobně jako audiokazety, tyto nosiče sledovat.
Bohužel jediný přístroj, který se mi vybavil, páč jiný neznám je "Technics SV-P100"..


Proto mě zajímá, existuje i nějaká dostupná varianta audio záznamu na VHS?

A nebo případně, je i nějaká jiná možnost využití VHS?


Mám samozřejmě i originálky z výprodejů videopůjčoven, ty bych rozhodně nemazal, je tam i pár filmů jež se ani nedají na netu sehnat..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Využití VHS v dnešní době

Príspevok od používateľa EZ647 »

Vyrezať si do akéhokoľvek VCR otvor pre plexi na sledovanie pohybu pásky? Ten extrémne raritný Technics je niečo ako predchodca DATky, kde používa VHS kazetu na digitálny záznam audia, ale štandardné VHS audio nie je digitálne, ale PCM kódovanie do šikmých stôp s obrazom a hlavne kompatibilné s inými hifi strojmi VHS. Doprovodný obraz k takému audio záznamu nie je zlý, ale tiež môže pôsobiť rušivo.
Takže okrem zberateľstva či audio záznamu tu nie je moc využitie.
Ešte pre tých čo tuším mali tú magickú krabičku čo spravila s akéhokoľvek VCR Datku.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Využití VHS v dnešní době

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No já čekal, že by mi mohl někdo napsat, abych si vzal normální videorekordér, sundal kryt a používal, ale toto bylo teda drsný :shock:.

Já vím, jsem četl, že to zapisuje digitálně, ale taky je to jediný deck, který využívá VHS k zápisu audia. Proto jsem se ptal, jestli někdo nezná i nějakou jinou alternatívu.

Třeba v seriálu Ztraceni jsem viděl, že dřív bylo video, kde se kazeta vkládala zhora jako u starých stolních kazeťáků. Jenže to tehdy ještě bylo mono, nehledě na to, že to asi nebyly ani rekordéry..

Tak já těch obyč VHS vloni sehnal něco ±200ks, tak proto se ptám na využití :-D.


PS.: tak DAT a DDS budu asi taky řešit, protože DDS kazet mám dvě bedny, ale mechaniku, kterou nemám šanci zapojit.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Využití VHS v dnešní době

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Vo vhs je kopa kvalitnej pasky. Ja som tu uz navrhoval narezat a pouzivat v kotucakoch, trebars aj pre vysoke rychlosti. Videl som jedneho rusa na yt co to urobil. Pozor! Nie do kaziet!.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Využití VHS v dnešní době

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Já ti nevim.. Sice jsi správně podotkl, že do audiokazet ne, ale když to v audiokazetách dopadlo takto:
http://ez647.sk/cc/tdk_b.html#94f
tak kotoučáky na tom nebudou o moc líp..

Já kdysi testnul v B73 digitální pásek a taky to nebylo zrovna ono - šlo o pásek ve starých datových kazetách (DC - Data Cartridge), který má naprosto stejnou šírku jako kotoučový pásek. Nemůžu si vzpomenout na přesné onzačení, ale vím, že je dělali i Verbatim, 3M atp..

EDIT: já bych však ty VHSky nechtěl kuchat, ale používat je tak jak jsou. Mám totiž ve sbírce i staré VHSky a ty by bylo škoda kuchat..

Navíc, když je ten pásek tak super výkonný na výšky, tak by bylo velmi důležité naopak rychlost snížit. Ono třeba při takových 4.75cm/s by byla kvalita určitě jako při běžném pásku při 19cm/s.. Ten digitální pásek měl fakt pořádně ostrý zvuk už i při pouhých 9.5cm/s
Napísať odpoveď

Návrat na "Video"