Maxell XLII a história typu II UDXLII - CR

Vintage Cassettes MAXELL

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: moniatko - pre niekoho bordel, pre mňa poklad

Príspevok od používateľa Stano »

Mám tuším 5pack s cd a jednu naviac, skúsim a poviem ak tape monitor povie, že je to 1:1 rád kupim 30 ks po 2 eurá. :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - pre niekoho bordel, pre mňa poklad

Príspevok od používateľa moniatko »

Stano napísal: Piatok, 5. Marca 2021, 13:44 Erik, ja to vždy beriem len ako názor od každého. Včera sme na fb diskutovali o tom, že Kazetowich nemá rád Technics. Vždy je veľmi zlé pre akúkoľvek diskusiu, ak si niekto ide len to svoje. Jedna negatívna skúsenosť, nemôže vytvoriť pravidlo, že to tak je.
Osobne, má celkom vytáča, ale snažím sa na to kašľať, ak aj tu niekto príde s nejakým tvrdením a už vtedy keď to píše nepripúšťa možnosť svojho omylu.
Osobne si myslím, že pokiaľ bol červený obal výsadou anglických kaziet a v tomto obale Mexiko nedistribuovalo, tak by bolo nezmyselné posielať kazety z linky na zabalenie do Anglicka. Tieto nezmysli sú výsadou dnešnej doby, kedy sa tovar vyrobený na SK, kamiónom vezie do Belgicka tam sa na neho dá fólia a dovezie sa na Slovensko, kde ten obal strhneš a materiál použiješ :lol:

Stano, úplne s tebou súhlasím, ale musím ti ešte povedať, že toto nie je len náš názor. Tvrdia to niektorí aj na tapeheads. Samozrejme, nikdy nevieš čo dostaneš, môžeš dostať super pásku ale aj na hovno. Lenže ja túto náhodu u drahých pások nemám za potreby, preto idem na istotu so staršími ročníkmi.
Ale mám podobný názor ako ty - to, že raz niekto s niečím nie je spokojný, nie je to dôkaz o nekvalite celku ale o nekvalite kúsku, prípadne zlého využitia/skladovania a pod. Proste záleží- ako tak lúbim hovoriť. Na všeličom možnom.

(ja som ti omylom upravila príspevok, ešte že som sa hneď uvedomila :lol:)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell XLII a história typu II UDXLII - CR

Príspevok od používateľa EZ647 »

Stano a väčšina hádok je na základe nedorozumenia, napríklad teraz mám dojem že sme sa bavili o XLII v ohnivom červenom obale a zrazu zisťujem že niekto možno myslel červenú UK XLII-S a to je obrovský rozdiel :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Maxell XLII a história typu II UDXLII - CR

Príspevok od používateľa moniatko »

To by mňa ani nenapadlo, veď tá ohnivá XLII je zapamätateľná. XLII-S vyzerá úplne inak a nepríde mi že je to oheň.

Ale pre istotu, ktorú si myslel, Stano?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Maxell XLII a história typu II UDXLII - CR

Príspevok od používateľa Stano »

Myslel som červené XLII, ktoré sa robili v UK pre európsky trh.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Maxell XLII a história typu II UDXLII - CR

Príspevok od používateľa Nstar »

Tam v týchto ročníkoch Sony, TDK, Maxell nikto nevedel už čo je čo a čo kupuješ. Mám skúsenosť z oboch častí spektra teda aj dobrá aj zlá kvalita. A to ako aj pri nových kazetách (teda kupovaných na SR v aktuálnych rokoch) aj pri NOS
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety MAXELL"