Maxell UR

Vintage Cassettes MAXELL

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Maxell UR

Príspevok od používateľa janvys »

No aspoň někdo mi dá za pravdu a netvrdí že jen pomlouvám :D No vidíš, máš pravdu, ty testy orhoř dělal, vzpomínám si.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell UR

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak ako kvalita je úplne mimo v porovnaní so starými Maxell
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2276
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Maxell UR

Príspevok od používateľa orhore »

To jsem tenkrát testoval kazety jen na úroveň přebuzení. Určitě to nevypovídá o tom, jestli je kmitočtová odezva a zkreslení v celém pámu tak špatná.
Nedávno jsem zkoušel tuhle UR na Technics RS-B965. Bylo sice poznat, že je to "levnější" kazeta se zabarveným a zvláštním zvukem, ale na krátkodobé nenáročné záznamy bych to i přežil.
Uživatel CharlieCh má na svém Pioneeru tuším jen automatickou kalibraci a ta nemusí ideálně sloužit pro takový druh kazet.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Maxell UR

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Takže ja som schválne nahral moj napočúvaný album Dire straits Communique a ono tam su vysky, aj basy. Ale nema to dušu. Je to celé mdlé, bez emocií a radosti. Posluch ma nebaví, hned to vypnem. Nahraval som len do nuly, nad uz vysky boli skreslené. Mám pár tych kaziet, do boomboxu k praci v garazi ok. Nahraval som na aiwe ad-f910. Bias musel hodne do minusu
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Maxell UR

Príspevok od používateľa janvys »

Přesně tak, já na to nahrával nenáročné věci na poslech do auta, na nic vážnějšího jak boombox v garáži nebo autorádio to není. Později jsem je i na tyhle účely nahradil Sony HF které jsou o poznání lepší
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Maxell UR

Príspevok od používateľa oneeeee »

maxell UR v boomboxe akai aj 490 púsťam cez 3 pásmové bedne sony. výšky mi idú až do sykaviek .
basy sú jemné , ale to bude na vine zosilňovač v boomboxe . zato chromky hrajú zle . a to je ako presný opak u boomboxu akai aj 530 . tam hrajú dobre len chromky . tam sú aj výšky aj basy .
no aby som to uviedol na správnu mieru , nahrával som cez equalizer .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Maxell UR

Príspevok od používateľa pedro »

A to SONY HF , keď vyŠli ako novinka boli určené najmä na ,, hovorené slovo ,,...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell UR

Príspevok od používateľa EZ647 »

Celý CC formát bol predstavený na hovorené slovo :) No a ako to nakoniec skončilo.
V podstate ako skončili kazety označované LN, alebo ako sa dneska hovorí typ 0, tak už všetky by mali mať dostatočný rozsah na to pojať hudbu, samozrejme s kvalitou to je vždy rôzne.
Ale ide o to že základné normálky sú doporučené asi ako jediné na hovorené slovo, aj hudbu, proste univerzálna kazeta, to všetci výrobcovia píšu, metalky sa vraj na hovorené slovo nehodia, neviem či kvôli svojej charakteristike, alebo je to zámer reklamy :D
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Maxell UR

Príspevok od používateľa pedro »

Pri vzniku formátu cc , to áno.
CharlieCh
mazák
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Novembra 2019, 20:35

Re: Maxell UR

Príspevok od používateľa CharlieCh »

Janvys
Díky za podrobný popis i za pozvání, ale je to k tobě fakt kus cesty...

Iwwo111
nemá to dusu - to je přesně to, co jsem chtěl vyjadrit

Orhore
Ano, Pincek má pouze automat, na každou kazetou zkouším nahrát s/bez automatů a poslechem zvolím ten pro mne lepší zvuk a následně nahraju.

Automat BLE má pro mne tu nevýhodu, že zároveň i ekvalizuje, takže dodá mnohdy basy i tam, kde to vlastně není potřeba. Jinak funguje nepochybně velmi solidně a se zmíněnou maxelkou umí udělat kus práce. Ale i přesto platí, co napsal iwwo111, je to bez duše a dodám, bez radosti.
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell UR

Príspevok od používateľa Hasterman »

Týchto UR 1986 poprípade z roku 1985 s pozmeneným dizajnom mi prešlo rukami stovky kusov. Väčšinou je vzadu napísané Japan components, assembled in Korea, made in Korea, alebo nič. Made in Japan mám doma iba jednu, aj to pre japonský trh s japonskými znakmi. No a dnes som rozbalil toto 15 kusové balenie, ktoré asi mesiac prehadzujem lebo všade samé kazety a pozerám že akú raritu mám. Predávali sa v púzdre tak ako som odfotil, cenovka tam nebola.
IMGP1036.JPG
IMGP1039.JPG
IMGP1040.JPG
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell UR

Príspevok od používateľa EZ647 »

Už som nad tým viac krát premýšľal, žeby posielali svoje komponenty na montáž do Saehan? alebo mali vlastnú pobočku? Nikdy som to nejak nepobral, ale UR sa tuším aj tie novšie zelené niektoré robili tam. Z testov mi ale neprídu zlé, boli pomerne solídne, otázka je či je tam naozaj ich UR páska, alebo či sa niektoré nemiešajú s Kórejskou.
Starých UR mám 3 kusy, jedna je v inom balení, také svetlé pre USA trh, ale kazeta je rovnaká.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety MAXELL"