Maxell ur original

Vintage Cassettes MAXELL

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Maxell ur original

Príspevok od používateľa EZ647 »

ur original navodzuje dojem že sa jedná o nejakú lepšiu alebo snáď reálnejšiu verziu UR? no ani náhodou, je to ďalšia z rozpočtových kaziet Maxellu. Ale narozdiel od UE má táto horšie prevedenie kvality tela kazety, ktoré môže v niektorých deckoch spôsobiť utekanie pásky, alebo iné problémy od kolísania azimuthu až po deformácie.
Ale pozitívom je že narozdiel od UE tento model naozaj obsahuje pravú UR pásku, aj keď možno béčkovej šarže.
Tento model som prvý krát zakúpil podobne ako UE v roku 1998 v modrom obale:
maxell_euro90u.jpg
maxell_euro90u.jpg (19.37 KiB) 3040 zobrazení
maxell_euro90cu.jpg
maxell_euro90cu.jpg (13.75 KiB) 3040 zobrazení
Ale krátko na to sa začala predávať v červenom obale a kazeta bola úplne rovnaká, je možné že modrý obal existoval o dva roky skôr, ale nedostal sa hneď k nám do predaja.
maxell_uro9098u.jpg
maxell_uro9098u.jpg (18.58 KiB) 3040 zobrazení
Asi rok 2002, je v tomto červenom obale predávaná OEM verzia, kazeta od Emtecu. A žiadne novšie verzie som v tomto modely už nezaznamenal, po presune výroby do Malajzie som už na model ur original nenarazil.
uro9002.jpg
uro9002.jpg (22.22 KiB) 3040 zobrazení
uro9002c.jpg
uro9002c.jpg (13.1 KiB) 3040 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Maxell ur original

Príspevok od používateľa moniatko »

Včera som si nahrávala Maxell UR original a s Nstarom sme si všimli, že má nezvyčajné cievky - aby sme sa chápali, nezvyčajné na túto kazetu. Nstar tipuje, že sú to kvalitnejšie SKC cievky, ktoré používal BASF na niektorých kazetách.
Ja v tom až taký prehľad nemám, ale hneď som si všimla, že to nie sú Maxell, ani tie, ktoré tu máš ty odfotené.
Ak chceš, jednu ti pošlem na rozobratie : ))


Viem, že to nesúvisí s témou, ale aj tak to sem dám.
Kazeta je to obyčajná, ničím nie je zaujímavá, ale keď si ju dlhšie obzerám, začína sa mi páčiť.
Tá čistota, hladkosť, nápis len z jednej strany, čierne valčeky, čierne skrutky, BASF pásik, kombinácia tmavého tela a červeného bookletu.
Niečo na nej je : )
Nálepky sú pre mňa nepochopiteľne zlaté - moc sa mi to nepáči. Ale ja celkovo nelepím na kazety nálepky, na niektoré. Potom stratia svoje čaro. Aj tak ja mám zatiaľ málo nahratých kaziet, takže presne viem, ktorá je ktorá :D

+ trošku nejaké to "Umenie na kazetách" : )
Prílohy
IMG_2331.JPG
IMG_2332.JPG
IMG_2333.JPG
IMG_2334.JPG
IMG_2335.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Maxell ur original

Príspevok od používateľa Nstar »

práve ja neviem aké sú to cievky, či emtec alebo skc, vždy som v tom mal chaos ale asi to ozrejmí EZ.

Kazeta má slušné telo, dizajn je perfektný ale na fotkách to nevynikne. Booklet, je super a nešetrilo sa. Pásik je vynikajúci, asi Basf, má ten zvuk, vybudenie znesie bez problémov +4dB (+8vU)
Pefektný sleeper
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Maxell ur original

Príspevok od používateľa moniatko »

Tak už sme si to overili na tvojej stránke.
Myslela som, že keď si to nehodil sem, že takú nemáš, ale väčšinu máš :D
Nevadí.


Každopádne, kazeta je to vynikajúca.
Neviem, či mám také šťastie, alebo som divná, ale tá kazeta mi zaspievala aj na Yamahe bez kalibrácie a aj na Technicse s kalibráciou.
Ťip-ťop :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Maxell ur original

Príspevok od používateľa EZ647 »

cievky SKC majú hrubšie steny a svorku typu C
v Emtec kazetách sa nikdy nepoužívali, SKC sa nedeformujú časom, aspoň zatiaľ :D

kazeta je to dobrá, až na tie cievky čo som písal už strašne veľa krát, je to škoda že emtec takto zničil značku Basf, lebo páska je tam naozaj slušná
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety MAXELL"