TDK MA

Vintage Cassettes TDK

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Nstar »

Toto je Technics...
Skoda, takze vsetky su do koša
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Nec »

Ale vráťme sa k prášku. A teda aktuálnemu testu. Hlavy som vyčistil a pustil stranu B. Po jej prehratí sa objavila iba taká ako vlas tenká čiarka. Keby som sa na to nasústredil ani si ju nevšimnem.

Moj záver je že teda práškujú aj dávno rozbalené a dobre skladované MA z tohto ročníku. Avšak pokiaľ ich použiva človek častejšie, nemusí si to vóbec všimnúť. Táto stála pred testom cca rok aj pár mesiacov bez pohnutia. A po jednom prehratí, kedy bol oter zrejmý už ďalej hlavy viditeľne nešpinī.
Naposledy upravil/-a Nec v Sobota, 9. Januára 2021, 14:52, upravené celkom 1 krát.
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Nec »

Nstar. Ano prehraval som teraz na technicse. Tu yamahu na ktorej bola povodne nahrata som pred casom posunul bratovi. To len pre vysvetlenie.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Nstar »

Prinosny testik diky, ja uz to ani nebudem pouzivat
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Nec »

Prípadne zase o rok ju prebehnem. Luto mi je ju vyhodit. :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Stano »

Pohoršila si zvukovo?
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Nec »

Stano: Aj po nastaveni azimutu niesom velmi spokojny s kvalitou prehravania tych "Yamahackych" kaziet na Technicse. Ale to zatial iba skumam. Malo casu je.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Stano »

Ja mám pár týchto MA kaziet a ten biely maglajz nechávajú po prvom prehratí a pri prvom prehratí je aj počuť zastretosť nahrávky, je to také zahuhňané, ale po tom čo sa to obtrie o hlavy, tak hrá zase výborne.
Nahrávať som ich ešte neskúšal.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja mám od nova iba verziu 1998 60min, a tá je stále čistá, bez stopy
verzie 1994 čo som mal v zásobách použité, alebo aj kúpené z aukcií, tak majú prášok
kazety ktoré som kúpil pred 10rokmi ako použité a boli v poriadku, často som ich hral, tak dneska majú tiež prášok
vo výsledku, niektoré nechajú prášok len raz a potom len trošku, niektoré nechávajú stále veľa prášku aj po opakovaných prehratiach

najnovšie postihuje prášok aj metalky Fuji-Axia - spravidla zatiaľ stačí 1 či dve prehratia a je to na dlho preč

metalky Denon a That´s ho majú mierne viac, treba pozrieť po každom prehratí, ale nie všetky modely,

Sony metal ostávajú zatiaľ čisté, Maxell metal majú v odlesku svetla mikrokryštáliky, ktoré ale nikdy zatiaľ nenechali oter, ani nespôsobili zhoršenie zvuku, takže oki
viewtopic.php?p=1917#p1917

Ďalšie práškujúce boli možno OEMká, možno ich vlastná tvorba: JVC Metal XFIV, GoldStar MTX, SKC ZX
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety TDK"