Sony BHF

Vintage Cassettes Sony

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa Nstar »

Túto Sony BHF mi poslal kedysi Kazetowich a asi by som sa k nej inak ani nedostal. Bola rozbalená a použitá ale vo vynikajúcom stave. K nahrávke som sa dostal relativne nedávno. Mám tam muziku z ranných 80tok, break, rap a podobné veci, z CD. Bolo to plánované len tak do auta. Čo prvé zaujme je nevšedná, optimistická zelená farba. Na kazetách sa zelená privelmi nenosí. Magič ju nakalibroval krásne a hneď som vedel, že sa v mojej zbierke posunula o pár priečok nahor. Z kazety do auta sa sama vysvihla na kazetu z tých najlepších. Tento žáner aký som tam dal s prehľadom zaznamenala v špičkách do +5 dB DIN. Šum je kdesi dolu zamaskovaný, pri bežnej hlasitosti nebadateľný. Táto kazeta podľa mňa keď to trochu preženiem, bola skonštruovaná asi na tento štýl muziky. Hĺbky krásné úderné, žiadne pomalé rozmazané blato, stredy skvelo zrozumiteľné a výšky aj pri takomto budení sú perfektné. Bolo by škoda ju nahrávať do nuly, je veľmi svižná, takže aj rýchle dynamické zmeny sú nádherne prenesené. Veľmi dobrá kazeta, ja neviem, možno aj jedna z najlepších.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa Kazetowich »

som rád že sa ti páči - ja som sa ešte k nahrávaniu nedostal - a ostala mi asi len jedna
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa AdmineR »

Príbeh ...
Prílohy
SONY BHF
SONY BHF
sony bhf tuzex.jpg (188.64 KiB) 869 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa EZ647 »

Predavačka tomu nerozumela, už len z grafu vzadu je to jasne, inak pekný príbeh no :D
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony BHF

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Hasterman napísal: Pondelok, 4. Novembra 2019, 15:50 IMG_20191104_153036.jpg
Nesúvisí to priamo s témou, ale sú veci ktoré sa ťažko vysvetľujú a človek si s tým hneď neporadí.
Ja mám takýto lampáš a čelovku. Do oboch idú rovnaké batérie po dva kusy. Z aliexpresu, ale svieti to jak sviňa.
K čelovke boli tie červené batérie, rovnaká značka, rovnaký typ, aj keď tam píšu viac mAh, ale podľa toho by som sa neriadil, nápis znesie. K baterke na obrázku už batérie nemám, pretože... treraz k tomu problému.
Keď sa vybijú batérie na čelovke dám ich do nabíjačky, nabijú sa, vrátim ich späť do tej čelovky, žiadny problém, svietia, všetko funguje tak ako má.
Keď sa vybijú batérie k baterke na obrázku, tiež žiadny problém. Všetko funguje tak ako má, nabuijú sa, svietia...
Problém nastane ak dám batérie z baterky do čelovky. Čelovka svieti, o.k. ale o 5 minút su batérie horúce až úplne stratia kapacitu. Niekedy stačí aj menej. Čelovka nesvieti, batérie sú K.O. Majú nulovú kapacitu a už sa nedajú ani dobiť, ani inak oživiť. Už som takto zničil tri páry batérii. Podotýkam že som tam mal aj presne rovnaké červené, ktoré v baterke fungovali, ale po vložení do čelovky už nie. Preto mám teraz čierne a červené aby som vedel ktorá kam ide.
Ak však vložím do beterky betérie z čelovky nič sa nestane, fungujú tak ako majú aj keď ich vrátim späť do čelovky.
Takže mám doma čelovku-ničiteľku a neviem kde je problém. Všetky batérie sú rozmerovo totožné, v čelovke tiež vyzerá že nič neskratuje:)
:shock:
To sú veci... Toto je tiež nepochopitelné
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety SONY"