Sony UX-S

Vintage Cassettes Sony

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Sony UX-S

Príspevok od používateľa Kazetowich »

toto sa tu niekde povaluje
DSCN6965.JPG
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Sony UX-S

Príspevok od používateľa orhore »

Zrovna na tom obrázku není ani jedna můj favorit, ale skutečná UX-S jak je má zobrazené na webu EZ647, tak to je něco jiného.
Tuhle vyrobenou ve Francii jsem kupoval v 90 letech po paklech, protože zvukově je i dnes z mého pohledu nepřekonaná. I všechny ostatní starší modely byly perfektní. Ale ta moje hrála vždy za všech okolností skvěle. Ano, byly i lepší, ale ne za tuto cenu a zvuk byl jen neznatelně lepší.
Bohužel ne vše vydrží věčně a přišla modifikace jak obalová, tak pásková a tento model už není vůbec dobrý a všechny následující rovněž.
Berte to jako subjektivní ohodnocení středně hluchého staršího uživatele :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony UX-S

Príspevok od používateľa EZ647 »

Samozrejme u tej novšej chceli zafrajerovať s novým dizajnom a vodiacim blokom, aj keď mne prišli tie kazety celkom schopné a v pohode, ale s tými 1990 a staršími to nešlo zrovnávať.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony UX-S

Príspevok od používateľa Kazetowich »

mne obidve zobrazené hrajú skvele či už v pioneeri dvojhlavom bez kalibrácie, aj denone s kalibráciou. Tú modrú som skúšal aj v Denone, tú zelenú ešte nie. Ale včera pekne nahrala aj Maxell UDII (červeno-zlatá). Zdá sa, že ten Denon si moc nevyberá.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2329
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Sony UX-S

Príspevok od používateľa orhore »

Ono když člověk delší dobu nahrává na jeden typ kazet, tak pozná jaký ten zvuk je. Různé barvy, dynamiku a detaily. A když pak přejdeš na inovovaný typ a najednou tam není to na co jsi byl zvyklý, tak to prostě nasere. Ale bez obav, kamarád hudebník ten rozdíl nezaregistroval. Ale zase slyšel velké zvukové rozdíly mezi řadami TDK SA.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony UX-S

Príspevok od používateľa EZ647 »

Wilhelm, expert z Basfu, písal že TDK robila jednu vec veľmi zle. Vo svojích kazetách menili šaržu od šarže kvalitu pásky, robili zmeny v zložení a postupoch, on tvrdil že pre páskový priemysel je toto neprijateľné, hlavne ak chcú poskytovať pásky štúdiam a vydavateľstvám, že Basf ak spravil zmeny, nechal to ustáliť časom, až to zákazník prijme a potom šiel naplno do nejakej veľkej zmeny v zložení, ale TDK nie, oni ako im prišlo a práve sa hodilo.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony UX-S

Príspevok od používateľa Kazetowich »

poteším Wilhelma - včera som nahral ich BASF Record II Chrome - 90 min, bez jediného výpadku. A kvalita veľmi dobrá.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony UX-S

Príspevok od používateľa EZ647 »

On sám povedal že keď prešli na ferrokobalt, tak bola to veľká zmena a sám musel uznať že pásky ako TPII boli naozaj prielom v kvalite, ale na starý dobrý chróm ja tak nedali dopustiť.
Nové kazety s Emtec puzdrom už šli úplne mimo Basf, ako WIlhelm písal, po zmene prepustili všetkých z oblasti kaziet.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Sony UX-S

Príspevok od používateľa Petr »

Prosím o radu ohledně Sony UX-S. Konkrétně o model made in Mexico, fotka v prvním příspěvku vlevo. Někde jsem objevil informaci, že poslední kazety Sony s původem v Mexicu doslova ničily hlavy magnetofonů. Týká se to i tohoto modelu? Případně pokud se to už někdy dříve na fóru řešilo, můžete mi sem prosím dát odkaz? Díky.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony UX-S

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hej týka sa, všade na webe kde mám k Sony modelom uvedenú Mexickú pásku Aurex, tak sa to presne týka toho problému.
V prípade Európskych UX-S to sú posledné dve verzie, tmavo a svetlo zelená od konca ročníkov.

Na druhú stranu, aj to veľmi záleží na šarže tej Mexickej pásky, stave a skladovania, že sa to bude správať mierne rozdielne, ale kto by to chcel riskovať.

Ja som hral len tie čo som nahrával pred tým než som vedel o tejto situácii a zatiaľ sa hlavy neodreli, ale mám pocit že sa pásky správali nekorektne a nekľudne.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Sony UX-S

Príspevok od používateľa Petr »

Díky za info. Ptal jsem se hlavně proto, že se dají i zabalené sehnat celkem levně. A i když to není žádný zázrak, tak hrají celkem dobře. Žádných stop na hlavách jsem si zatím nevšiml, ale raděj už je kupovat nebudu.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony UX-S

Príspevok od používateľa EZ647 »

To je také celkom zaujímavé, pretože niektoré hrajú naozaj mimoriadne dobre a niektoré veľmi zle, aj keď sú všetky Made in Mexico, rozhodne sa tam neplnila len jedna verzia pásky, ale bolo ich viac.
No a týka sa to všetkých modelov Sony v závere výroby audiokaziet, nie len UX-S.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety SONY"