JVC/Victor typ I NORMAL position ferro Compact Cassette

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: JVC/Victor typ I NORMAL position ferro Compact Cassette

Príspevok od používateľa EZ647 »

pretože toho majú menej než napríklad Maxell, alebo Fuji, či TDK :P
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2282
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: JVC/Victor typ I NORMAL position ferro Compact Cassette

Príspevok od používateľa orhore »

EZ647 - mám dotaz na JVC UFI. Napsal jsi, že je tam páska od BASF. Můžeš být konkrétnější? S jakou páskou BASF je to srovnatelné?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: JVC/Victor typ I NORMAL position ferro Compact Cassette

Príspevok od používateľa EZ647 »

orhore: pokiaľ myslíš verziu 1990 od ICM Switzerland, tak je dosť možné že tam je aj páska Agfa, vôbec nemám šajn, ani neviem presne porovnať, jedno alebo druhé, ale s kvalitou záznamu som vôbec nebol spokojný, tie výšky si trebalo vynucovať biasom aj tak to bolo zlé, plus dropy a pod.
No bol názor žeby tam mala byť lepšia Basf Ferro Super, alebo Maxima, ale nejak mi to nepríde,

no pozrel som si poznámky k testom, a na Akai šla až na +6db, ale stále bol dojem jemného skreslenia a ten bol rovnaký aj pri +4db aj pri menšom, výšky takmer ako zdroj, sem tam drop
páska bola svetlo hnedá, takže možno naozaj nejaká z Basfov, lebo Agfy superferro boli magnetitové čierne a boli neskutočne odlišné od zvyšku "sveta"
z testov ostatných deckov, na väčšine bol vyšší výkon, ale vždy problém s výškami, alebo s dropmi

Potom je tam ešte UFI verzie 1988, ktorá je plne Japonská
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2282
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: JVC/Victor typ I NORMAL position ferro Compact Cassette

Príspevok od používateľa orhore »

Ano, měl jsem na mysli ICM Switzerland. Děkuji za vyčerpávající informace. Teď jsem v obraze ;)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: JVC/Victor typ I NORMAL position ferro Compact Cassette

Príspevok od používateľa EZ647 »

Mám dojem že som to napísal veľmi chaoticky :D

Ale pokiaľ ju máš v pláne nahrávať, tak s tvojimi znalosťami nastavení a kalibrácie z nej určite čo to slušného dostaneš.
Pokiaľ len zvažuješ kúpu, napríklad za dobrú cenu, tak si predstav akoby si kupoval ferro Basfy, ač niekedy dobré a výkonné, tak občas zlý stav a povaha pásky môže spôsobiť nepríjemné prekvapenie, ako škrípanie pásky a pod.

Na druhú stranu ma to nemilo prekvapilo, lebo také Basf FEI z roku 1988 mi prišli neskutočne výkonné, aj celkovo Basf ferro aj staršie ak sú v dobrom stave tak zahrali nadmieru dobre pri správnej kalibrácii, ale táto JVC bola skôr sklamaním.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2282
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: JVC/Victor typ I NORMAL position ferro Compact Cassette

Príspevok od používateľa orhore »

Ne, kupovat nebudu. Jen jsem na ni náhodou narazil a nevěděl kde ji zařadit. Pokud je záznam takový jak jsi napsal, tak nemá cenu o ní uvažovat.
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: JVC/Victor typ I NORMAL position ferro Compact Cassette

Príspevok od používateľa rado »

Kazeta s krátkym príbehom: minule som vetral chatu, kde máme moje detské "dvojča" renomovanej značky Mekosonic (mäkko-sonic :lol: ) a na moje prekvapenie som vnútri našiel túto kazetu. Pozerajúc na ňu, bude to aj 20 rokov, ktoré strávila na chate. Asi toľko rokov uplynulo, odkedy sa Scott odsťahoval z Európy, a my sme vtedy dostali krabicu kaziet. S úplne opačným prístupom než som ku kazetám mal ja, pomiešané v krabičkách hlava-nehlava, prípadne bez krabičiek, pomiešané nahrávky. Spomínam si hmlisto, že časť skončila v ocovej Škode 125L, a obávam sa že s ňou boli aj predané (to auto už neexistuje) no na chate som našiel len túto jedinú, bez krabičky, ale možno niečo bude v nejakej skrini. Podmienky nič moc, v zime mráz, chata neobývaná, len pár krát za rok. Stav kazety som nekontroloval, iba pohľad na pásku, nebola úplne rovná, ale videl som aj horšie. Niekedy si ten Club Dance musím vypočuť. Bude to skok v čase. Možno aj v Mekosonicu. Na druhej strane je Paganini.
IMG_20210328_124615403_kazeta_jvc.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: JVC/Victor typ I NORMAL position ferro Compact Cassette

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak daj vedieť ako hrá, je to Kórejský Saehan, tie nemali veľmi radi zlé podmienky skladovania, i keď ktorá kazeta že?
Tak cca 1990.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety JVC, Victor"