Emgeton

všetky ostatné značky - other Vintage Cassettes

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Emgeton

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kubrt: Však jo, to jsem už tehdy taky psal ;-).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Emgeton

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak ma zaujíma, pred niekoľkými rokmi, som čítal niekde v diskusii o chlapíkovi, ktorá pracoval vo výrobe Emgetonu, spomínal že robili aj C120 ale mechanicky to bol prepadák, nemá niekto foto, info o Emgeton C120?

Keby niekto rýpal, nie neviem už kde a kto to písal, ani som to nenašiel.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Emgeton

Príspevok od používateľa jhradec »

Kazety s páskem LN a LH jsou z doby,kdy se to v Gottwaldově už naučili dělat ( aby v zápětí ukončili výrobu ).
Moje vzpomínky se s touto značkou pojí s původním modrožlutým labelem. Mechanika příšerná. A pásek ??
měl jsem tehdy krátce magnetofon se stejnosměrnou předmagnetizací. Samozřejmě mazalo se v jednom směru, předmagnetizace opačně. ( polský MK 121 ) No a kazety emgeton bylo možné použít jen jednou. Smazání a přehrání znamenalo neposlouchatelné zkreslení ( tedy ono i to první nahrání s DC Bias nestálo za moc). Zajímavé bylo, že kazety jiných značek ( Basf, Maxell ) bylo možné opakovaně používat- Emgeton né. Dobastlením střídavého mazání a předmagnetizace ( hlava z A3) se to upravilo. Nicméně EMGETON byl v něčem EXTRA. Dodnes mi nikdo nevysvětlil, čím to bylo.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Emgeton

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak vraj tie novšie ferro LH I už boli podstatne lepšie než staré LN, ale kedy oficiálne skončila výroba kaziet Emgeton? Viem že ešte moja 90min má koncoročný dátum 1990.
Napísať odpoveď

Návrat na "iné Kazety"