ATR Magnetics USA

všetky ostatné značky - other Vintage Cassettes

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

ATR Magnetics USA

Príspevok od používateľa EZ647 »

Vie o tejto firme niekto niečo? ďalší novodobý výrobca pásov a kaziet?
https://www.atrtape.com/
Našiel som obrázok kde sú limitované edície ProChrome, aká tam asi bude páska a aká kvalita?
https://www.instagram.com/p/BpZ-nJqBLKi/

Vraj október 2018, tak som zvedavý, práve sa chystá na web update jednej tejto chromky, a samozrejme cez víkend bude aj nejaký ten malý test.
Prílohy
static1.squarespace.com.jpg
static1.squarespace.com.jpg (61.46 KiB) 3961 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: ATR Magnetics USA

Príspevok od používateľa EZ647 »

foto
Prílohy
IMAG0371.JPG
IMAG0371.JPG (69.11 KiB) 3959 zobrazení
IMAG0372.JPG
IMAG0372.JPG (76.33 KiB) 3959 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: ATR Magnetics USA

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ej Ej no som zvedavy na vysledok testu a zvuk. Odfot aj pasku - mozes aj vedla seba cca 3 kusy na porovnanie S nejakymi klasickymi povodnymi chromkami ;)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: ATR Magnetics USA

Príspevok od používateľa orhore »

Dle informací tam bude zřejmě Basf pásek. Kdo chce vyzkoušet, tak je možné koupit zde: https://www.thomann.de/cz/atr_magnetics ... azety.html
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: ATR Magnetics USA

Príspevok od používateľa janvys »

Kurňa, proč všichni novodobí výrobci nemají ani špetku designového cítění? Nebo je to jen priorita co nejlevnější možné výroby?
Naprosto nejlevnější obyčejné těla kazet, jsem si téměř 100% jistý, že jsou vyráběna v Číně a poté dodávána finálním výrobcům ať už jsou v USA nebo kdekoliv jinde. Veškeré znaky typické pro levnou čínskou velkovýrobu tam jsou.
Ono mít vlastní formy a lisovnu se jim absolutně nevyplatí, mnohem levnější je objednat si kontejner již hotových čínských skořápek.
Je to škoda, protože kdyby se někde objevil výrobce, který si navrhne vlastní design, vlastní formy a uvede na trh krásné kazety, např. v retro stylu 80.let, velká okna a pod., jsem si jistý, že bude mít mezi kazetovými nadšenci po celém světě zajištěn odbyt, včetně mě samozřejmě.
Protože kazety se pomalu vrací, vidím to na odbytech kazeťáků, a kdo by nechtěl nahrávat na nový kvalitní pásek v pěkném těle?
Já a troufám si říct že většina kazetových nadšenců si tyhle nové bezduché ošklivé kazety nekoupí, i když budou mít opravdu kvalitní pásek. Stále budeme lovit na ebayi kvalitní a zároveň krásné kazety ze starých zásob...
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: ATR Magnetics USA

Príspevok od používateľa EZ647 »

Janvys: áno je to tak, telo kazety a komponenty sú od nejakého buďto Čínskeho výrobcu, ale niekde som čítal že to kupujú od Talianskeho výrobcu, ktorý robí takéto základné dizajny, a mení len farby tela a fólie, pretože nikto sa nezaoberá lisovaním komponentov.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: ATR Magnetics USA

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak po rozbalení môžem povedať, že telo a cievky sú presne zhodné z Fox RTM, len cievky sú čierne.
Páska naozaj na pohľad vyzerá na Basf/Emtec z posledných ferrokobaltových typov II a to buď CEII alebo CSII.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: ATR Magnetics USA

Príspevok od používateľa janvys »

Zkoumal jsem to trochu více. Jen se mi to potvrdilo. Superlevné čínské těla a komponenty. Label ve stylu 70.let a ještě k tomu křivě nalepený...typická low budget čína. Nikdy bych za to ty peníze nedal, a kdyby mi to někdo daroval, ihned vyberu pásku a použiju ji v nějakém pěkném kvalitním těle. Typická záležitost, vše (doufejme kromě pásky) nechat si vyrobit v číně, v USA jen smontovat a zabalit a vydávat to jako made in usa.

Je to úplně stejné jako podvody s polským masem - do české firmy se denně vozí kamiony zmražených polských kuřat, kde to rozmrazí, zabalí na tácek jako chlazené, s nálepkou vyrobeno v české republice. A šupajdá na pulty supermarketů.
SONY ES
Fastfreddycz
desiatnik
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Utorok, 19. Februára 2019, 23:34

Re: ATR Magnetics USA

Príspevok od používateľa Fastfreddycz »

janvys napísal: Piatok, 19. Júla 2019, 02:19 Zkoumal jsem to trochu více. Jen se mi to potvrdilo. Superlevné čínské těla a komponenty.
Zajimavé, že to zkoumáš a pak napíšeš blbost.
Jediným výrobcem kazetovych pouzder, od kterých berou všichni současní světoví výrobci kazet a duplikační firmy - RTM, ATR, Splicit, NAC, De Bandjesfabriek, Tapeline, HDT atd. je italský MusicBox z Padovy. Pouzdra ATR nemají ani jeden díl z ČÍny, vše je kompletně Itálie.. Výrobky nemají kvalitu starých výrobců, jsou udělané stroje na výlisky plastů a formy se už těžko budou měnit, investice do změny technologie by kazety hodně prodražily. Příště při zkoumání víc pátrej, dost jsi to odflákl a když podáš mylné informace, tak musíš brát v potaz, že to čtou další lidé, kteří chybné info dál šíří.
Napísať odpoveď

Návrat na "iné Kazety"