TUDOR & SOCIMAG Španělsko

všetky ostatné značky - other Vintage Cassettes

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa janvys »

TUDOR kazety ještě neměly své vlákno, tak si ho zaslouží.
Dnes jsem koupil 13 nových Tudor DS90, podle Erikových testů celkem dobrá páska, tak jsem na to zvědavý.
Erik určitě přidá pár obrázků ;)

Myslím že ta cena je slušná ne?
Screenshot_20200121_224803.jpg
.

Jinak prodejce v nabídce zveřejnil i obrázky z kalibrace, která je bezproblémová a na jeho decku bias klasicky teochu do mínusu a dorovnat level do plusu.
Screenshot_20200121_225118.jpg
.

No tak uvidíme, až dorazí, jsem na to vážně zvědavý. Poté bych popř. koupil i další modely téhle značky, budu je mít za stejně pěknou cenu.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: No sakra, tak to ti závidím, za tu cenu bych je bral i já..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kazety sú to pomerne jednoduché, majú priehľadné telo, ktoré zodpovedá niektorým originálkam, cievky typu Basf, alebo ešte jednoduchšie, páska sa zdá byť dosť slušná, tiež na štýl Basfu, no a CR model je samozrejme chromdioxid, ten pravý. Zatiaľ je to pozitívum pre užívateľov, pretože tieto kazety si zatiaľ držia relatívne dobré ceny. Obrázky potom do budúcna nejaké nahodím.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa janvys »

Dnes večer proběhl pořádný "subjektivní" test. A výsledkem je velmi milé překvapení. Ta páska je opravdu velmi dobrá.
IMG_20200131_224112.jpg
Předtím co jsem psal v krátkém testu o menší absenci výšek musím odvolat, protože jsem testoval jen velmi krátce na jednom stroji - ten můj Akai je opravdu velmi vybíravý na pásky, tuším že bude menší chyba v korekcích uvnitř decku, ale to budu řešit až jindy.

Nyní si tu kazetu vzal do parády referenční K700ES a pak ještě Yamaha, a nestačil jsem se divit, ty výšky tam jsou, jako břitva. Testoval jsem klasicky, nahrávky od brutálně hlubokých kmitočtů až po nejvyšší a různě je kombinoval. Všechno bylo při rozumném výkonu i na pásce. Pak přišly na řadu mé testovací skladby.
Páska je překvapivě výkonná, +4db žere bez slyšitelného zkreslení, špičky háže do +6 v pohodě také. Netrhá, nekřape. Nicméně výkon nás až tolik nezajímá, nechávám +2 v průměru. Páska je oproti zdroji slabší jen o 1db což je paráda. Bias -2 až -4. Zvuk perfektní, jako zdroj, prakticky neubírá ani nezkresluje žádné pásmo. Výborná páska na hudbu.
Testy s dolby proběhly také, v porovnání s ostatníma levnějšíma páskama (zejména ty ultralow) které nahrávku v dolby C při reprodukci v dolby C uřezávají kraje výšek, tahle páska, i když je spíše tenčí, snáší dolby C dobře, ale samozřejmě zase ne tak dobře jako výkonné type II pásky. Takže i na dolby C je vhodná.
Jsem překvapený, spokojený, žádné výpadky nebo nerovnosti kanálů a podobně jsem nezaznamenal. Páska je sytě hnědá ale není úplně netransparentní. Je to páska (zvukové) kvality srovnatelné s TDK AD, Sony HF-S, i když ty jsou lépe vrstvené.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ešte potom ak sa dostaneš k Tudor HF tak sprav porovnanie, ja som veľmi nezistil aký je medzi nimi rozdiel.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa EZ647 »

Takže trochu doplním foto a info.

Socimag je / bol (nemýliť si so slovom ,,jebol" :) Španielsky výrobca audio kaziet.

Celkovo pásky zaváňajú Európskym dojmom Basf, Agfa, Orwo, s veľmi slušnou ferro páskou, alebo pravou chromdioxidovou páskou. Telá kaziet v starších verziách typu malé okno, alebo v novších priehľadná kazeta bez skrutiek na štýl originálok. Predpokladám že sa môže jednať v prípade tých priehľadných o druhú polovicu 80tych rokov, ale zatiaľ žiadne oficiálne materiály k tejto značke.

Socimag:
Mám dva kusy, jedna MD 46, a jedna čistiaca, kde je chybne riešená detekcia typu I a II, kde má jedna polovica tela otvor na typ II a druhá nie, viac tu:
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?p=19258#p19258
*
Značka MIG, ktorá bola prvá čo mám od výrobcu Socimag, našiel to Orhore a riešilo sa to tu:
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?p=3601#p3601
*
nakoniec Tudor, modely DS a HF na grafe vyzerajú rovnako, neviem aký je rozdiel a model CR má chromdioxidovú pásku. Samozrejme modelov aj starších je oveľa viac, ak bude príležitosť, rád zakúpim ďalšie modely Tudor, alebo iné značky od Socimag.
Zatiaľ absentuje páska ferrochrom a metal, čo možno pre malý záujem nebol, alebo mohli nakúpiť celé kazety napríklad od Philipsu, aspoň tak to riešila Agfa u typu Metal. Alebo Magna - Polimer nakúpili celé kotúče metal Basf pre plnenie do svojich kaziet.
Prílohy
IMAG0367.JPG
IMAG0367.JPG (69.88 KiB) 4767 zobrazení
IMAG0368.JPG
IMAG0368.JPG (84.2 KiB) 4767 zobrazení
IMAG0218.JPG
IMAG0218.JPG (85.04 KiB) 4767 zobrazení
IMAG0219.JPG
IMAG0219.JPG (93.81 KiB) 4767 zobrazení
IMAG0748.JPG
IMAG0748.JPG (80.01 KiB) 4767 zobrazení
IMAG0749.JPG
IMAG0749.JPG (91.97 KiB) 4767 zobrazení
IMAG0585.JPG
IMAG0585.JPG (68.52 KiB) 4767 zobrazení
IMAG0586.JPG
IMAG0586.JPG (88.72 KiB) 4767 zobrazení
IMAG0054.JPG
IMAG0054.JPG (68.1 KiB) 4767 zobrazení
IMAG0055.JPG
IMAG0055.JPG (89.33 KiB) 4767 zobrazení
IMAG0583.JPG
IMAG0583.JPG (65.16 KiB) 4767 zobrazení
IMAG0584.JPG
IMAG0584.JPG (86.25 KiB) 4767 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa Nstar »

Tak povedané už bolo asi dost ale dodám,
tak za prvé obe (DS aj MD,) sú omnoho krajšie naživo po odbalení ako na fotkách. (zase tá zelená, mne sa to na kazetách proste páči ). Nádherný je booklet, ten naozaj nemá chybu, nebudem spoilovať či ako sa to hovorí ale prekvapí nosič nálepok ako aj štruktúra a farba. Prenádherné čierne komponenty..

za druhe, zvuk na stroji s kalibráciou (BIAS, LEVEL, EQ) je proste skvelý ako inak. Šum veľmi nízko na normalku a budenie dosť vysoko ako Janvys písal +4dB DIN s prehľadom.
Mňa ale zaujalo ako svedčí stroju bez kalibrácie, tá hladkosť, samozrejmosť, tá rýchlosť. Toto je sleeper medzi kazetami. Asi sa toho nedopátrame ale čo tam dávali Dessau, Agfu? Na BASF to nevyzerá, no nech tam už je čo chce toto je veľmi slušné. Možno to trochu zašpiní hlavu ale je to fakt len trochu a kašlem na to, je to svojské, je to nenápadné, krásne prevedené a zvuk jak britva a za polovicu.
Hlavne ma zaujíma aké s tým majú skúsenosti ostatní, najmä tí bez kalibrácie, tiež to tam tak sadlo ako riť na šerbel?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa EZ647 »

Je tu stále možnosť že to robili aj sami podľa nejakého receptu z Európskych výrobcov, alebo v licencii.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa moniatko »

Mne sa hlavne páči, aká je tá páska čistá.
Myslím to aj výzorovo ale aj zvukovo. Nedávno som si na ňu nahrávala Diablo Swing Orchestra, vo wiki sú uvádzaný ako metal, ale mne to príde ako vesměs všehovšudy : D
Nebola som si celkom istá, či je tento žáner hudby zrovna to pravé orechové pre Tudor, ale bola som krásne prekvapkaná.
Zvuk takmer zhodný zo zdrojom, pre libozvučnosť môjmu uchu som použila aj nejaké tie filtre na Sony Minidisku. To však zvuku nijako neznižuje na hodnote. Skôr to bolo nutné, pretože DSO svoje nahrávky zbytočne premastruje a potom tam zaniká priestor.

Tiež by ma zaujímalo, aké máte z tejto pásky dojmy, pretože ja som milo prekvapená a potešená.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa Kazetowich »

otestujem cez leto
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa Stano »

Dostala sa ku mne len ako príloha v balíku
IMG_20200902_180239.jpg
a chcem sa spýtať čo je toto za kazetu, nakoľko s ohľadom na to, že ide o TYPE II je veľmi lacná.
Máte s ňou niekto skúsenosti.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: TUDOR & SOCIMAG Španělsko

Príspevok od používateľa janvys »

Čuchni si k pásce, poznáš typickou aromu pravého chromdioxidu. Pokud tam bude starý pravý chromdioxid od Basfu, nech si ji do sbírky. Do decku (pokud ho máš rád) to nestrkej. Ne že by se na to nedalo nahrávat, to sice půjde se slabým výkonem a ztrátou výšek, ale může to zanášet hlavy, více zkušeností s tímto má EZ
SONY ES
Napísať odpoveď

Návrat na "iné Kazety"