KK company Ferro extra I

všetky ostatné značky - other Vintage Cassettes

Moderátor: AdmineR

Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

KK company Ferro extra I

Príspevok od používateľa Nec »

Pridåvam raritu slovenskej výroby. Ako sa na nápisoch hrdí je z dovezených komponentov a pásku dodal Basf
Prílohy
20201126_205445.jpg
20201126_205610.jpg
20201126_205544.jpg
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: KK company Ferro extra I

Príspevok od používateľa Nec »

Respekťíve neznámej výroby :lol:
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: KK company Ferro extra I

Príspevok od používateľa EZ647 »

použili Čínske cievky, ale KK Company mám aj na origoškách, dokonca som v minulosti mal také videokazety VHS E-30 KK Company, to som vtedy pozeral nejaký dokument, dal pretočiť naspäť, a ten Super Drive Panasonic to rozbehol a veril som do poslednej chvíle že spomalí, ale nejak na to zabudol, to bola dobrá rana :D Sa divím že Panasonic prežil a tá kazeta tiež. Pri opakovanom pokuse sa to už nestalo.
Takže mohol by to byť nejaký miestny vydavateľ?
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: KK company Ferro extra I

Príspevok od používateľa Nec »

KK company je firma speváka Karola Konárika. V B. Bystrici, kde žije boli tie kazety všade. Aj originálky robili. V každom výklade boli kazety Starý zákon a pod.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10176
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: KK company Ferro extra I

Príspevok od používateľa EZ647 »

zaujímavé, to si len tak niekto založí firmu a už loaduje do čínskych kaziet basfácku pásku? o.O ale asi to už ako firma nefunguje, alebo zmenila program, lebo na google mi našlo úplne iné veci
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: KK company Ferro extra I

Príspevok od používateľa Kazetowich »

K&K company - presne - firma Karola Konárika - mal vela aktivit. Napr čo viem okrem audio kaziet a vydavania originalok robil aj s fotkami - mal fotolaby (tak ako pod značkou K&K company vydaval cc kazety, tak mal aj kinofilmy značky KK. A tie fotolaby.
Okrem toho pod licenciou plnili Coca colu, a mal (má?) hotel Kaskády na polceste medzi BB a Zvolenom. Za čias Hzds bol proste v kurze. Ak dobre pamatam, tak mal aj pivovar.
V tom jeho kazetovom vydavatelstve som raz bol a kukal ako na tych skrinovych masinach kopiruju kazety - z master pasu to sekalo a plnilo kazety a tie potom balili do krabic.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: KK company Ferro extra I

Príspevok od používateľa Nec »

Ako píšeš Kazetovich, aktivit mal neurekom. :D repete ficalo naplno. Aj otec spominal ze jeho znamy robil kopie kaziet pre KK. Niekde doma ci ako.

Krátko po revolúcii založil Konárik fotolab na Hornej ulici. FUJIFILM.
Asi to bolo pred vianocami roku 90, ked starká potrebovala nový TV. Konečne farebný. U Konárika mali jeden typ TV Toshiba. 55cm mono, bez txt, nic ani scart. 20 tis KČS. . Vtedy majetok. Poradovník na to bol. Takí boli ľudia hladní za tovarom. Este mal jednu vežu a jedno video. Obe Sanyo. Stretli sme tam.aj rodinu z východu! Brali tú vežu. Srandovná doba. Stačili 3 produkty a biznis sa točil.
Kazetový biznis prišiel neskór.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: KK company Ferro extra I

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ano - elektronika, kazety a neskor cd aj piratske kopie, to bolo vtedy drahe a nedostatkove. Este kym sa rozbiehal internet, tak na tom mnohi zarobili - aj mensie elektropredajne a hudobniny profitovali. Ked nastupili mp3, tak predaje popadali a palilo sa a stahovalo .... A s otvorenym trhom ked sa ludia nasytili tovaru, ceny elektroniky popadali.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "iné Kazety"