Nové vkládání příloh

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Nové vkládání příloh

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
mnohým, kterým to funguje a nemají s tím problém budu asi připadat otravně, ale zeptat se musím.

Nedávno se tu změnilo logo na vrchu webu na animovaný obrázek, budiš, není to špatná změna. Taky tu přibyla spodní lišta upozorňující na koláče..


Všiml jsem si však, že se tu změnil i princip přidávání souborů na jakýsi podivný nesmysl.
Dřív se jen vybral určitý počet souborů a to v jediném okně, teď musím na každý soubor otevřít sólo okno a ještě k tomu ho musím i potvrdit, že ho opravdu chci nahrát, čímž se mě znovu načte celá stránka a jako bonus, NELZE to přidat kamkoli do psaného příspěvku. Prostě si to jen zůstane až dole na konci a tlačítko "Umiestniť do príspevku" tak zůstává jen na ozdobu.

Pokud je nějaká šance (a když to tu dřív tak bylo, tak ať mi nikdo neříká, že to nejde) to změnit zpět, tak to prosím udělejte, toto je fakt hrůza.

Pokud funkčnost toho tlačítka "Umiestniť do príspevku" znemožňuje nějaká modernost, kterou můj starý prohlížeč neumí, tak budiš, je to sice dost otrvný a nevím jak to úspěšně vyřešit, ale nahrávat každý soubor sólo, to mi přijde fakt na palici.

Pardon, ale teď jsem naštvanej, tak to neformuluju příliš pozitivně.


Z technického hlediska jsem na tomto fóru měl nejvíc rád to, že prostě mám šanci ho používat naprosto neomezeně z x let starého, ale perfektního prohlížeče, kterému se dnešní žádný ani nepřiblíží.



Je tedy nějaká šance to vrátit zpět?

Předem dík minimálně za odezvu.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové vkládání příloh

Príspevok od používateľa EZ647 »

vyskúšame
ad485cd451b898eebc0aeb59a75aae00.jpeg
ad485cd451b898eebc0aeb59a75aae00.jpeg (69.55 KiB) 6524 zobrazení
a ďalšia príloha
aeeb14abb264e89b4536dd83780e8d6f.jpeg
aeeb14abb264e89b4536dd83780e8d6f.jpeg (85.33 KiB) 6524 zobrazení
no a ďalšia bude pod príspevkom

no takže hromadne som nikdy nepridával, a samostatne a do príspevku to funguje rovnako ako aj predtým, aspoň u mňa
Prílohy
IMAG0897.JPG
IMAG0897.JPG (59.58 KiB) 6524 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové vkládání příloh

Príspevok od používateľa EZ647 »

Mimo to o sušienky som žiadal sám, aby sme vyhovnieli EU predpisom
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové vkládání příloh

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nedávno prebehol update php verzie, tak je možné že bola vypustená podpora nejakých starších prehliadačov, asi sa budeš musieť poobzerať po zánovnom stroji, ktorý ma vyšší výkon, lebo týmto štýlom ochvíľu budeš offline. Ja sa potom pozriem na starom pc že či sa niečo zmenilo ako píšeš a dám vedieť.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové vkládání příloh

Príspevok od používateľa EZ647 »

takže je to nejak tak, proste budeš musieť spraviť upgrade.
lebo toto už späť nepôjde určite
Prílohy
IMAG0820.JPG
IMAG0820.JPG (380.63 KiB) 6518 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nové vkládání příloh

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Dík za info. No tobě to funguje, takže ta nemožnost zprovoznění čudlu "Umiestniť do príspevku" je blokovaná jen pro mě a případné další uživatele starších prohlížečů.

Pokud se měnilo cosi v tom php a určitě ne na tomto fóru, tak jo, to se pak sveze se všema, ale vážně, tohle je pořádná chujovina. Myslel jsem, že se tomuto fóru vyhne dnešní móda "co funguje, to rozdrbem".
Škoda no :-|..


Jinak teda jako kupovat kvůli internetu nějakej novej stroj, na to se můžu leda....však víš.. Můj noťas má 2.3GHz a 3GB RAM, mě řekni, co je na tom slabýho.
A mimo to, je tu jeden ZÁSADNÍ fakt, díky kterému na nové noťasy se*u - nevím jak ty, ale já si už před pár lety všiml, že se dnes vyrábí noťasy tím způsobem, že spodní část už nemá okýnka pro výměnu HDD a RAMek, má to jen jednolitý dekl a to i přes baterku, jako dnešní mobily! Nedávno jsem se dozvěděl ještě další novinku, že prý už dnes mají noťasy RAMky připájený, takže není šance ani vyměnit poškozenou nebo navýšit výkon.

Ne, tyhle zhovadilý praktiky nebudu podporovat, to radši zůstanu u svýho starýho a dobrýho noťasu, kde si kdykoli můžu vyměnit co potřebuju, kdykoli vytáhnout baterku a relativně jednoduše si ho kuchnout, abych si ho vyfoukal.

Při nejhorším, pokud taková služba stále funguje, budu někdy v budoucnu hledat "ajťáka", který by mi sestavil noťas na přání, přesně tak jak se to dělalo kdysi. Mohl sis vybrat jaký chceš mít výkon, kapacitu disku, ramky, mechaniky (CD/disketovka) a tehdy tak bylo možné získat asi výkonější noťas než se běžně nabízel. Jak ale říkám, otázkou je, zda to ještě funguje a bude i v budoucnu.


To jsem sice trochu odbočil, ale dík za info.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nové vkládání příloh

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Ty hele a nemá ta zlatá BASF Metal trochu málo pásku? Sice je to C60, ale stejně..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové vkládání příloh

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ne na starom pc mi to nejde, som to už písal.
Pokiaľ budeš mať taký prístup, tak zachvíľu sa nedostaneš na net vôbec. Parametre čo si napísal sú totálne mizerné na dnešnú dobu, ja som sa zbavil trojjadrového CPU lebo nestačil a 4GB mi tiež nestačili. A môžeš si hovoriť čo chceš, nikto ti v tomto nepomôže kým sám nebudeš chcieť.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové vkládání příloh

Príspevok od používateľa EZ647 »

Aj moja Philips Metal C60 tá prvá verzia má presne takú pásku, asi začínali a nepočítali s tým že bude náter tak tenký an bežnú C60 pásku, takže potom zrejme používali hrubší film, tak ako Basf Metal C120 je na filme C100 a netrpí tak problémami ako bežné C120
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nové vkládání příloh

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo aha, té je taky málo. No já si nebyl jistej, jestli třeba není tolik sestříhaná, ale zase stav kazety tak razantnímu používání neodpovídal. Jo, ta Basfka vypadá dost staře, tak bude z těch prvních. Každopádně je dost pěkná.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Extrémní snížení kapacity příloh

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím, nechce se mi zakládat pro jeden dotaz další vlákno, tak píšu sem, páč to souvisí.


Prosímvás, chci se zeptat, funguje někomu vkládání příloh větších než 2MB (třeba neměnný soubor jako Mp3)? Dávám příklad Mp3, protože když sem dáte obrázek, tak ho to zmenší.

Už nějakou chvíli tu nervuju páč se marně pokouším přidat jednu ukázku k článku, který jsem připravoval, ale vždy mě to hodilo po delší době pryč a smazalo text (naštěstí ho mám uložený v šabloně).
Zkušebně jsem se pokusil přihodit soubor o velikosti 7MB a najednou na mě vyskočilo toto:
VintageHifi.1000 - no to je supr, jen 2MB_! – kopie [Výřez - L341, P754, N348, D432].png
VintageHifi.1000 - no to je supr, jen 2MB_! – kopie [Výřez - L341, P754, N348, D432].png (5.9 KiB) 3489 zobrazení



Netuším jestli je chyba jen u mě, ale pokud to není jen u mě, tak jaký je důvod?
Před nějakou dobou se tu úspěšně změnila kapacita pro přílohu na 10MB, protože to tu bylo jen na 3MB a teď to má jít ještě na 2?
Z těch příspěvků co tu čtu, tak jedinej kdo využil potenciál 10MB přílohy byl (asi) jedinkrát Erik a já se dostal max na 4.92MB s jedinou skladbou.
Všechny obrázky co se tu nahrají jsou zmenšeny natolik, že je to zanedbatelný.

Jestli to takto půjde dál, tak tu za chvilu nebude šance přidat ani ten obrázek.


Předem díky za odezvu.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Nové vkládání příloh

Príspevok od používateľa janvys »

Ale houby. 2MB na obrázek stačí až až. Všechny obrázky co sem dám tak napřed proženu přes resizer aby nežraly tolik místa ale zároveň aby byla zachována kvalita. Je zcela logické že byl nastaven limit, místo na serveru něco stojí a je zbytečné to místo zaflákat např.5MB fotkama.
Používej resizer a větší soubory jako mp3 apod. hrň na ulož.to a podobně. Kein problem alles gute ;)
SONY ES
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"