Upratovanie fóra

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa rado »

Možno teraz tresnem úplnú hlúposť ale pri pohľade na štruktúru hlavnej stránky, ktorú spísal NSK, ma napadlo, či by nebolo dobré rozdeliť sekciu --Audio a video-- na dve, jedna by bola --Technika-- (alebo lepší názov) a tam by boli všetky zariaddenia (Decky, Zosilňovače, Repro atď) a druhá by bola --Médiá-- a tam by sa dalo potom podrobnejšie rozdeliť to, čo je teraz v jednom "chlieviku" s názvom "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média" - že by každé bolo samostatne. Ale neviem - možno je to hlúposť, neviem či by to bolo lepšie alebo horšie. Píšem to tak, ako mi to práve preletelo hlavou a tiež ma už berie na spánok :-)
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

Nemyslím že je to hlúposť rado.
Je to dobrý nápad a určite by dával zmysel : )

A čo sa týka návrhu Foxa, má to hlavu aj pätu, aj keď úprimne si myslím, že je to dosť komplikované na realizáciu. Snažíme sa to tu upratať, nie konštrukčne zmeniť. Pozor na to!

To upratovanie by ani nebolo také ťažké a možno behom mesiaca by bol vidieť rozdiel, len by na to človek musel mať chuť, čas, povolenie a súhlas najmä tých, ktorý toto fórum stvorili s určitou mienkou.

Podľa mňa by stačilo odlúčiť neaktuálne, dávno zabudnuté vlákna a témy
(či už zmazať alebo presunúť do samostatnej sekcie "Niečo na dlhý čas" or something)




Inak celé "upratovanie" je bezpredmetné pokiaľ sa nevyjadria stručne jasne tí, ktorým fórum patrí, či s tým niečo radikálne chcú alebo nechcú robiť a či budú mať chuť a ochotu poveriť tým niekoho, pokiaľ nemajú čas sami.


UPLOAD

V prvom rade sa chcem zakladateľovi ospravedlniť za všetky pindy, námietky, sťažnosti a návrhy.
Chápem, že si založil toto fórum s istou mienkou, ideou, predstavou. Vytvoril si ho podľa svojho gusta, ako si to predstavuješ a všetci môžeme byť radi, že toto fórum existuje.
Takže PREPÁČ, že som sa ti míchala do zelí.
Veľmi si cením, že som mohla spoznať ľudí, stroje, kazety, že ste ma tu prijali a všetko.
Týmto "uploadom" sa chcem ospravedlniť a oznámiť, že sa ti už do zelí míchat nebudu.
Páči sa mi toto fórum. Podľa mňa žiadne také radikálne zmeny nepotrebuje (čo som navrhovala ja alebo iní)
Určite by sa zaslúžilo preriediť, upratať, ale je to len a len na tebe, čo tu chceš nechať a čo dáš preč. Nikto nie sme dokonalý a nikto určite nemá tak perfektne uprataný byt, aby mohol kibicovať do iných ako si majú upratovať tie svoje : ) (toto nie je urážka - len také blabotanie ženské)
Za mňa - mám síce svoje návrhy, ale sú to moje idey, ako by som ja riadila svoje fórum, čo si z toho vezmeš je na tebe - už ti nebudem nič predkladať, už nebudem pindať okolo upratovania.
Je to pracné, náročné a zdĺhavé. Chápem, že sa do toho nikomu nechce - aj tak, vôbec to tu nie je také "zabordelované" aby sa tu z toho robilo haló.
Každopádne - super, že je tu takáto diskusia, že sme mali možnosť sa vyjadriť, aj že som dostala možnosť byť moderátor.
Ak chceš, funkciu odober, ak nie, tak mi bude cťou pomáhať aspoň ako moderátor

M. over.
: )
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Ahojte, pokud to bylo pochopeno špatně, tak já měl na mysli ty kategorie ("--Nejen o hudbě--" atp..) se vším všudy nechat na hlavní stránce.
Přesně tak jako tu hlavní stránku vidíte teď, tak bych všechny ty témata nechal na místě, pouze bych je zařadil do těch kategorií, ale stále by vše zůstalo na hlavní stránce jen s přidanými černými lištami, jež by právě byly ty kategorie.
Pro příklad - tak jako na tomto fóru mají tyto kategorie:
--Nedávná témata--
--Historická technika--
--Moderní technika--
--Obecná diskuze--
--Bazar--
--Ostatní--

Odkaz na fórum
Příklad tohoto fóra jsem převzal od návrhu orhoreho na první stránce u konce.


Ale prosím, šlo jen a pouze o návrh, nikoli o nutnou změnu, jen návrh, který jsem nemyslel nějak špatně :-|.
Tak se omlouvám pokud to tak působilo.



Jinak samozřejmě, já se taky nechtěl vsírat do toho dění zde, jen jsem chtěl a stále chci pomoc s protříděním. To že jsem psal víckrát po sobě bylo proto, že jsem chtěl nějaký názor a pomoc a od 24.07. na to nikdo nereagoval. Pokud jsem působil otravně, tak se omlouvám, v plánu jsem to neměl.
Ostatně vše již napsala i moniatko.


Ale pokud by byla ta možnost, a stále by byl zájem o naši pomoc, tak za přidání nové témy, kterou jsem v tom návrhu (na konci předešlé stránky) označil modře bych byl.
Záměrně jsem to nazval "Košík", protože "Koš" mi přijde poněkud nepřívětivé a jako konečný rozsudek. Košík přeci jen zní líp :-) (beze srandy).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10173
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa EZ647 »

Mne sa páči to roztriedenie tém na hlavnej strane, ako na tom linku, aby to nebolo všetko v kope, tak by sa potom nemuselo toho moc ani presúvať.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo no, proto jsem i ty názvy kategorií a třídění tak pracně vymejšlel :-). Ale jak říkám, byl to jen nápad, který jsem nemyslel špatně.

--

(Nechci tedy "rozhodovat" za tvůrce fóra), ale rado, rozhodně se ty nebo i ostatní nebojte jakýkoli návrh přednést, vždyť přece díky všem toto fórum existuje a rozvíjí se :-).

A co se týká tvého nápadu, tak já to dělal jen narychlo a v polospánku (když mám směnu, tak večer jsem pak vyfluslej), ale pokud jsem to správně pochopil, tak jsi to myslel tak, že by místo jediné kategorie "--Audio a video--", byly vlastně dvě, a tedy "--Audio a video • Technika--" a "--Audio a video • Média--", kde by se vlastně (jak již název vypovídá) rozdělila technika a média?

Špatnej nápad to není, jen se obávám, že by v "--Audio a video • Média--" bylo jediné téma
•Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média


Ale jako co víme, třeba se to časem rozvine..
Rozhodně myšlenka je to dobrá ;-)
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa rado »

SilverFox•NSK napísal: Streda, 5. Augusta 2020, 16:13A co se týká tvého nápadu, tak já to dělal jen narychlo a v polospánku (když mám směnu, tak večer jsem pak vyfluslej), ale pokud jsem to správně pochopil, tak jsi to myslel tak, že by místo jediné kategorie "--Audio a video--", byly vlastně dvě, a tedy "--Audio a video • Technika--" a "--Audio a video • Média--", kde by se vlastně (jak již název vypovídá) rozdělila technika a média?

Špatnej nápad to není, jen se obávám, že by v "--Audio a video • Média--" bylo jediné téma
•Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média
Áno, tak nejako som to myslel, ale s tým, že by sa Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média ďalej rozdelili (samostatne kazety, pásy, MD, atď) ak by napríklad pod kazetami potom bola celá kopa tém napr. podľa značiek. Ktovie či by to fungovalo :) Veď ono sa to možno časom samo ukáže, čo je najlepšie, ako budú pribúdať príspevky.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa Stano »

Určite by to fungovalo. Podobne by to mohlo byť aj pri technike. Decky, a pod tým podľa znaciek, téma o servise atď. Bolo by to prehľadnejšie.
Už v úvodnej ponuke sa dosť ťažko hľadá. Určite by bolo viac diskusie, pokecať o jednotlivých deckoch, v čom boli tie lepšie tie horšie, prečo kúpiť ten a tomu sa vyhnúť. Napr. dnešná informácia od Orhore, o aiwe by nemusela zapadnúť prachom, možno by mu niekto oponoval...
Držím palce, nech sa to podarí. Ale zase, tiež neznášam, keď mi manželka uprace papiere, to sa v tom poriadku vôbec nevyznám :D
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa orhore »

moniatko napísal: Sobota, 8. Augusta 2020, 09:07 S povolením autora som presunula a zlúčila 2 témy
Moje milované kazety a moje kazety, dat, md, na moji Půde, ktere hraji, nahravam, posloucham - presunuté do "Naše poklady"...

Aj tak ma mrzí, že to takto dopadlo. Nebola som uvedomená, že toto fórum zoraďuje príspevku podľa dátumu a času odoslania.
Raději píšu a odpovídám zde, ať nevznikne další OT. Myslím, že takhle se to bude chovat v každém fóru. Pokud dojde ke sloučení, tak se to uspořádá podle data. Slučování asi nebude ta nejlepší cesta. Spíše by se to dalo řešit jako další téma v nějakém hlavním vlákně. A do budoucna se vyvarovat dalším paralelním vláknům o tom samém. Bohužel funkce hledání je zde trošku nepřívětivé když se sejde více shod v klíčovém slově.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

Ahoj, ďakujem, že píšeš.
Tiež som tohto názoru po tejto skúsenosti.
Ale niektoré veci (napr ako ja s Yamahou) by sa dali, kde je očividné, že tam je dátum ďaleko od seba.
Keď som upravovala Yamahu, brala som to ako samozrejmosť, že to pôjde za to. Už som múdrejšia a rovnakú chybu nebudem opakovať 2x.
Ale napríklad, ak vzniknú paralélne vlákna s tým istým, myslím, že by sa to dalo riešiť aj tak, že by sa príspevok samotný presunul kam má, prípadne by to autor skopíroval a pridal tam kde to patrí ako napríklad dnes ráno Nstar o Yamahe.

Každopádne - do väčších projektov sa ani nechcem vrhať. Toto som chcela spojiť, pretože to patrí k sebe a obe vlákna boli v zlých témach. Teda, nie úplne, ale myslím, že to patrí tam, kam som to dala a nie do Nezaradeného alebo Predstavenie.....


Čo sa týka vyhladávača, ten som ani neskúšala, ale Nstar hovoril, že to nefunguje (ale ževraj ani na tapeheads)
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa orhore »

Zde to vyhledávání často končí touhle větou:
Nasledovné výrazy budú ignorované, pretože sú považované za príliš často sa vyskytujúce: (zde se nachází vyhledávaný text)
Musíte určiť aspoň jedno slovo, ktoré má byť vyhľadané. Každé z určených slov musí mať najmenej 3 znaky a nesmie obsahovať viac než 14 znakov (okrem *).
Zřejmě se jedná o nějaké omezení, které by se možná dalo upravit, nevím. Ono je víceméně jasné, že zdejší vyhledávání nebude kvalitou na úrovni google :)

Na tapeheads.net vyhledávání funguje jen přihlášeným uživatelům a po přihlášení jsem našel vše bez omezení.
Naposledy upravil/-a orhore v Sobota, 8. Augusta 2020, 12:12, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa moniatko »

aha - no ja týmto hračkám až tak nerozumiem, ale úprimne, keď niečo hľadám, tak sa snažím ísť podľa logiky, kde by to asi tak bolo zaradené. Je to síce zdĺhavejšie, ale nájdeš pri tom aj veci, čo by si nehľadal =D
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Upratovanie fóra

Príspevok od používateľa orhore »

Mám další návrh na zpřehlednění fóra :) . Ale ne, vážně.
Už dlouho přemýšlím nad rozdělením Analog - Digitál. Pod analogem by se dále musely sekce rozdělovat na decky, R2R, Vinyl, portable a ostatní (a nebo něco dalšího). U digitálu bych to rozdělil na CD, Mini Disc, DAC, portable a ostatní.

Jde mi o to, aby těch položek na hlavní straně nebylo tolik, ale aby se větvily teprve až uvnitř.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"