Auta kam se podíváš

pre oživenie sem môžete prispievať aj o starších približovadlách

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Auta kam se podíváš

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím všechny :-).
Toto vlákno mám v plánu zavést jako takové univerzální či sběrné, kde si můžete přidávat fotky různých aut, ideálně co jste sami nafotili nebo se jen rozepsat o tom co vás k autům napadne, ale bylo by zbytečné pro to zakládat samostatné vlákno.

Jak jsem přemýšlel nad tím, jak nazvat toto vlákno, tak mě napadl tento název a hned na to mi došlo, že je vlastně hrůza, kolik aut kolem nás je - ještě za mého dětství si pamatuju, jak byly silnice poměrně prázdný oproti tomu jak to vypadá dnes.. A když jsem před nějakou dobou objevil starou fotku ČS dálnice, tak to by dnes ani nikdo nevěřil, jak tam bylo vymeteno (bohužel tento snímek mám na 35mm pásku a nemám jej jak ofotit).



Vím, je to trochu ironie, že zrovna já zakládám vlákno o autech i když tohle téma jde poměrně dost mimo mě..ale tak co už :-D.

Hned na začátek bych přidal jednu poněkud starší fotku. Zrovna jsem jel tuším ze školy a čučel jsem na zastávce, když vidím jak zespodu přijíždí celkem zajímavý auto. Ještě si pamatuju, jak jsem myslel na to, že se mi to nepodaří vyfotit, protože chvíli trvá než se spustí foťák. No nakonec se podařilo a ani jsem netušil, že až tak čistě - tento model má foťák slabší, s tím předchozím co mám teď se ani nedá srovnat..
DSC02893-upraveno.JPG
DSC02893-upraveno.JPG (119.95 KiB) 7342 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Auta kam se podíváš

Príspevok od používateľa Kazetowich »

pridám jedno
Prílohy
DSC_6373.JPG
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Auta kam se podíváš

Príspevok od používateľa Kazetowich »

a u nás na STK v 2013-tom som nafotil toto
Prílohy
DSC_0205.jpg
DSC_0206.jpg
DSC_0207.jpg
DSC_0208.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Auta kam se podíváš

Príspevok od používateľa janvys »

NSK: Cadillac Eldorado Convertible - super fotka
Roman foto 1: puberťácký bambus
Roman další fota: to už je zajímavé, VW KDF z WW2. Tuším že je to postavené na podvozku z brouka
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Auta kam se podíváš

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Díky :-). Jo no, auto je to pěkný, tohle by vlastnil jen opravdu zapálený fanda pořádných aut.



Dost jsem váhal nad tím jestli to další sem dát, ale tvoje narážka mě nedala a k tomu ještě fakt, že tohle si tam stejně fotil každej, takže je to už určitě provalený..

No, jdu do práce a první co vidím, tak samozřejmě pěkný červený auto, jenže hned za ním obrovský černý "náklaďák", kterej akorát solidně blokuje vchod. Hned jsem si vzpomněl na závozníka, tedy v dnešní době už řidiče, který nám vozí balíky, že ho to asi moc nepotěší, páč ty bedny jsou těžký jak kráva a nevěděl jsem jestli se tam s tou dodávkou vleze. No nakonec vešel a celkem dobře.
Nějakou tu hodinu co jsem tam byl a furt jsem přes výlohu viděl lidi jak se tam nezvykle motají a furt něco fotí, tak mě to nedalo a z hecu jsem si to šel nafotit. Jak jsem vylezl, tak jsem zjistil, že i za tím černým "autem" jsou další, který jsou na to místo celkem nezvyklý..

Jak říkal jeden zákazník, je pěkný co člověk dokáže vyrobit a s tím i souhlasím, bohužel tyto auta vnímá většina jako ty, jejichž majitelé jsou nevyzrálí. Já tedy neznám majitele těchto konkrétních aut, takže těžko říct.
Asi to bylo myšlený jako sranda, za mě tedy ale, když už má někdo na to Ferrari prachy a chce si pořídit i jinou SPZtku, tak by měla být alespoň smysluplná, protože tohle mi přijde spíš jako zohyzdění.. Ale jak říkám, jen je to můj osobní pocit a názor, který nikomu nevnucuju.
CIMG9762 – kopie.JPG
CIMG9762 – kopie.JPG (120.4 KiB) 7323 zobrazení
CIMG9767 – kopie.JPG
CIMG9767 – kopie.JPG (124.62 KiB) 7323 zobrazení
CIMG9769 – kopie.JPG
CIMG9769 – kopie.JPG (113.41 KiB) 7323 zobrazení
CIMG9772 – kopie.JPG
CIMG9772 – kopie.JPG (129.41 KiB) 7323 zobrazení
CIMG9775 – kopie.JPG
CIMG9775 – kopie.JPG (126.69 KiB) 7323 zobrazení
CIMG9776 – kopie.JPG
CIMG9776 – kopie.JPG (133.98 KiB) 7323 zobrazení




Stejně byla sranda, že mi dva zákazníci a zrovna i hned po sobě (tedy s časovou prodlevou) řekli s úsměvem stejnou hlášku "Máte pěkný auto". V první chvíli jsem vůbec nechápal o co jde, až jak jsem se koukl přes výlohu, tak bylo jasno :-D.

Navíc bylo vtipný sledovat, jak si každej kdo šel okolo tohle fotil a dokonce se fotili i u těch aut. Další kategorií byli ti, kteří byli i slyšet :lol:.

Ono když máte v práci výlohu velkou jak sviňa, tak je tam vidět každej. Lidi co tama chodí, tak v 97% opravdu jdou a vůbec se nezastaví, jiní profrčí kolem tak rychle, že vidím jen šmouhu (holt běžci :-D ), takže když se najednou začala většina kolemjdoucích zastavovat, naklánět se nad auta a čučet do nich, fotit si to a nebo dokonce i natáčet či případně kolem toho mluvit, tak toho prostě nejde si nevšimnout i když mám hlavu v krabici (při vybalování).
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Auta kam se podíváš

Príspevok od používateľa janvys »

Pěkná vozítka, velmi pěkná.
Osobně bych si vybral toho Dodge nebo Hummera. Ze dvou důvodů, 1.) bezpečí posádky 2.) průjezd mimo silnice. Mohl bych s ním jezdit po svých loukách :)

RZ(spz) na přání stojí 10000Kč. Podle mě jsou to vyhozené peníze, ale majitelům těchto aut to honí jejich ega. Pro ně je 10000Kč to samé co pro ostatní 1Kč. Takže proč ne. Mně se ale tyto RZ (včetně obyčejných) nelíbí a to ze dvou důvodů - 1.) ten hnusný modrý pruh 2.) složení - staré okresní značky se mi líbí mnohem více. Tyhle nové co mají jen jedno písmeno, jsou bezduché, navíc od roku 2017 se při převodu nemění, takže i ty písmena zcela ztratily svůj smysl.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Auta kam se podíváš

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Jo tak jak vždy říkám, Hummer je ideální na český vozovky.

Tyhle auta nějak nejsou můj styl. Jo, když stojí takhle pohromadě, tak to vypadá dobře, ale jinak fakt nevím.
Ten žlutý Chevrolet nevypadá špatně, ale spíš mi přijde jako z těch typických namyšlených filmů ve stylu "Rychle a zběsile" - ale nechci kecat, ten film jsem neviděl a ani nepotřebuju, stačila mě jen upoutávka.
Ovšem ten Mercedes mě zaujal svým matným povrchem, něco takovýho moc nevídám. A ten mi připadá jak z filmů ve stylu "Kurýr". A nebo ještě i mikrosérii "The Hire", ale tam už byly BMW..


Jinak jo, tyhle SPZ se nelíbí ani mě, všechny jsou sterilně stejný s blbým EU logem. Ty pěkný starý co bývaly ještě i žlutý vidím tak párkrát do roka..

No já nevím, sice je to solidně drahá věc na to, že místo čísel budeš mít pár znaků, ale v případě něčeho smysluplnýho by to nemuselo být špatný. Ale netuším jestli jsem někdy viděl nějakou inteligentní SPZ..
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Auta kam se podíváš

Príspevok od používateľa janvys »

Na autě se kterým denně jezdím mám naštěstí ještě staré okresní krásné spz, tedy ve tvaru xxx yy-yy.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Auta kam se podíváš

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Zachvilku pridam fotky, len ich este musim naist ale zatial okomentujem prvy cadilac je moc pekny a ten cierny dodge ram ... no takym sa hovori casto "compensator" a urcite kazdy vie co si tim doticny kompenzuje :lol:
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Auta kam se podíváš

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Jo, to jsou tuším ještě ty staré žluté SPZ. Pak bývaly novější, které už byly bílé, ale taky v tomto tvaru. Každopádně, těch se bohužel už moc nevidí a je to celkem škoda..



Duke_Dragon: Tak majitele té RAMky jsem párkrát zahlídl, celkem mladej (i když z té dálky těžko říct).. Ono když jede něco tak obrovskýho, tak není šance si toho přes výlohu nevšimnout :-D. Ale ty ostatní auta jsem tam viděl poprvé až ten den..
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Auta kam se podíváš

Príspevok od používateľa janvys »

NSK....Ne, bílé i žluté existovaly souběžně.. Žluté značky se dávaly na užitkové/firemní vozy, bez ohledu na kategorii. Bílé značky pak na veškeré soukromé vozy. Existovaly ještě značky modré, ty se dávaly výhradně na vozy diplomatických služeb a cizinců. To asi nebudeš pamatovat, tohle barevné rozlišování se přestalo používat na konci 90.let. V polovině 90.let taktéž byl změněn rozměr, který byl unifikován na německý model. V reálu se značka o kus zvětšila a přibyla reflexní vrstva.
V tého nové formě se ale stále vydávaly značky okresní, změna na krajský formát přišla na přelomu tisíciletí.
Takže např. z okresu Chrudim se značkou ve tvaru xxx yy-yy se stala nově značka krajská, Pardubického kraje, ve formatu yEy yyyy.
Dnes už hodně krajům došly značky ve tvaru yxy, takže je formát yxx yyyy, například 1BA 1234.
No, a abych byl kompletní, od roku 2004 přibyl na krajskou značku ještě ten modrý pruh s hvězdičkama...
Takže konkrétně u série značek 3A9 byly ještě bez pruhu, 4A0 už s pruhem
Naposledy upravil/-a janvys v Sobota, 28. Septembra 2019, 02:58, upravené celkom 1 krát.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Auta kam se podíváš

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Aha tak.. Díky za informaci, aspoň jsem se přiučil :-).
Já právě myslel, že ty žluté byly starší a ty bílé o něco novější. Jinak když zmiňuješ modrou, tak tu mám pocit, že jsem kdysi někdy viděl.. Kdybys ji nezmínil, tak bych si to nevybavil.
No já si pamatuju SPZ, které byly jak dlouhé, tak i čtvercovější - jako mají ty dvě auta z fotek co jsem dával. To myslím bylo běžně u Škodovek 120.

Stejně si myslím, že je to dost na pytel, když se nedá poznat ani podle SPZ odkud je, dřív jsem to pozoroval a zajímalo mě to, ale pak se do toho začaly vměstnávat i čísla a bylo to o ničem..
Napísať odpoveď

Návrat na "Autá, motorky, bicykle a iné samochody"