TDK MA

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

TDK MA

Príspevok od používateľa Hasterman »

IMGP9616.JPG
Predám. Cena 120 za celé balenie vrátane pošty pri platbe na účet.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Hasterman »

Monika ma včera kontaktovala ohľadom týchto kaziet či sú v poriadku, tak som sa dnes na ne lepšie pozrel. Som jej za to vďačný že som niekomu nepredal chybný materiál.
Nemám tieto kazety od jedného predajcu. Mal som doma jeden kartón už nejakú dobu ako železnú rezervu a niečo mi prišlo nedávno. Celkovo by som našiel cez 30 týchto kaziet. Tak som poodbaloval z každej várky jednu, dve. Najskôr som ju šupol do decku a skúšal nahrať. Bez problémov, nahrávka v pohode, nič podozrivé. Až na svetle som si všimol tú bielu pleseň.
Už sa mi to stalo kedysi pri MA-XG, tešil som sa že vyskúšam ten zázrak a nakoniec z toho nič nebolo. Ja kazety skladujem v suchom tmavom prostredí pri izbovej teplote. Takže mi to už tak muselo prísť, niečo by som ešte mohol reklamovať, ale tie čo mám doma dlhšie už ani neviem od koho som kúpil. Pripájam pár foto. Na každej som našiel tie biele bodky, niekde menej že si to človek ledva všimne a niekde viac. Čo s takými kazetami, dá sa to nejak využiť? V podstate by sa dalo použiť okrem pásu asi všetko, krabičky, etikety, nálepky...
TDK metalky už nekupujem, zlaté maxellky:)
IMG_20200625_14p5903.jpg
IMG_20200625_150216.jpg
IMGP9665.JPG
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa moniatko »

Aj ja som vďačná, že si sa na ne pozrel.
TDK to má s metalkami ťažké, preto som sa pýtala.
Možno pásku prečistiť (nie je to pleseň) na starom decku alebo niečom čo často nepoužívaš tak, že necháš celý pás prejsť hlavou, je to riskantné pretože to môže zodrať hlavu (preto je lepšie na niečom starom to urobiť) ono sa to zotre a kazeta sa dá použiť. Je to len teória ale malo by to fungovať.
Nerob si z toho hlavu, "1 zo 100" metaliek je bez tohto prášku. TDK s tým malo výrazný problém, ale tento problém majú všetky metalky časom.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hasterman: Promiň, že ti do toho vstupuju.
Já mám asi celkem 6 Metalek (ze sbírky čítající asi přes 1.000 kazet) a mezi nimi i jednu použitou TDK - tuším že zrovna tato. Vůbec se to na ní nevyskytuje a to je používaná. Takže možná to opravdu stačí jen před použitím projet, ale jestli to čistě odstraní i ty okraje netušim..

Jen mě to trochu znepokojilo, už pár let mám u známého v hromadě odložených kazet i jedno balení těchto Metalek, tak doufám, že budou v pořádku. Je první majitel a kazety skladuje fakt dobře, tak jsem na to zvědavý..tedy pokud se mi na to podaří našetřit.
Jinak mi věř, mít ty peníze, tak je od tebe klidně koupím..
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa moniatko »

Silverfox, pokiaľ je páska nahraná a používaná, nemusí sa to na nej objaviť. Objavuje sa to na zabalených kazetach čo stoja.
Aj my máme doma viacero metaliek a nemajú zatiaľ prášok na páske lebo sa používajú.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nejedná sa o pleseň ale o rozklad spojiva.
Môže spôsobovať malé až väčšie dropy v nahrávke. Po niekoľkých prehratiach cez dráhu sa to bude stále zmenšovať, ale mám skúsenosť s TDK metal, že nikdy to nezmizne úplne, teda podľa stavu. Podobný jav sa objavuje na metalkách čoraz viac výrobcov s tým že to naozaj zmizne po 2-3 prehratiach. Ale TDK IV je na tom jednoznačne najagresívnejšie. Mimo iné v malej mierne to postihuje aj TDK typ II, treba dávať pozor.
Napriek tomu cena kaziet je dobrá, pretože metalky všeobecne už idú väčšinou dneska okolo 20-30eur kus.
Inak bez toho prášku to boli naozaj veľmi výkonné a neskutočne zvukovo excelentné pásky.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hasterman: skoro všetky metalky TDK čo mám na webe majú tento problém, určite to nevyhadzuj, vždy sa s tým niečo dá. Prípadne zberateľ čo kazety nerozbalí ti to za tú cenu vezme.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Kazetowich »

hej - tým poličkovým syslom, čo to majú stále len v celofáne na ozdobu a mastenie si ega po webe, tým to môže byť fuk.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Hasterman »

Ďakujem za upokojenie. Ono by bolo naozaj blbé vyhodiť 4 kartóny metaliek. Ako som spomínal skúšal som chvíľku nahrávať a na nahrávke to nepočuť. Mám z rovnakého obdobia aj sa-x od toho istého predajcu a tam som tento problém nezbadal. Na iných páskach som to nikdy nevidel, iba na TDK MA-XG a na SA z roku 82. Skúsim to prebehnúť na inom decku, mám doma jeden vyradený a uvidím čo to spraví.
Poprípade ak by mal niekto záujem aj o takéto pásky predám za zníženú cenu 80 euro za kartón avšak bez záruky. Cena 20-30 euro za kus je naozaj prestrelená, neviem kde si to videl, ale to by bolo naozaj nepredajné za MA z roku 95.
Ja TDK aj tak nejak nepoužívam, mám ešte asi 100 kusov nových XLII, XLII-S čo týmto určite netrpia a bohato mi to stačí.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa moniatko »

Kazetowich napísal: Piatok, 26. Júna 2020, 09:01 hej - tým poličkovým syslom, čo to majú stále len v celofáne na ozdobu a mastenie si ega po webe, tým to môže byť fuk.
Takéto príspevky si nechaj pre seba, pretože si práve aj mňa označil za poličkového sysla čo si mastí ego.
Každý tie kazety máme z iných dôvodov, mňa napríklad teší pohľad na zabalené kazety, kochám sa koľko ich ešte mám a môžem použiť, tak pre budúcnosť si dva krát premysli čo sem píšeš, niekoho môžeš svojimi príspevkami pohoršiť prípadne uraziť.
A neber to ako útok, iba ako upozornenie.
Používateľov profilový obrázok
*AMS*
mazák
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Septembra 2018, 15:44

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa *AMS* »

Tento problém je vypuklý aj pri kazetách Video8 a Hi8 od TDK, či už pás EHG alebo MP. Sú ako múkou posypané. Žiť sa s tým dá, ale na nové nahrávky to už nie je....
Väčšinou som ticho...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa EZ647 »

Určite po každom použití kontroluj hlavy, a čisti, budú tam na 90% viditeľné biele stopy.
Ceny som myslel 20-30euro za metalky všeobecne.
Napríklad staršie SA, už aj 1985 aj 1988 mali veľmi drobný výskyt toho prášku.
Občas som sem hodil nejaké fotky, spomínam to u každého testu kaziet kde sa vyskytne nejaká TDK Metal, prípadne High.
Ale vravím je nás ešte celkom dosť bláznov čo by tieto kazety vedeli spotrebovať. Na tapeheads.net stresujú s tým že poškodzujú hlavy, ale nevidel by som to vôbec tak zle, ako v prípade tých Sony CDit chrome čo sa tam riešili.

No a s tým rozkladom spojiva som to tuším videl prvý krát už okolo roku 2008, teraz sa to už všade vie a hovorí sa o tom medzi zberateľmi. V prímorských a teplých oblastiach je o to horšie a rýchlejšie. Vždy je to aj hodne odlišné, napríklad som kupoval pred rokmi TDK MA-X 90 rok 1986 dva kusy použité, nahraté. Jedna bola úplne v poriadku a po druhej čistím hlavy doteraz po každom prehratí.

Napríklad tu som fotil O4 50min
viewtopic.php?p=2632#p2632
Napísať odpoveď

Návrat na "Predám"