TDK MA

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa EZ647 »

*AMS* napísal: Piatok, 26. Júna 2020, 10:12 Tento problém je vypuklý aj pri kazetách Video8 a Hi8 od TDK, či už pás EHG alebo MP. Sú ako múkou posypané. Žiť sa s tým dá, ale na nové nahrávky to už nie je....

No popravde toho som sa tiež bál, tam to nebude tak jednoduché čistenie ako v prípade audio, ale keďže zberateľstvo pre Video 8 je málo rozšírené, mám len jednu TDK EHG a tam sa mi zdá je to ešte len v počiatočnej fáze a nahrávka funguje. Zaujímalo by ma či tým trpí aj "Metallox" teda naparovaná TDK Hi8 ME kazeta.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hasterman: No kazety rozhodně nevyhazuj, i když mají tento defekt. Já nevyhazuju ani poškožený kazety, desky ani další média a to některé mám v opravdu dost drsným stavu..
Jen dotaz, to prodáváš jen jednu krabičku nebo všechny 4? Sice počítám, že se po nich jen zapráší, ale pokud by ti tam třeba jedna i za pár měsíců (jak si našetřím) zůstala, tak bych ji vzal. I kdyby měla zůstat nerozbalená, tak by mi to nevadilo, protože k Metalkám se moc nedostanu..

Takhle ještě nerozbalenou, tedy i z fabriky slepenou, mám jednu krabičku Sony HF z roku 1995 - takový ten kovově stříbrný design. Jak jsem rozbalil jednu kazetu co jsem měl navíc a zjistil jsem, že to je už ten design, který se mi moc nelíbí, tak jsem nechal i tu krabičku zabalenou.
Takže jo, dá se říct, že i já su sysel, už i minimálně proto, kolik stále zabalených kazet mám (asi kolem stovky). No možná hyper sysel vzhledem k celkovému počtu kazet.
To co tu bylo psáno by se vlastně týkalo i mě, ale co s tím nadělám. Já jsem na tom právě asi stejně jako moniatko, občas si ze skříně vytáhnu krabice s nerozbalenými kazetami a prohlížím si je. Je to zvláštní pocit, asi jako kdyby jste byli v muzeu, jen s tím rozdílem, že si na to můžete sáhnout, detailně prohlídnout a vlastníte je.
Je to jako vrátit se časem a koukat na ty kazety jako kdyby jste je právě koupili v obchodě, i přesto, že uplynulo třeba 50 let.

Těší mě na ně koukat a určitě ne proto, že bych měl potřebu si nahánět triko..
PS.: jen podotýkám, nejsem uražený.
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 551
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Hasterman »

Nechám si pár kusov, ostatné sú voľné. Dohode sa nebránim. Kľudne keby bol záujem posuniem aj kusovky na test keby niekto váhal. To by asi bolo vhodnejšie riešenie ako potom ľutovať kúpu celého kartóna. Ako som už písal ja TDK nejak nepoužívam. Keď už tak SA, SA-X.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa moniatko »

Tieto pásky sa nevyhadzujú. Vlastne žiadne by sa nemali.
No a biely prášok na metalkach nie je defekt, len to niekoho môže zabrzdiť v nahrávke. Nie je to nič šíriace ani škodlivé, teda, hlavu to zodrať môže, ale to zberateľov trápiť nemusí, pokiaľ nahrávajú výnimočne.
Ja osobne som význam metaliek ešte nenašla, na kvalitnú nahrávku sú úplne postačujúce aj type II.
Najviac mi vyhovujú normalky, sú nenáročné a veľakrát pri vhodnej konštelácii vesmíru dokážu odviesť približný výkon ako vyššie triedy. Opakujem - výnimočne sa taká nahrávka podarí, zázraky sa dejú : )

PS: ani ja nie som urazená, len mi ten príspevok neprišiel vôbec potrebný v tomto vlakne. Odveci a istým spôsobom agresívny. Preto som na to reagovala. A ešte raz zdôrazňujem, že to nemyslím žiadnym spôsobom zle. Stačí sa dvakrát zamyslieť čo vlastne chcem povedať, nie trepať prvé čo ma napadne...
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hasterman: Jo tak, tuším že rozumím. Asi víš jak je to s mou výplatou, takže to našetření jsem nemyslel s nějakým podtextem :-). Věř mi, že i kdybych měl koupit celou krabičku a ty kazety byly takto flekaté, že mi to nebude vadit. Sice jsi snížil cenu, takže to vypadá, že teď jdu po tom jen kvůli tomu, ale hlavně je to i skrz to, že právě k Metalkám se nedostávám.
No a celkově ke kazetám vyšších tříd taky tak..

Nevím jak to má TDK s krabičkama, ale Sony je má lepené, takže když tu krabičku chceš otevřít a nakouknout na kazety, tak ji musíš vlastně odtrhnout. Pokud by TDK krabičky nelepil, tak bych asi i nějakou tu kazetu otevřel a zkusil použít.
Ale nechci předbíhat, protože nevím jestli se mi podaří na to balení našetřit dřív než se vyprodají.

--

moniatko: Ty tak někteří jsou na kvalitu vysazení. V případě těchto analogových nosičů, tedy kazet, je vyšší kvalita vlastně i prokázaná (když nepočítám defekty v podobě ohrání nebo zničení pásku či toho spojiva) oproti předchozím třem typům. Jenže v případě digitálu, kdy si lidi stahujou mastery o vzorkovačce 192kHz a přitom zvukové pásmo třeba končí už na 30kHz (čímž by stačilo místo 192 jen 60kHz), tak zde jde už vlastně o placebo.
Když pominu fakt, že člověk nemá šanci slyšet nad 22kHz, tak na to bohatě postačuje i kvalitně masterované CD, které má právě 22.05kHz.
Pro pochopení, aby se dal nahrát třeba sinus o frekvenci 10kHz, musí se nahrávat minimálně na 20kHz - vždy jde o dvojnásobek.

Omlouvám se, že jsem zašel trochu do čísleného vyjádření - nechci vyvolat hádky, ale líp bych to neměl šanci vysvětlit.

Tím, že jsou Metalky kvalitnější ale nechci pomluvit nižší typy, sám moc dobře vím, že je pravda, že i Chromka dokáže zahrát pořádně.

Dalším možným využitím Metalek jsou třeba Master záznamy.

PS.: To co jsi psala jsem pochopil a jen jsem na to navázal svým názorem :-).



A zakladateli vlákna se omlouvám za svoje odbočovací části v příspěvcích.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa moniatko »

Foxi:
Ja tomuto všetkému rozumiem, nedávno sme to rozoberali doma a v podstate, keď sa hudbe nevenuješ profesionálne alebo nemáš kvalitné zdroje (ako napríklad ja) tak na to bohate stačí normalka.
Mám odskúšaných viacej kaziet (ani zďaleka nie toľko, koľko bežný audionadšenec : ) ) no vždy výsledok rovnaký, Typ I je pre mňa ako stvorený.
Ja som to predtým nemyslela tak, že by metalky alebo typ II boli menejcennejšie, len som sa vyjadrila, že som im neprišla na chuť, keďže pre moju spotrebu stačia normalky.
Moc dobre chápem, že kedysi v štúdiách na kvalitnú nahrávku potrebovali kvalitný zdroj, stroj aj kazetu, lenže ja nie som profesionál, napríklad niektorých interpretov nemám ako inak zohnať len na internete. A čo je všeobecne známe o internete - používa priemernú až podpriemernú kvalitu záznamu.
Čo sa dá, zháňam vo flacku, nie vždy sa to darí. Hudby vo flacku je hodne, avšak maximálne štvrtina z toho je môjmu štýlu vyhovujúca.
Nevím jak to má TDK s krabičkama, ale Sony je má lepené, takže když tu krabičku chceš otevřít a nakouknout na kazety, tak ji musíš vlastně odtrhnout. Pokud by TDK krabičky nelepil, tak bych asi i nějakou tu kazetu otevřel a zkusil použít.
Ale nechci předbíhat, protože nevím jestli se mi podaří na to balení našetřit dřív než se vyprodají.
Neviem ako si toto myslel, pretože každá krabica má perforáciu na odtrhnutie, nemusíš trhať ten bok, čo je lepený... neviem ako by som ti to vysvetlila, čo myslím, skúsim sem pridať fotky.
Túto krabicu som dostala v takomto stave, jedna strana je otvorená cez bok, niekto odlepil tú časť a na druhej strane sa to odtrhlo normálne.
Ono zabalené krabice je obtiažne otvoriť cez tie blbosti, často sa to trhá. Môj fígeľ je, že tú perforáciu najskôr opatrne prerežem orezávačom (alebo nožíkom) a potom sa to bez problémov otvorí.
Niekomu na tom nezáleží, ale ja mám tie krabice rada, udržujem si a keď náhodou je niektorá poškodená, napravím to.


PS: čo sa týka kmitočtu - ten ti nezaručuje kvalitu záznamu, niekedy môže lepšie znieť nahrávka do 13kHz ako zmršená nahrávka do 25kHz
+ aj na normalku sa dá nahrať do 20kHz, moja Yamaha dáva aj 17kHz
Prílohy
lepené.png
lepené.png (1.03 MiB) 4154 zobrazení
perforované.png
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Asi by sme se měli přesunout do jiného vlákna :-D ..
Já vím, to je pravda. Tak to je stejně i s technikou - pokud je nekvalitní, je nesmysl do nich třeba kupovat drahé kabely, ale opět, jde jen o příklad, nechci vyvolat hádku.
U mě je to těžší, já se věnuju hudbě a zdroje mám samozřejmě normální studiové kvality, ale kdyby někdo viděl v čem a s čím pracuju... :lol:

Rozumím ti. A co víš, klidně by sis mohla oblíbit Chromky i kdybys je třeba neměla šanci využít zvukově - a to čím by tě mohly zaujmout by byl třeba design a nebo typická vůně Basfek. U mě je to obojí :-).

Hm, tak já znám web, kde je celkem dost hudby i ve Flac a tam kde je "jen" Mp3, tak v té vysoké kvalitě - veřejně to řešit nechci, tak klidně napiš e-mail.


S tou krabičkou, to je právě to co jsem myslel. A důvod proč jsem to řešil je vlastně přesně to cos popsala - já ty krabičky mám taky rád, mám jich ani ne 10, takže je chci zachovat v co nejlepším stavu.
Přesně, tu perforaci jsem jemně prořezal lámacím nožem.
Takto lepené to mají Sony krabičky. No, tak jsem vyhrabal jednu krabičku TDK kazet a ta to má taky lepený s tou perforací a po pozorném prohlédnutí obrázku tu perforaci vidím i na fotce v prvním příspěvku.. Takže to asi lepili všude..


To s digitálem jsem napsal jen pro vysvětlení příkladu, proto jsem zmínil i pouhý sinus :-).
Ano, tam se to už týká masteringu a tím i sluchového dojmu.
No a právě proto jsem uvedl i frekvenční nadhodnocení - sám jsem si tím kdysi prošel, tak vím :-)



Opět se omlouvám Hastermanovi za odbočení.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa moniatko »

Len sa vyjadrím, čo si písal ohľadne chromiek.
Samozrejme, dizajnovo aj vôňou ma lákajú, ale z užívateľského hľadiska sú pre mňa zatiaľ nezaujímavé.
Nebudem to tu už "špiniť" zbytočnými príspevkami : ))
Beztak, kto chce, ten sa už dávno ozval, ja by som aj brala celú krabicu, no za tie peniaze si radšej kúpim viacej druhov ako viacej kusov jedného druhu : ))

No ak by ostala.. asi by som aj ja vzala...
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Kazetowich »

zo dve by som vzal ak pošleš Hastermanec :)
Možno aj 3-4 - aká je cena? Urob mi prosim ponuku do správy. Príp. nejaké nové zabalené ponuka - ak máš aj s cenami. Dík.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 551
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Hasterman »

Kazetowich napísal: Piatok, 26. Júna 2020, 18:47 zo dve by som vzal ak pošleš Hastermanec :)
Možno aj 3-4 - aká je cena? Urob mi prosim ponuku do správy. Príp. nejaké nové zabalené ponuka - ak máš aj s cenami. Dík.
Moja predstava je 8 euro. Svoju ponuku mám vystavenú, stačí pozrieť.
https://www.ebay.de/sch/m.html?item=202 ... uc&_sop=12
V podstate okrem toho už ani nemám čo ponúknuť.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 551
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa Hasterman »

Snimka_obrazovky_2020-07-26-20-15-00-374.jpeg
Dal som po dlhšej dobe aj nejaké aukcie na ebay. Tie MA sa predávajú nad moje očakávania. Vždy to skončilo tak 15 euro za kus aj keď je tam uvedené že nie sú v poriadku. Nerozumiem. Ale iné kazety sa už tak dobre nevydražili. Napríklad staré maxell UL, UD zabalené v top stave za 4-5 euro. Vykompenzuje sa to s TDK MA:)
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: TDK MA

Príspevok od používateľa EZ647 »

Asi to niektorí chcú len do zbierky, alebo už majú skúsenosti s TDK metal :) Tapeheads je plné fotiek najrôznejších metaliek TDK aj s tým práškom, hlavne MA-XG
Napísať odpoveď

Návrat na "Predám"