SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

obavam sa najhoršieho
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Stano »

A v tomto prípade je najhoršie čo? Ja tomu až tak nerozumiem.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa moniatko »

Výmena gumičiek nie je taká pálka. No môže tam byť aj iná závada.
Ale za ten peniaz by to určite stálo za pokus.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

No jo, ale NSK právě tohle nechce. Pokud si pamatuji, tak jeho požadavky přes které nejede vlak byly:
Walkman s nahráváním, s velkým oknem na kazetu, v dobrém stavu technickém i vizuálním. Kdyžtak doplň co to ještě má splňovat. Prostě něco jako D6c, TCS370 apod.
SONY ES
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Stano »

Tak som ho zobral ja, aby sa nič neriskoval, riskol som to za neho. Nech mu ho niekto nevyfúkne. Šak je skoro zadarmo. Len aby sa mi nezapáčil.
No pozrel som, že aké myslíš a pozrel ceny, tak...
Dobre tak si tento nechám. Ale v rámci pozerania som niekde v ponuke videl walkman Tesla.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

Já mu také dlouhodobě tvrdím že do 2000Kč nic takového nesežene, že bude muset přitlačit, ale co už...
SONY ES
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Stano »

Čím dlhšie to bude odkladať, tým viac bude treba pritlačiť, ceny idú hore veľmi rýchlo.
Do 5-8rokov to budú raritné nezohnateľné kusy.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nevím jak jinak to napsat, ale určitě v tom nevnímejte nějakou naštvanost, podtexty či jiné nevhodnosti, píšu to normálně a v klidu.


Stano, janvys: V práci jsem na to mrknul.. No, za tu cenu asi..ale když se k tomu připočte pošta do ČR, nutnost výměny gumiček a kdoví jestli by to zůstalo jen u nich..

Jako Tesla walkman bych asi bral jen jako sběratelský artikl, ale taky bych samozřejmě rád, aby byl funkční. Ale prioritou zatím není.

Jo, ale dávat do walkmanu celou měsíční výplatu, no to by už musel být třeba ten Sony D6C..
Už jsem tu psal, že je pravdou, že jsem si oproti předloňsku polepšil ve výplatě, ale furt mám měsíčně ze dvou brigád kolem 5.000Kč a z toho si platím jídlo a co zbyde jde do sběratelství či nákupu samplů a ani jedno není nejlevnější.
:-D Jo klidně, pokud by jste mi někdo koupil walkman dle mých požadavků nebo vypsaných modelů v plně funkčním stavu, tak to můžu měsíčně splácet třeba 700Kč...to berte jako nadsázku bez podtextu..


Mohl jsem tu mít od Daniela kotoučák na ty studiové pásky, ale těch asi 15tyček (600euro) bych šetřil nevím jak dlouho, takže se to stále nerealizovalo. A vadí mě to už i kvůli tomu, že se ochotně nabídl a já toho nevyužil.
Stejně tak odkládám pořízení třeba takového Tesla Talisman nebo Rozhlasu po drátě a jen koukám jak se ty ceny zvedají..
Vím, že moje reakce vypadají jako bych na to s*al, ale rozhodně to tak není, vemte v potaz moji finanční situaci..
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Stano »

Nsk:
Ja to beriem celkom úprimne.
Toľko som odkladal nákup tape decku, až sú tie ceny neúnosné. V podstate som si kúpil nejaký stredný model a chvíľku som sa chcel tváriť spokojne.
Servis ani netuším koľko bude stáť, ale aspoň bude všetko fungovať.
Ceny kaziet sú neskutočné, ak by som nebol prišiel sem na fórum, tak by som veru riadne prerobil :D
Ja som za 10 eúr ten walkman zobral. Kohokoľvek tu na fóre čo sa vyzná poprosím, aby ho sfunkčnil, už len trebárs ako raritu. Poštovné do ceny nepatrí, bežne nakupujem cez net a poštovné patrí dopravcovi, za to, že sa pre to nemusím trepať.
A z tých 10 eúr, dve odrátam na zabalené, je s tým robota.
Správny model tape decku, walkmana... Je rarita. Pamätám si ako po záhradách a na šrotoviskách končili škodovky 100, R, teraz sú to veterány s primeranou cenou.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa oneeeee »

na morave je servisák krtek . opravuje si boomboxy sám , tak by zvládol výmenu gumičiek aj na walkmanoch .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee napísal: Piatok, 25. Septembra 2020, 19:49 na morave je servisák krtek . opravuje si boomboxy sám , tak by zvládol výmenu gumičiek aj na walkmanoch .
Normálně citace nepoužívám, ale abys to nepřehlídl.
Když jsem mu tehdy na konci června (júna) psal ohledně těch kotoučáků, tak si to sice po nějaké době přečetl, ale neodepsal nic. Ani do zprávy či na uvedený e-mail.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa oneeeee »

neviem , čo sa stalo . dlho sa tu neukázal.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"