SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

Stano napísal: Piatok, 25. Septembra 2020, 17:45 ...Ja som za 10 eúr ten walkman zobral. Kohokoľvek tu na fóre čo sa vyzná poprosím, aby ho sfunkčnil, už len trebárs ako raritu....
Konkrétně tento model je obyč plasťák z novodobé produkce, určitě to není rarita. Řemínek si můžeš koupit u M.Mihoka (fixyouraudio) za pár € a vyměnit ho zvládneš i sám, pokud nejsi vyloženě technický antitalent :) Podle mě je zbytečné vyhazovat peníze za poštovné které násobně převýší cenu toho walkmanu.
SONY ES
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Stano »

Ok Janvys. Poštovné bude max 3 eurá, tak mi pošli nejaký walkman, ktorý prevýši parametrami tento a ja ti to zaplatím, ale max 3 eurá + zásielkovňa 150českych. :D
Nejaký Sony poprosím.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa Stano »

Teraz na fb niekto dal odkaz, krásne walkmany
https://www.walkman-clinic-switzerland.ch/shop/
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

Stano napísal: Sobota, 26. Septembra 2020, 13:38 Teraz na fb niekto dal odkaz, krásne walkmany
https://www.walkman-clinic-switzerland.ch/shop/
Ano, to jsou přesně ty walkmany které svou kvalitou nikdo nikdy nepřekonal a zůstávají nepřekonané. TOP zvuk.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Hm, no těžko říct, možná ho to tu přestalo bavit..no nebyl by jediný, kdo odešel (už pár zdejších členů zmizlo a jeden si upravil všechny svoje příspěvky na tečky a taky tu už není). :-|
Ale snad je v pořádku.


--

Jinak tedy koukám, že se to moje vlákno aspoň hodilo Stanovi, který si tu pořádil walkmana...namísto mě :lol: .

A pokud by měl někdo námitku, tak mně to vůbec nevadí, je zajímavý sledovat co se tu děje :-).
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa janvys »

Tady máš přesně to co hledáš. Tak to kup a budeš mít pokoj.
https://www.ebay.at/itm/154213038794
;)
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Hm, no ten nevypadá špatně. Připadá mi jako kdyby byl buď ze stejného období jako ten co jsi tu nabízel nebo jen vyšší řada. Jako musím říct, že i když to není žádný z těch Sony, tak působí robustně a celkem by se mi líbil. I když tedy oproti tomu tvému vypadá trochu víc otlučeně..no tedy spíš odřeně.

I kdybych to měl šanci koupit, tak peníze budu mít nejdřív asi za 2 týdny.
Ale díky za tip, aspoň vím, že krom těch jmenovaných Sony můžu přidat i tento Toshiba KT-R2.


Nerejpu, jen mi přijde škoda, takové řešení rádia.. Je pravda, že ho sice neposlouchám už roky, páč tam je kulový, ale mít možnost rádia v nahrávacím walkmanu, tak bych měl nutkání si s ním občas něco nahrát hlavně třeba při cestách. Byla by to pro mě taková nostalgie, kdy jsem jako malej nahrával z rádia a nedočkavě hodiny čekal na nějaké pecky. Kdysi to bylo jednoduchý a spíš naopak jsem se musel krotit, ale postupem času tam začaly vysílat takové sra*ky, že mě to postupně přestávalo bavit. S rádiem jsem skončil asi někdy v roce 2005±. A to přitom zpětně můžu říct, že největší hudební boom byl v letech 2003-2005 (aspoň co se taneční hudby týká - Karma, D'Agostino, Global Deejays, Royal Gigolos a stovky dalších).
Ale tu zmíněnou taneční hudbu nezaměňovat se žánrem EDM, ten mi přijde, že měl kvalitativní vrchol zhruba 2013-2016. Kvalitní moderní R&B zase bylo tak do roku ±2012, pak se začlo kazit. No a třeba Trance byl kvalitní zhruba od roku 2006 a nepřijde mi, že by se kazil.
K tomuto odbočovacímu tématu ale nutno dodat, že hudební novinky jsem přestal sledovat v roce 2009.
Už tehdy jsem totiž cítil, že ta hudba není jako dřív, tak jsem neměl chuť hledat marně. Bohužel když to ale srovnám s tím, co mám šanci občas zaslechnout z dnešní tvorby, tak můžu říct, zlatej rok 2009 :mrgreen: .


Promiňte za tuto odbočku :-|
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa jhradec »

Jsme ve fóru vintage- tak jedna pecka:

ZA 100 Kč :


je to JVC ještě z předwalkmannové doby, velmi bytelná, kovová - rádoby profesionální konstrukce. chybí mazací hlava ( permanentní- ale držák, co jí vystrkuje je OK ) a accupack- nicméně na jeho místo se vejde ta mřížka na 4 tužkové baterie, nebo akumulátory- co je na fotce- můžu jí připojit. když bude zájem.

vestavěný mikrofon má mechanicky měnitelnou směrovou charakteristiku a nechá se připojit i vnější s dálkovým ovládáním ( spínání motoru ).
Má to i reproduktor a je to samozřejmě mono. Pravé VINTAGE :)
Prílohy
minicoeder.JPG
minicoeder.JPG (38.25 KiB) 3155 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: Tyjo, tak to bych nečekal.

Pochopil jsem, že mu chybí mazací hlava (což upřímně netuším ani jak opravit - jestli jen nacvaknout novou, kde ale vzít náhradní), ale pokud je jinak v pořádku a funkční, tak to je za stovku dost dobrý.
Nutno říct, že mít já něco takovýho, tak to určitě nebude na to používání kvůli kterému stále sháním walkman, ale udržoval bych ho v chodu a měl bych ho jako muzejní kousek.

Těžko říct z jaké doby to je, ale zřejmě jde o diktafon, které byly z velké většiny monofonní (i můj Panasonic RQ-L31 je mono, ale v této plastové době se šetřilo na kde čem).

Nenapsal bys i model o jaký jde? Pokud by ho šlo dohledat na netu, tak bych se podíval na paramtery.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa jhradec »

JVC CP-1646E

Na parametry se vykašli- obvykle nejsou srovnatelné a důležité se stejně běžně nezveřejňují. Je to takový ten magneťák, který cpali novináři politikům před nos. když jim dali nepříjemnou otázku.

Na mazací hlavu se taky vykašli- jednak stejnosměrné mazání zvyšuje šum, jednak to (blbě) maže i jen předmagnetizace- střídavá, vysokofrekvenční. Ale hlavně kazetu si můžeš předem smazat na nějakém DECKU mnohem kvalitněji..

Řekl bych, že tu hlavu někdo odstranil právě kvůli tomu šumu.

Najdeš k němu i video.

Pro mne má cenu akorát to měřidlo- jinak pro něj nemám použití. Budu se časem zbavovat i dalších "skvostů".
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: Díky za napsání tipu. No, že bude na netu až takový prd jsem nečekal.
Tak mě zajímaly parametry prostě ze zvědavosti, třeba frekvenční rozsah, ale i doba prodeje, cena atp.

Já ti nevím, ale v tom mým Panasonicu je tuším taky klasická mazací hlava do které nevedou drátky (teda aspoň myslím, nikdy jsem tak hluboko neměl šanci vidět - hlavy jsou celkem zapuštěný) a v rámci diktafonu to má dobrej zvuk a s mazáním předešlého záznamu jsem nikdy neměl jedinou výhradu. A to i při přetáčení - "rychlomaz". I když myslím, že nad touto možností ani výrobce neuvažoval :-D..
Hmm, nebo nevim, teď jsi mě nějak zblbnul ohledně toho mazání a vzniku šumu..

No na to otřesné video jsem se pokusil podívat, musel jsem to problikat, abych ho viděl aspoň ze všech stran, ale dýl bych to nezvládl.


Tak nevypadá špatně, je to celkem zajímavý kousek a poměrně dost velký.
Ty tak já ti nevim, asi bych ho vzal i tak aspoň do sbírky, ale když píšeš, že se budeš někdy zbavovat dalších kousků, tak jsem zvědavej i na ty další :-).
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Koupit walkman, ano nebo jo?

Príspevok od používateľa jhradec »

nečekej na ty další kousky- už jsem Ti nabízel excelentní profi motory- určitě půjdou pryč i nějaká rádia, asi i kazeťák Telefunken ( ty mám dva- jeden je na díly). Potřebuju se zbavit i pár tiskáren, starý CRT monitor, staré notebooky - co nepůjde prodat skončí demontáží- což mi zabere dost času a skutečná výtěžnost je do 20%.
Něco Ti píšu do pásků. Jestli to JVC opravdu chceš, klidně Ti počkám, ale prosím vyjádři se. A jestli chceš přidělat tam tu mřížku na baterie- původní akumulátor ( možná dokonce olověný ??) totiž chybí- je tam díra do které se ta mřížka vejde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"