SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee napísal: Štvrtok, 16. Septembra 2021, 18:21 už len ebay https://www.ebay.com/itm/294390479247
Jo přesně, to je ono. Ale ty ceny teda pěkně stouply, si pamatuju, a není to tak dlouho, co tam byly tyto zaváděčky v cenách 325Kč nebo 350Kč.

Jo, tohle bych bral a samozřejmě aby nešla poštou jen jedna, tak bych vzal více různorodých barev, ale od tama nemám šanci nakupovat.

Ale děkuji za odkaz. No kdyby si někdo plánoval nákup zaváděček, tak mi prosím dejte vědět.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa janvys »

Všechno jde nahoru. Elektrika, plyn, dřevo, benzín, voda, žrádlo.. o deset či desítky procent. Stavební matroš 20-150%. Byty domy pozemky za ceny na které většina lidí za celý život nenašetří. Příjmy, výplaty pořád stejné.
Takže ty zaváděčky budou jednou dobré na to, abychom si to na nich "hodili" 😁
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Hm, já si před pár lety všiml zdražování i v oblasti bazarů. A nemyslím tím jen ohledně kazet, ale i desek, pásků, elektroniky, žárovek atp. Vloni kdy vymysleli tu zavíračku to vypadalo, že se bude dat sehnat něco levněji díky více času doma a případnému uklízení, ale prd, jen přibylo trochu víc věcí, ale za obdobný ceny - což lze však vysvětlit i tím, že mnozí neví kolik co stojí, tak kouknou na jiné nabídky..
O předraženém stavebním materiálu jsem se dozvěděl letos, o předražených bytech to vím už roky (nejvíc se mluví o Praze) a o pozemcích jen pár let. A to nic z toho nevyhledávám.

S tou elektrikou je to stejně sranda, furt se zdražuje a přitom jí ČR hromadu vyváží do zahraičí. Vloni v únoru jsem četl toto:
Podle aktuálně (02/2020) zveřejněné zprávy Energetického regulačního úřadu (ERÚ) byl přebytek výroby (čistý vývoz) elektřiny v loňském roce (2019) 13 TWh. Dlouhodobý průměrný vývoz je ještě větší (14,6 TWh) a odpovídá téměř celkové spotřebě elektřiny v českých domácnostech.

A se dřevem je to taky zajímavý. Prej se většina u nás vytěženýho dřeva vyváží do zahraničí a tady zůstávají vesměs jen kousky plné suků, ze kterých se toho moc nedá udělat, takže aby mohli něco dělat, tak se zase ze zahraničí sem importuje.


No já bych to s tím "házením" neviděl až tak černě. Co víš, třeba už se lidi proberou a zopakují se události z 68' (než se to pos*alo normalizací) nebo se už konečně dokončí to z roku 89'.
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa E001 »

Ono s tými cenami je to celkovo divné. Na jednej strane, je to pochopiteľné, že tých krásnych starých strojov je stále menej, lebo sa už nevyrábajú a náhradné diely sa nevyrábajú sériovo, ale iba v malom množstve. Za tými vysokými cenami vidím ale hlavne špekulantov, a ľudí, ktorí si do bytu kúpia retroelektroniku iba ako módny doplnok a aby sa mohli prezentovať, že na to majú... Ako príklad by som uviedol páskový Revox, ktorý pripomína skôr štúdiový stroj. Dá sa zohnať za 500 éčiek v slušnom stave. Ale taký Sony 765, alebo Akai 635D iba zriedkavo podlezie tisícku, lebo lepšie vyzerá. A to už nehovorím o páskovom Pioneeri RT 707.
No a tie zavádzačky sú kapitola sama o sebe. RTM dodáva síce kvalitné pásy, ale bez zavádzačiek... Tak ak chceš, tak si doplať. :oops: Tiež budem musieť napísať ježiškovi, alebo predať ľadvinu.
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

E001 napísal: Streda, 6. Októbra 2021, 12:42 Ono s tými cenami je to celkovo divné.
...
Ahoj, promiň, že píšu až s takovým zpožděním.

Hm, tohle právě chápu, ono je to tak i se zabalenými kazetami, taky dochází zásoby, no na druhou stranu, ty přístroje se objevují stále v mnoha dostupných kusech. Přesně, to říkám taky, někteří ty ceny nadhodnotí jen že doufají, že se někdo chytí, případně uměle zvyšují cenu.. Ovšem to, že si to někteří kupují jen na vystavení/frajeření, tak to je jiná úchylárna - nemyslím tím teď nás co si koupíme třeba zabalenou keramickou Metalku (tedy až na mě, já ji ještě nemám), jen aby si ji vystavili, ale myslím ty, kteří si koupí mašinu (auto, motorku, kotoučák..) a nikdy ji nepoužijou. Stejně tak nechápu tu "módu" dávat si na zdi gramodesky.
No, ty uvedené mašiny jsou fakt dost pěkné :-). O tomhle bych si asi nemohl dovolit ani zdát :-?.

Hm, teda tak to je pěknej přístup.. A nabízí aspoň ta RTM samostatně zaváděčky?

Jako kdyby měl někdo šanci nakoupit zaváděčky, tak bych ty 2000Kč klidně za 4 různé kousky dal, jenže jak říkám, to by mi je musel někdo objednat, já tohle nezvládnu.



Jinak že odbočuju, víš co už roky sháním, a marně? Školní výukové kotoučové pásky. Často je vydávali na běžně dostupných Emgetonech od těch nejmenších po největší, ale někdy se objevily i na ORWO, BASF a AGFA páscích.
Jenže poraď mi jak se k nim dostat. To mám obcházet školy a ptát se, jestli nemají v inventáři tyto staré pásky a pokud ano, zda-li by mi je třeba za symbolickou částku neprodali? Na něco takovýho nemám povahu a dostatečnou průbojnost..
A to samý třeba pásky z knihoven. O těch jen vím, že je mívaly, ale nemám ani jednu - tedy mám pouze 2-3 obaly, ale pásky tam jsou jiné.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

.
Nová žádost

Přátelé, kamarádi :-),
i když je toto vlákno asi taky věčné, obracím se na Vás s další žádostí, protože ohledně toho jsem už v koncích..

Pokud by jste mi mohl někdo pomoci se sehnáním pásků Emgeton, tak mi prosím napište na e-mail nebo sem do soukromé zprávy.
Můžu jen říct, že mi jde hlavně o Emgetonky s určitou věcí, kterou ale kvůli případným překupníkům nechci zde uvádět. Možná je to zbytečná obava, ale já už nevim. Před pár lety jsem totiž minul jednu nabídku, kde mi ji někdo vyfoukl a i když je to prakticky obyčejná věc, tak tohle se vesměs v inzerátech moc nevidí a já už jsem z toho trochu zoufalý.

Takže předem Vám děkuji.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"