SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

vlado.bb: No zajímalo mě toto:
Jestli firma TDK vyráběla kotoučové pásky v modelových řadách, tak jak tomu bylo u audiokazet - příkladem TDK D, AD, AR, AR-X, SD, SR, SA, SA-X?

A jestli firma TDK vyráběla i kotoučové cívky o velikostech menších než 18cm?



Ve sbírce mám totiž třeba Maxell cívku o velikosti 10cm.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa EZ647 »

U cievok bol menší výber, TDK robila napríklad SA z typu EE, basf chromdioxid, Maxell UDII a XLII, ale ťažko povedať čo všetko existovalo, napríklad o tej chromdioxid super som nemal tušenia, to mi našlo google
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Aha tak. Hm, jsem myslel, že když už se tak vyřádili na hromadách modelů audiokazet, že nařezali i pásky pro kotoučáky. Tyjo ale stejně by se mi líbilo mít víc modelů Maxellu a cokoliv od TDK. Naživo jsem TDK cívku viděl snad jen jednou a že tato firma dělala i cívky jsem jako malej netušil, to jsem se dozvěděl až celkem později.
No ta krabice BASF Chrom je fakt krásná, tu taky vidím prve. To by se mi líbilo mít :-).

No ale díky za informace, v tomto toho víš víc než já.
To je holt tak, když vyrůstám jen na Emgetonkách a Agfa Wolfen/Supraphon páskách a o ostatním nemám ani tušení.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa EZ647 »

A to cievky robil aj Denon napríklad, alebo Fuji.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No Denonky nemám pomalu ani v kazetách (možná tak jeden dva kousky), ale Fuji kotouč by byl pěknej. No ono by se mi líbilo mít třeba i kotouč značky Panasonic či Samsung, ale pochybuju, že oni tohle dělali.
Ovšem mám myslim 2 cívky od Grundig - když jsem to kdysi viděl, tak jsem na to čuměl jak blbý, tehdy jsem měl Gundig spojený jen s elektronikou jako rádia, magiče, televize atp. No a v jednom čase i s těma jejich kazetama.


I když už vím, že je to OEM záležitost, tak se mi kdysi podařilo sehnat něco, kde bych absolutně tuhle značku nečekal. Ono ve stejným stylu byly i ty RMG cívky, ale tak za tohle jsem fakt rád. Koupil jsem je však už jako prázdné cívky kdysi na Aukru.
Mít tohle jedno balení ještě i plný by se mi líbilo :-).
.
CIMG3170 – kopie.JPG
CIMG3170 – kopie.JPG (165.44 KiB) 2643 zobrazení
CIMG3172 – kopie.JPG
CIMG3172 – kopie.JPG (177.71 KiB) 2643 zobrazení
CIMG3173 – kopie.JPG
CIMG3173 – kopie.JPG (231.88 KiB) 2643 zobrazení
CIMG3176 – kopie.JPG
CIMG3176 – kopie.JPG (207.03 KiB) 2643 zobrazení
CIMG3177 – kopie.JPG
CIMG3177 – kopie.JPG (243.52 KiB) 2643 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa EZ647 »

Panasonic síce neviem, možno starší National, ale celkom isto viem že sú cievky Technics, čo vlastne patrí Panasonicu.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa oneeeee »

daniel00421 prázdne obaly na velké kotúče máš ? zopár by som potreboval . ak nejaké máš pošli fotky. hlavne na maxell alebo niečo podobné.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

oneeeee napísal: Pondelok, 9. Novembra 2020, 08:07 daniel00421 prázdne obaly na velké kotúče máš ? zopár by som potreboval . ak nejaké máš pošli fotky. hlavne na maxell alebo niečo podobné.
Nuž už nemám,mal som také poplastované polootvárateľné Basf a Scotch,no minuli sa,len také ako z výkres hrubého papiera prebalové čo sa robili na prázdne Al cievky prepravné.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

SilverFox•NSK napísal: Nedeľa, 8. Novembra 2020, 20:35 EZ647: No Denonky nemám pomalu ani v kazetách (možná tak jeden dva kousky), ale Fuji kotouč by byl pěknej. No ono by se mi líbilo mít třeba i kotouč značky Panasonic či Samsung, ale pochybuju, že oni tohle dělali.
Ovšem mám myslim 2 cívky od Grundig - když jsem to kdysi viděl, tak jsem na to čuměl jak blbý, tehdy jsem měl Gundig spojený jen s elektronikou jako rádia, magiče, televize atp. No a v jednom čase i s těma jejich kazetama.


I když už vím, že je to OEM záležitost, tak se mi kdysi podařilo sehnat něco, kde bych absolutně tuhle značku nečekal. Ono ve stejným stylu byly i ty RMG cívky, ale tak za tohle jsem fakt rád. Koupil jsem je však už jako prázdné cívky kdysi na Aukru.
Mít tohle jedno balení ještě i plný by se mi líbilo :-).
.
CIMG3170 – kopie.JPG
CIMG3172 – kopie.JPG
Ha teraz som preposielal dva kartony a držal v rukách takéto kartony s Record the Masters LPR 90,a rozobral a naplnil za karton 20ks nových LPR 35 na kovové 26 cievky pre zákazníkov,ani ma nenapadlo to odfotiť.
Ale vieš že sme dohodnutí o preprave tých studio a iných aj s Tesla B 700 kotučak,ten malý mix Behringer a aj tá promítačka Meos Duo aj s niakymi filmami,aj novú lampu projekčnu som našiel.Uvidíme ako to bude s prestupom hraníc medzi štátmi,naposledy vraj ja zo SK som mohol isť na 12 hod do čiech,kto mi to na malom prechode na miestnej komunikácii potvrdí ?
CIMG3173 – kopie.JPG
CIMG3176 – kopie.JPG
CIMG3177 – kopie.JPG
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

TDK kotučové pásy začali sériou na tri MK-čka čiže Mk I,II a III v podobe názvu Audua-behajú dodnes výborne,neskôr série MX,LX,Chrome EE RX,potom v Amerike tiež seria s názvom Communication alebo Adria.
Maxell išiel na to tradične ako pri kazetách takže LN type I a low dr. noise,UD,UD I,UD II-pozor nie je to chromka ani EE pás,XL I,XLII-to je chrom EE pás,v poslednom a vo výrobe a na trident cievkach trojkového design UD max v modrom prebale kartonu.Prvé UD aj v zmenách počas výroby cievok 18cm od plných cez dvojramenné až pop posledné trojramená,od karton prebalov zlatočiernej cez šedú a bielo čiernu po tú poslednú max modro čiernu.
Možno je toho modelových rád viac ale spomínam len tie čo mám doma alebo som osobne odsondoval u známych,pri svojom predaji a tak,nič neberiem a neberte ma ako odborníka,osobné postehy mimo netu a googela,len to o čom viem a osobne som videl,mal...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Ahoj :-). Tak je pravdou, že nemám tuším ani kousek LPR 35, ale v tomto mi šlo hlavně o to mít originálně vyprodukované a nové pásky. A co víc, ještě značky Emtec :-). Víš, ono já mám ve sbírce asi jen 8 naprosto nových pásků a v případě těch 3 Emgetonů ještě ve fólii. Rozbalit nikdy nehraný a úplně nový kotoučový pásek je pro mě velká vzácnost.


Ježkovy nohy, ona tam je fakt i ta promítačka :shock:. Já původně myslel, že z ní sešlo, aspoň tos psal..já už su teď (po práci) trochu mimo, ono sešlo z té 16mm a tahle asi bude 8mm pokud se nepletu..
Tyjo tolik darů..za to ti stejně pak něco budu muset dát. Ale vážně moc za to děkuji, byť předem.


Tak s tím předáním fakt nevím jak to je, i když jsem se vícekrát snažil rozluštit ty jejich příkazy, zákazy a jiné capiny, tak jsem tomu nerozuměl ani prd.. Fakt netuším co a jak to je.
Pokud ty na to nespěcháš, tak to zatím nech i kdyby se to mělo vyřešit po svátkách.



Moc díky za popis modelů, jsem zas o něco chytřejší :-). Jsem netušil, že jich bylo tolik.
Z Maxellek mám jen jednu či dvě základní 18cm UD se zlatým obalem.


Ale mám na tě dotaz, ty bys dokázal sehnat tohle? A pokud tak za kolik?
https://german-vintage-audio.com/images ... 102550.jpg

Na obalu píšou, že to má prej kovovou cívku a tu jsem snad ani nedržel v ruce.
Ta by měla preji obsahovat Chrom pásek, jaký byl v těch BASF kazetách s tou specifickou vůní. Tedy aspoň mi dal tip Erik.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SilverFox•NSK - Zájem o kotoučové pásky

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Mal som,už sú dávno preč,ty fakt nemáš doma žiadne kovové 26 cm cievky ?
Reagujem na toto:
Ale mám na tě dotaz, ty bys dokázal sehnat tohle? A pokud tak za kolik?
https://german-vintage-audio.com/images ... 102550.jpg

Na obalu píšou, že to má prej kovovou cívku a tu jsem snad ani nedržel v ruce.
Ta by měla preji obsahovat Chrom pásek, jaký byl v těch BASF kazetách s tou specifickou vůní. Tedy aspoň mi dal tip Erik.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"