SilverFox•NSK - Koupím paměťové karty

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

SilverFox•NSK - Koupím paměťové karty

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
snad nevadí, že tu mám už další poptávací inzerát, který bude asi dlouhodobý jako v případě toho s vinyly.

Už delší dobu přemýšlím, zda-li to sem napsat, ale lepší je to zkusit, i kdybych nepochodil.. V tom případě by to mohlo sloužit i jako drobná poučka pro rozdělování paměťovek :-).


Koupím paměťovky jakýchkoli kapacit ať použité nebo nové. V případě použitých ideálně plně funkční - tedy bez vadných sektorů. Nějaký ten vizuální defekt mi nevadí - samozřejmě ale ne třeba zkorodované kontakty :-D.
Požadavky:
•upřednostňuji výrobce Kingston
•upřednostňuji raději klasicky velký formát SD namísto microSD
•z dalšího formátu nutně sháním Memory Stick Micro (M2)
•Ale pozor: nebráním se i jiným formátům karet jako jsou třeba CF (Compact Flash), Memory Stick (ty velké), MMC (MultiMediaCard) a další, nevadí mi kapacity od "pár" MB i do současných desítek GB.



Aby jste však věděli jaké karty sháním, uvedu i snímky pro upřesnění.


Z klasických SD/SDHC/SDXC, jak jsem psal, upřednostňuji ty od výrobce Kingston a pokud možno i ty z dob, kdy měly štítky označující kapacity a rychlosti na pozadí nějaký obrázek (viz koláž paměťovek na druhé fotce).
Co se týká jiných značek, tak se samozřejmě tomu taky nebráním, ať už jde například o: adata, Emtec, Intenso, SONY, PRETEC, pqi, SanDisk atp..

*Doplňující info: SD 1MB - 2GB, SDHC 4 - 32GB, SDXC 64GB - 2TB
CIMG4504 – kopie.JPG
CIMG4504 – kopie.JPG (149.82 KiB) 14472 zobrazení
Kingston paměťovky - koláž narychlo [ořez].png
Kingston paměťovky - koláž narychlo [ořez].png (753.52 KiB) 14472 zobrazení




Co se týká zmiňovaných paměťovek MMC (MultiMediaCard), tak ty bych taky stejně jako SD karty bral. Zatím se mi totiž nestalo, aby mi je diktafon nebo foťák nevzal, tak netuším jaký systémový rozdíl mezi nimi je, ale nutno vzít v potaz fakt, že mám pouze jediné dvě karty tohoto formátu a navíc s kapacitou 32 a 256 MB.
Vizuální rozdíl mezi SD a MMC však je, dokonce i mezi samotnými MMC kartami:
CIMG4506 – kopie.JPG
CIMG4506 – kopie.JPG (155.02 KiB) 14472 zobrazení
CIMG4507 – kopie.JPG
CIMG4507 – kopie.JPG (119.92 KiB) 14472 zobrazení




Z dále zmiňovaných, které vesměs marně sháním jsou paměťovky Memory Stick Micro, též zvané jen M2.
Zde bych však chtěl upozornit, že mezi těmi M2 kartami a běžnými microSD/microSDHC/microSDXC je zásadní rozdíl ve fyzické velikosti, počtu pinů, ale i kapacitním rozdělení.
Karty microSD/SDHC/SDXC se dělí právě na kapacity jako klasické SD karty, kde když je přístroj dělaný jen na SD (tedy do 2GB), tak nepobere už ani 4GB, protože jde o jiný typ, tedy SDHC. Avšak s Memory Stick kartami jsem se zatím nesetkal s tím, že by byl nějak výrazný problém v tom, aby mobil měl větší paměť než je doporučeno v návodu. Jediné co, tak se při načítání zasekl na asi minutu - testováno na Sony Ericssonu K750 při vložení Memory Stick (velké, ne mikro) o kapacitě 2GB namísto doporučených 1GB.

Zde mi nevadí velikosti i těch 64MB, ale nutně sháním ty s kapacitou 8GB a pokud možno i 16GB.

Před lety jsem delší dobu vyhlížel prodej těchto nových M2 karet s kapacitou 16GB za 350Kč, bohužel nebyly peníze, tak jsem se nedočkal ani jedné.
Bohužel však už dnes nemám šanci sehnat ani 8GB, tu jsem nedávno hledal na ebay, kde dokonce bylo víc nových kusů tuším za 220Kč, ale i kdyby mi toto měl šanci někdo sehnat, tak je to v Číně a nevím jestli by to vůbec dorazilo.
CIMG4515 – kopie.JPG
CIMG4515 – kopie.JPG (116.16 KiB) 14472 zobrazení




No a na závěr zmiňované nové paměťovky vícero kapacit.
Samozřejmě pokud by se našly nějaké paměťovky i z dob dřívějších (jako na fotce níže), kdy by ještě byly v původním balení, tak to bych byl moc rád, jak ale píšu, rozhodně se nebráním ani použitým.

V případě nových paměťovek, které jsou nebo do nedávna byly dostupné v běžných obchodech bych se koupi nebránil v případě, že by byly třeba levnější než v nabízených obchodech.
Nejsu potvora, uvedu příklad - narazil jsem (pozdě) na inzerát, kde nějaká firma prodávala nové, nerozbalené paměťovky s výrazně nižší cenou než byla k dostání v obchodech, zřejmě protože daná firma končila nebo to bylo již pro ně nevyužitelné.
CIMG4517 – kopie.JPG
CIMG4517 – kopie.JPG (152.48 KiB) 14472 zobrazení




Předem chci každému poděkovat, kdo by třeba našel nějaké ideálně větší množství paměťovek s ochotou je za rozumnou cenu prodat :-).

A v případě pochybností bych dodal, že to nehodlám přeprodávat, mám to jen pro svoje používání či v případě těch nízkokapacitních i pro sběratelské účely.

Vím o tom, že na Sbazaru a Bazoši se objevují různé paměťovky, ale jde o to, že třeba jen po jediném kuse, kde když se na to navalí i pošta, tak se mi to vůbec nevyplatí.
Kdysi jsem viděl jen zepár inzerátů, kde někdo nabízel za solidní peníze sbírků různých paměťovek různých kapacit, bohužel vždy jsem přišel pozdě..a že některý byly fakt zajímavý.


Tak předem tedy ještě jednou moc děkuji :-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"