"vnútornosti"

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

"vnútornosti"

Príspevok od používateľa moniatko »

Zdar!
Ak niekto doma držíte staré windowsy (napr. 98 SE, XP, Vista) ozvite sa mi. Najlepšie na mail (moniatko.kalabusova@gmail.com), ale aj tuna v pohode.
Keďže vôbec nie som spokojná s 10, skúšam variantu linuxu. Avšak, linux nie je pre mňa riešenie na všetko, preto zháňam zaručených, overených "starých tatkov" môjho detstva, s ktorými som vyrastala.
Cenovo sa isto nejak dohodneme, nebránim sa ani výmene kaziet za win : )
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: "vnútornosti"

Príspevok od používateľa Kazetowich »

a na ten najlepší - teda win 7 si zabudla
Ja ho mám bez reinštalu a bez antiviru aj bez aktualizacii 5 rokov vkuse - šlape doteraz ako hodinky - k tomu jeden osvedčený soft na údržbu - vhodnyý aj pre šimpanza - ešte nikdy nič nepokazil a pritom stačí stlačiť jedno tlačítko :) (a nie - nie je to CC Cleaner).
A to prosím pekne na ňom fičím PROFESIONALNE - teda ma živí ... čo by som viac dodal ... ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: "vnútornosti"

Príspevok od používateľa moniatko »

ja mám 7, no aj keď som zakázala aktualizácie a aj keď je už "nepodporovaný" zaujímavé je, že mi tie aktualizácie v jednom kuse inštaluje... takže asi tak
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: "vnútornosti"

Príspevok od používateľa moniatko »

mimochodom, už ste sa niekto niekedy stretli s heslom do BIOSu?
riešime to tu doma neviem koľko a fakt sa nevieme vysomáriť...
skur**** alza... (poznámka pod čiarou - brat si kúpil komp z netu z alzy a dostal ho bez kódu = strhnutá nálepka zozadu - to pred asi 7-8 rokmi? možno do 10)

otázka hlavne pre "zasvetených" *zvalo *DukeDragon
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: "vnútornosti"

Príspevok od používateľa Hasterman »

Linux nie je na všetko.... dovoľ aby som ti oponoval. Ja som našiel adekvátny program na všetko. A len tak mimochodom, nikto nepozná linux a všetko okolo neho, sú ich stovky, dokonca tisíce distribúcii čo bežia na linuxe, pravdepodobne aj tvoj mobil.
https://distrowatch.com/dwres.php?resource=popularity
Takže ak nevyhovuje win7 môžeš prejsť na 10,XP,95... nemáš veľký výber, ale ak nevyhovuje linux fedora máš ešte neobmedzené možnosti čo môžeš skúsiť.
Ja len tak, inak pekný deň:)
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: "vnútornosti"

Príspevok od používateľa Kazetowich »

moniatko napísal: Streda, 24. Júna 2020, 18:05 ja mám 7, no aj keď som zakázala aktualizácie a aj keď je už "nepodporovaný" zaujímavé je, že mi tie aktualizácie v jednom kuse inštaluje... takže asi tak
už pri inštalácii ich treba zakázať - a kým sa pripojíš prvý krát na net (win inštaluj s odpojeným internetovým káblom pre istotu), treba ich zakázať aj inde - je na to návod - môžem pohladat a poskytnúť.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: "vnútornosti"

Príspevok od používateľa moniatko »

Hasterman napísal: Streda, 24. Júna 2020, 18:54 Linux nie je na všetko.... dovoľ aby som ti oponoval. Ja som našiel adekvátny program na všetko. A len tak mimochodom, nikto nepozná linux a všetko okolo neho, sú ich stovky, dokonca tisíce distribúcii čo bežia na linuxe, pravdepodobne aj tvoj mobil.
https://distrowatch.com/dwres.php?resource=popularity
Takže ak nevyhovuje win7 môžeš prejsť na 10,XP,95... nemáš veľký výber, ale ak nevyhovuje linux fedora máš ešte neobmedzené možnosti čo môžeš skúsiť.
Ja len tak, inak pekný deň:)
Ja som chcela skúsiť ubuntu, lenže zádrhel je v tom, že pri snahe spustiť BIOS to odo mňa pýta heslo.... takže nemám žiadny linux odskúšaný

A kazetowich, díky ti za radu, lenže ja som win7 neinštalovala, čiže nemám ako zistiť, čo je a čo nie je povolené/zakázané a ozaj sa mi s tým nechce prdkať už... čo sa dá, zakazujem. Ono si to stejne robí svoje.
ešte dodatok - kábel na internet už dávno u nás nik nepoužíva, všetko čo mám ide na bezdrôtovej wifine
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: "vnútornosti"

Príspevok od používateľa Kazetowich »

pokial chceš aby to robilo, čo má a nerobilo čo nemá, musíš sa s tým trošku "poprdkať" - na začiatku určite - nič strašné. A ak nemáš kábel na net, tak samozrejme neni problém. Tým pádom nič odpájať nemusíš :lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"