Torque kazeta

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Torque kazeta

Príspevok od používateľa Teslák »

Koupím tuto kazetu ,funkční. Kdo by jste měl navíc.Jinak ebay je poslední možnost.Potřebuji spíše verzi 30/100 jak na fotce.
http://www.nakamichi.by/2015/07/cassett ... r.html?m=1
Prílohy
DSCF4144.jpg
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa Teslák »

Zde můj konečně drahý pomocník. Již doma. Stála jako mladší tříjhlavý tapedeck střední třídy.
Tak trochu šílená cena ,ale radost je přesahující. Níže jsou reálné náklady, které se sčítají.
Prílohy
P_20240316_101058_vHDR_Auto.jpg
P_20240316_100900_vHDR_Auto.jpg
P_20240315_205046_vHDR_Auto.jpg
P_20240316_100853_vHDR_Auto.jpg
capture_13032024_113705.jpg
capture_13032024_113705.jpg (27.44 KiB) 529 zobrazení
capture_16032024_104434.jpg
capture_16032024_104434.jpg (52.03 KiB) 527 zobrazení
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa Teslák »

kdyby někdo ještě chtěl, tak jsou.
Prílohy
capture_16032024_105640.jpg
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa orhore »

Gratuluji Tesláku. Je to velmi dobrý pomocník. Jdou sehnat i levnější, ale tenhle kousek vypadá jako originál. Takže ať slouží ;)
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa Petr »

Já jsem taky pár levnějších kousků viděl, ale s jiným rozsahem. Tohle je přesně to, co bych potřeboval, takže toho číňana budu muset risknout :D
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa orhore »

To je jediná věc pro servis, kterou jsem si nikdy nepořídil a zřejmě ani nepořídím. Není to tím, že je zbytečná, ale vzhledem k mému zaměření na značku Technics. V žádném SM of Technicsu jsem neviděl nastavení tahů s použitím této Torque kazety.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa Teslák »

orhore napísal: Nedeľa, 17. Marca 2024, 11:51 To je jediná věc pro servis, kterou jsem si nikdy nepořídil a zřejmě ani nepořídím. Není to tím, že je zbytečná, ale vzhledem k mému zaměření na značku Technics. V žádném SM of Technicsu jsem neviděl nastavení tahů s použitím této Torque kazety.
Orhore, děkuji za gratulaci, jistě se mi konečně osvědčí. Kontrola je důležitá.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa Petr »

orhore napísal: Nedeľa, 17. Marca 2024, 11:51 To je jediná věc pro servis, kterou jsem si nikdy nepořídil a zřejmě ani nepořídím...
A co Akai GX-95? Tam je v sekci mechanical adjustment kontrola tahu na obou stranách zmíněna i s předepsanými hodnotami :D To se divím, že Technics RS-B965 nemá hodnoty tahu v manuálu uvedené. U dual capstan je to docela důležité.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa orhore »

Akai GX-75MKII, ano, tam se uvádějí velikosti tahů. Jenže kvůli jednomu decku tohle pořizovat mi přijde zbytečné. Dá se nastavit v přijatelných mezích i jinak. Když už jsem u toho Akai, tak jsou tam další nastavení - Pinch Roller Presure. Tohle asi nedělá vůbec nikdo. A nebo Cassette Head Projection ;) . Nicméně nejdůležitějším nástrojem servisáka decků je Cassette Head Alignment Gauge.

Cassette Head Alignment Gauge 01.jpg
Cassette Head Alignment Gauge 01.jpg (209.34 KiB) 300 zobrazení
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa Petr »

orhore napísal: Streda, 20. Marca 2024, 23:40 ... Pinch Roller Presure. Tohle asi nedělá vůbec nikdo....
Asi každý, kdo někdy seřizoval deck podle servisního manuálu, tak o všech těch měřených parametrech ví. Jenže problém je vybavení, měřicí přípravky. Jistě, dá se bez toho žít. Ale nejednou se mi stalo, že jsem se s kazeťákem trápil a nemohl přijít na příčinu. Vesměs to u mě byly problémy s rychlostí posuvu. K tomu přítlaku kladek - uvažoval jsem o pořízení nějakého mini siloměru s patřičným rozsahem. Viděl jsem to v nějakých školních potřebách. Myslíš, že by to tím šlo? Zaháknout za ramínko s rollerem, zvyšovat tah a v okamžiku, kdy se roller oddálí od hřídele, odečíst hodnotu tahu (což by byla hodnota přítlaku). Nebo máš nějaké vlastní udělátko? A ještě mě trápí jedna věc - jak odhalit špatný capstan motor. Občas se stane, že některý deck zpomaluje, nebo je rychlost nestabilní. Takže by se mi hodilo měřit přímo otáčky motoru nebo setrvačníku. Což by mohlo jít pomocí stroboskopického měřiče otáček. Atd.. atd.. Těch nápadů ohledně měření a různých přípravků by bylo mnohem víc, ale dělám to jen pro sebe jako koníčka a nemám tolik volného času, abych se tomu víc věnoval. Každopádně správné vybavení domácí dílny značně usnadní a urychlí práci, to je jasné.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa orhore »

Asi zrovna v tomhle vlákně by jsme neměli "klábosit". Snad to někdo přesune do lepší rubriky Servis a podobně :) .

Co se týče toho Pinch Roller Presure, tak na internetu toho je celkem dost. Ale nic poblíž: https://www.google.com/search?client=fi ... 2&dpr=1.25
Vlastní udělátko nemám. Kontrola přítlaku kladky pokud je vůbec důvod je snad nutný jen v případě únavy pružiny, která zajišťuje potřebný přítlak. Tohle ale nebude stav, který běžně nastane. Navíc je zase rozdíl mezi značkami. U Technicse se v SM nic o tom nepíše. Má odlišný způsob přítlaku kladky než u jiných značek. U ostatních co mám Akai, Sony, Yamaha, tak jsem nezjistil žádný problém s přítlakem. Když je nízký, tak může pásek ujíždět, při vyšším více trpí ložiska capstanu a hřídelka.

Tension Gauge.jpg
Tension Gauge.jpg (20.91 KiB) 255 zobrazení
Pinch Roller Pressure.jpg
Pinch Roller Pressure.jpg (83.17 KiB) 255 zobrazení
Co se týče rychlosti posuvu, tak na to existuje software (hned první položka nahoře)- http://www.ant-audio.co.uk/index.php?ca ... ry=library.

Obrázok

Zvukovka musí mit i line in. Když si to zkontroluješ 1x za půl roku, tak by to mělo být cajk. Platí hlavně pro gumičkohony. U přímého náhonu se také může projevit určité kolísání, ale to souvisí s celkovým servisem. To je na každém uživateli co se v tom hrabe. Ale mít to trvale na kazetofonu v podobě nějakého stroboskopu jako mají gramce? Nevím, to bys musel vymyslet počet odrazivých políček pro danou rychlost a pak si lámat hlavu kde to umístíš. Já bych kočkopsa už dále nevymýšlel. Mi stačí ty dodatečně prosvětlené šachty. Někdy to vypadá jak z vietnamské tržnice :D
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: Torque kazeta

Príspevok od používateľa Petr »

Jasně, pokud jde o měření přítlaku, tak za běžných okolností to asi nemá smysl řešit. Podobně je to s rychlostí, v ideálním případě by to mělo fungovat tak, že třeba po výměně řemínku ji seřídím a hotovo. Jenže občas se dostanu do situace, kdy už nevím, jak dál. Jeden Denon DRM-710 se mi neustále zpomaloval. Vyměnil jsem tam snad úplně všechno, ale pravou příčinu jsem nikdy neodhalil. Tak proto si myslím, že ty měřicí přípravky můžou pomoct. Změřím přítlaky kladek, změřím tah, změřím rychlost a můžu z toho udělat nějaký závěr. Ten WFGUI prográmek používám, dokoce jsem teď na TH fóru objevil příspěvek, že podle průběhu té křivky, tj. frekvence kolísání rychlosti, se dá určit vadný komponent. Ale to chce mít bohaté zkušenosti. Jinak na tom Denonu jsem ani kombinací komponentů ze dvou mechanik nedosáhl uspokojivého stavu. Největší změnu k lepšímu přinesla až výměna capstan motoru za úplně jiný. Proto jsem tak uvažoval nad tím, že by nebylo špatné umět změřit přímo otáčky motoru nebo setrvačníku. I když je mi jasné, že je to asi nereálné. A poznámka závěrem - motorky Mabuchi 530 z ebay jsou úplně k h.vnu . Většinou hlučné, otáčky nestabilní. Na TH fóru jsem pak zjistil, že se jedná o čínský fejk.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim (vyriešené)"