Kazety, ktoré veľmi chcem.

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa Stano »

:D
Možno založím takú úplne zbytočnú tému, ale už pár krát ma napadla.
Nechcem to nejako zaobalovať do pekných slov, lebo ma k tomu vedie viac chamtivosť po kazetách, ako dobrý úmysel, ale ten dobrý úmysel je v tom skrytý.
Máme tu toto záujmové fórum, spoločný koníček a v podstate všetci sa viac či menej venujeme kazetám.
Už veľakrát sa tu preberali ceny kaziet, ako to všetko ide cenovo hore, ale niekedy je problém aj priamo zohnať nejakú kazetu a nemusí ísť o žiadny drahý kus.
Ja osobne som sa vrátil ku kazetám veľmi neskoro, ale aj tak som narazil na pár férovích ľudí, ktorí mi s tým, aj na svoj úkor pomohli.

Ja som sa sem na fórum dostal cez stránky https://ez647.sk/, asi ich poznáte :D
Pár krát som komunikoval s predajcami aj na Aukro a prišlo aj na spomenutie Erikovej zbierky, to som sa snažil zohnať napr. BASF metal 120, namotivovaný aj rečami o vysokých cenách jeho dodávateľa, preberalo sa to aj tu. A to som zistil, že Erik je frajer, ktorého skoro každý pozná skrz jeho zbierku, ale to v tomto kazetovom prostredí nezabezpečí žiadnu zľavu, skôr naopak. Tak to dopadlo zle aj s tou kazetou Basf. Mne to prinieslo poznanie, že maxell Vertex nie je až tak drahá. :shock:

Vždy keď vidím nejakú slušnú ponuku(keď si to myslím), utekám na jeho stránky, že čo to vlastne idem kúpiť a už pár krát som narazil na to, že... BÓHA ani on nemá všetko.
Teraz napríklad som zistil, že nemá maxell MX, túto
IMG_20201201_164921.jpg
A podarilo sa mi zohnať ešte jednu a dokonca lacnejšie ako tie prvé dve, aj keď by niekto mohol povedať, že je zbytočné kupovať takto drahú a starú kazetu, ale tak no zase za 700 českých to nie je až tak strašné a túto lacnejšiu mu už nejako nanútim do zbierky, aby som vždy keď budem pozerať na tie stránky mohol spomínať:"AHA, TO JE TA MOJA, BEZO MŇA BY JU NIKDY NEMAL" :lol:

Ale ide mi hlavne o moju závislosť na maxell a nejaké pozvoľné dopĺňanie kaziet a keďže tu na fóre nemáme radi priekupnícke ceny, tak by som to mohol mať lacnejšie, ako v tom hamižnom nekonečnom webovom priestore.
Ide mi o to, že si tu budem postupne nahadzovať fotky, možno aj od EZ, keďže to čo nemám, nemôžem ani odfotiť, on si možno neuplatní autorské práva a ja si doplním zbierku a tak.
A sem tam, možno, za tie autorské práva, mu niečo zoženiem, ale ak by to bol predaj priamo tu s fóra, musí to byť pre neho aspoň o euro lacnejšie ako kdekoľvek inde-garancia najnižšej ceny (viete koľko už musel vyondiť peňazí, ja netuším, ale asi veľa)

Dúfam, že to nebude len téma fotiek a sem tam dačo vyskočí.

No a prvá co by sa mi šikla je

Screenshot_20201126_214956_com.android.chrome.jpg
Táto bola na aukre za 350, len som zaspal dobu a ušlo mi to.
Hlavne som bol v kontakte s pánom zberateľom a mám sľúbenú ponuku, len sa mi zdá, že sa trošku na tom aukre rozkukal, a následne ju dal ako dražbu od 350.
Pripadne sem budem dávať fotky aj s cenami a môžme sa baviť o tom co má akú cenu, pretože niekedy, napriek svojej inteligencii :D, urobím takú sprostosť že až.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa EZ647 »

díky moc, ale mám obavy že práve ja a hlavne JA a až potom ostatný zberatelia budú jednou z príčin navyšovania cien kaziet.
Je síce pravda že tam vonku to vykupujú a navyšujú Rusáci a pod ľudia, ktorí sú na tom trošku inak než my v zbieraní, dostupnosti a naša malá krajina dopláca na to predražovanie, tu sa to medzi nami skoro rozoberie, takmer každý o každom vie, no a tak celé je to nejak zamotané, čím viac budem mať kaziet na webe, tým väčšie ceny budú, hlavne tie vzácne ako Maxell MX, alebo mnoho ďalších
je veľa kaziet ešte ktoré by som veľmi chcel, ale nejak sa to bojím verejne prezentovať, ak by náhodou,..... verejne odprezentujem až takú kazetu získam, tak ako som to robil doteraz
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa moniatko »

Erik, úplne s tebou súhlasím.
Slovensko je z hľadiska dostupnosti úplne niekde mimo v ritkálovcách a ceny zas naopak vystrelené do najvzdialenejšej galaxie. Proste jak všetko tuná :lol: (ak by si to náhodou niekto nevšimol tak pomer -platy VS. ceny/DPH/iné poplatky-)

Nejakým záhadným spôsobom tu tak na Slovensku "fungujeme" aj keď o funkčnosti ako takej sa hovoriť nedá, ale je to tu tak. Preto sme odkázaní na to málo, extrémne predražené málo, čo sa tu na Slovensku a Česku predáva. Pár ľudí si vie zohnať aj z inej krajiny, ale to zas je situácia aká je a mne osobne sa moc nechce riešiť dovoz z inej krajiny (+ problémy s tým spojené).


A teraz k tomuto vláknu.
Stano, mienka krásna, plán veľmi - no nie veľmi, ale skôr naivný a zle vyriešený.
Keď sem hodíš kazety, ktoré chceš tak sa s tebou stavím, že tie ceny do mesiaca narastú (oni rastú aj bez toho, ale chápeme sa hádam)
Určite je potreba rozprávať sa o tej či onakej kazete, či má tú hodnotu, za ktorú je ponúkaná - to je super nápad!
LENŽE - písať sem, čo chceš a že ti to za to stojí, no jasné, že ťa niekto oškube a prihreje si polievočku.

Nie si jediný, ktorý má tento nápad, už aj ja som nad takýmto vláknom premýšľala, ale odradili ma hlavne takí ľudia, ktorí využívajú nadšenie iných pre svoj zisk.
A ďalšia vec je, zohnať daný kúsok, ktorý chceš v dobrom stave a za rozumnú cenu. Mnoho modelov už nie je k dostaniu, jednak sa ich málo zachovalo alebo ich nájdeš len na americkom, japonskom či ruskom trhu a to už sú iné pálky + poplatky k tomu.


Neber to nijako zle, ja sa teším, že si toto vlákno založil, ale skôr by som sa tu zamerala na kazety, ktoré máme a debatila o nich, aká je ich kvalita voči cene a pod. Prípadne načrtnúť sem čo by si kto želal a poradíme sa, či to za tú cenu stojí alebo to za také peniaze nemá zmysel.

: )
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa EZ647 »

No je to nejak tak ako bolo napísané.

Mimo iné mne sa teraz rysujú nejaké pre mňa zaujímavé kazety, jedne zo žiadaných, extra drahých, ktoré boli drahé už pred niekoľkými rokmi, a samozrejme sa pochválim až prídu, takže do jedného či dvoch týždňov :P
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa Nstar »

alebo sa bavme tak, že kazety, ktoré by som nechcel ani náhodou:

vobec ale, vobec by som nechcel hentu UDI ani žiadne AR, AR-X, SAX, a už vobec nie SAXS. No a mentol master už vobec nie, tak do dvoch eur by som to kupil.
Najlepšie su UR tie posledne, emtecky, sipote a podobne
Hentie akože "špičkove" XL a XXL to je plne prachu, železničnej dopravy
Takže jedine brav-nie!
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa EZ647 »

hehe, ani to by som nepísal :D
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa janvys »

Dodám jen, že Sony Metal Master a UX master jsou hrozné šitky lepí se to na hlavy, tělo vrže, páska sjíždí z kladek a motá se vožrala se 4 promile. Fakt nebrat!
Nemluvě ani o Maxell Metal Vertex ta je vyrobená z gumy která se stářím drolí a zasviní celý deck od mechaniky po zdroj.
Mám tu i několik krabic Basf Reference Master, Maxima, LH-EI X musel jsem to hodit do popelnice protože tyhle kazety jsou vyrobené z radioaktivních materiálů a když se jich dotkneš tak se ti na prstech začnou dělat bílé skvrny
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa EZ647 »

Trochu rypnem z druhej strany.

Asi pred pár hodinami, teda dneska poobede sa na jednom nemenovanom eshope objavila TDK MAXG za 200eur, Sony Metal Master za 127eur, a teraz o pár hodín neskôr sú obe predané.
Pred pár dňami ďalšie kazety ako Sony Metallic a niektoré základné metalky v cenách 35-54eur kus a tiež sa predali behom hodiny. Sme kruci na Slovensku, to si naozaj niekto môže dovoliť? Ja taký nákup tak si kúpim dve kazety a som na mesiac čistý a to pre môj web nevyhovuje.
Môj tohomesačný nákup bude okolo štyroch stovák za asi 25-30ks kaziet, čo je síce tiež veľmi nevhodné, ale moja závislosť plus kŕmenie webu za to stojí! :D

Rovnako tak pred rokmi, keď som kupoval extrémne vzácnu Basf Metal Maxima IV 120 rok 1988 zo záveru výroby Basf metal, vyjednal som si splátky na tri krát na tri mesiace, aby som v balíku nemal len 4 kazety...
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa Stano »

Ja keď si to tak zovšeobecním a rozpamätám sa, tak si ani veľmi neviem spomenúť na niekdajšie ceny kaziet, ale nejak mi utkvela v pamäti cena okolo 100 Kčs za kazetu, 1988-1990(opravte ma ak sa mýlim).
Mali sme ich zopár, spolu s bratom. No a 100 korún v tej dobe bola pálka jak sviňa, v 1988 100vka stačila na dve diskotéky a stačila na jednu v 1992.
Preto kazety v rozmedzí 10-20 eúr nepovažujem za drahé. Za 10 eúr dnes nekúpite skoro nič a to, že zbierame kazety v rozsahu väčšom ako je zdravé je tiež fakt. Mal som kamoša bol starý ako ja, ten vlastnil cca 60 kaziet, to bol u nás absolútne najväčší frajer a viac kaziet nevlastnil nik, bol aj zo zámoznejšej rodiny. Kazety sme premazávali rok čo rok, jednoducho sa to nedalo kupovať ako dnes, bol to svojím spôsobom luxus.

Aj toto môže byť jedna z ciest ku kazetám, možno bude, možno nie.
Ale Moniatko je už tu, Janvis mi možno niečo objedná keď si nebudem vedieť rady, Hasterman mi trošku pomôže a ja tie maxell nejak dám do kopy.
A je tu ešte jeden člen od ktorého by som rád získal nejaké verzie pre US trh. :D

Zarazila ma minule cena Maxell MX 1985, 1800 českých, ale poučený aj vašimi skúsenosťami, si radšej počkám, lebo sem tam sa fakt zadarí a...
Tá cena zarazila na Fb viacerých, pretože na fotke bolo 5kusov,potom tam bolo dopísané, že cena je za 1 kus :lol:
Tá cena ide hore, aj každou zmenou majiteľa, stále je tam + pošta a niektoré cestujú kolem sveta.

Tak nejak som spokojný s tým, čo som pozháňal od roku 1985, ale pár tých starších ešte chcem a určite sa popri tom zvezú aj novšie.

Tak ak by niekto niečo chcel vyhodiť do popolnice, skúste radšej ponúknuť, najradšej kupujem, lebo som strašný sysel a trpím keď musím vybrať zo zásob ja.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa janvys »

Teď jsem narazil na toto. Někdo od vás z SK. Mně z toho chybí už jen EHF, JHF a HFX.
https://elektro.bazos.cz/inzerat/129189 ... y-sony.php
Prílohy
Screenshot_20201208_183702.jpg
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa moniatko »

Stano napísal: Utorok, 8. Decembra 2020, 18:00 Preto kazety v rozmedzí 10-20 eúr nepovažujem za drahé.
Ahoj, áno, ja tu som v podstate furt, len už nemám moc čím prispieť. Mám hluchú pauzu.
A teraz k citácii.
Bez urážky, ale to je možno tvoj pohľad na vec. Pre mňa je 10€ maximálna suma za raritnú - ešte zvýrazňujem "raritnú" kazetu, ktorú chcem z rozmaru do zbierky alebo tak.
Ak si nepamätáš, ešte nedávna doba, čo ja som bola oplašené decko v Tescu a kdekoľvek v obchodoch sa kazety vypredávali pomaly za 5-10 korún (NIE EUR ale korún) a čo sa nepredalo sa vyhadzovalo do KOŠA!! a mnoho ľudí tiež pozahadzovalo kazety, lebo to už nebolo v móde.
Takže z môjho pohľadu je už aj 5€ moc za kazetu, keď sa dá povedať, že je to vytiahnuté z kontajnera : ) ;)
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Kazety, ktoré veľmi chcem.

Príspevok od používateľa Stano »

Janvys:
Ja netuším či je tá cena adekvátna, ale za tie peniaze si viem predstaviť hromadu lepších kaziet.
Tak zo 4 ks mám čo tam má na obrázku a kúpil som ich cca po 10 eúr.
Myslím, že sa len chce pochváliť.

Moniatko:
Vždy je o čom kecať :D
K cenám, XLIIS 1986 mi pod 15 eúr predá jedine Hasterman a to ich musí mať. Jednoducho sú kazety, ktoré vo výpredajoch neboli.
V čase výpredajov, som už počúval CD a tie výpredajové kazety má už vôbec neoslovovali, vyslovene mi to prišlo silno po funuse, ponúkať kazety v čase CD.
No a dnes sa musím vyrovnať s cenou.
Síce stále neviem, čo je japonská verzia a tak, hromada informácií ide mimo mňa, ale stále ma to baví.
Cenu určuje trh.

Tú UDI z obrázku, to bola chyba nezobrať ju za 350 českých. Je tam capnutá celý deň a žiadna ponúku som nezaznamenal :D
Ale ja mám nervy zo železa, ja budem čakať a pripomínať sa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"