SilverFox•NSK - Zájem o diskety

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

SilverFox•NSK - Zájem o diskety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím všechny :-).

Chápu, že na dnešní dobu jsou diskety již dávno k ničemu, obvzláště ty základní 3.5" se "závratnou" kapacitou 1.44MB, ale už roky mám jeden nápad, ke kterému potřebuji více kousků (o tom ale jindy).

Před lety jsem sehnal bednu s hromadou více či méně použitých 3.5" disket za celkem slušný peníz. Bohužel stalo se, že mnoho těch disket se jaksi ani nechce načíst (i proto jsem jich právě tehdy bral větší množství). Když jsem se však teďka díval na nabídky disket, tak jsem si říkal, že to bude v dnešní době snad i levnější záležitost..leda prd - většina nabídek je s cenou mnohonásobně horší než za co jsem je před lety sehnal a dost pochybuju, že to někdy prodají..


Proto se s touto žádostí obracím sem - pokud by jste někdo měl ideálně i větší množství disket, které již nevyužijete, tak mi dejte prosím vědět.


A jaké že diskety to sháním?
3.5" - základní, nejběžnější diskety s kapacitou průměrně 1.44MB
ZIP100 - diskety o kousíček větší a tlustější než běžné 3.5", avšak s kapacitou 100MB
V případě nálezů i jiných druhů disket mě taky neváhejte napsat :-).



Mám i pár krabiček (celkem asi kolem 30 kusů) 5.25" disket. Kdysi jsem měl počítač s touto disketovkou, tak jsem je asi všechny vyzkoušel a žádná nefungovala, zřejmě byla ale vadná samotná mechanika.
Také bych velmi rád sehnal i mechaniku (ideálně na USB) s více disketami ZIP750 jejichž kapacita je právě 750MB. Už roky ji vyhlížím, ale marně..


No a zde je pár snímků různých druhů disket, které zatím vlastním.
.
DSCN3215 – kopie.JPG
DSCN3215 – kopie.JPG (185.77 KiB) 2730 zobrazení
DSCN3216 – kopie.JPG
DSCN3216 – kopie.JPG (147.74 KiB) 2730 zobrazení
DSCN3217 – kopie.JPG
DSCN3217 – kopie.JPG (179.97 KiB) 2730 zobrazení




Předem moc děkuji za Vaší odezvu :-).
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: SilverFox•NSK - Zájem o diskety

Príspevok od používateľa rado »

Jááááj toto je tiež výborná téma. Pamätám sa ešte živo, ako som si kupoval prvé Verbatimky 3.5" HD (1.44 MB) za cca 52,- Sk. Vtedy ešte bol cenový rozdiel medzi predformátovanými a neformátovanými :D postupne to potom šlo ku 30,- Sk a určite aj nižšie, ďalej sa už nepamätám... začínal som na 5.25" DS DD (360 kB).
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o diskety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

rado: A to ještě nikdo nevíte co mám už dlouhé roky v plánu sehnat :lol:. No jak to vypadá, tak jsou moje zájmy opravdu podivné - myslím v dobrém, že zaujmou i ostatní :-).

Tak vlastně já s počítačem začal až v době, kdy byly základem CD a DVD, ale i přesto jsem si kdysi koupil první a zřejmě i poslední balíček nových 3.5" disket (myslím ještě v obchodě a ne přes bazar) a pořád je mám, ale co stály už netuším.
Pak jsem sehnal právě nějaké ty 5.25", ale bohužel jsem je nikdy neviděl v provozu - myslím zápis dat a čtení.
No a teprve před několika lety jsem objevil ZIP100, kde diskety měly konečně rozumnou kapacitu 100MB. Podařilo se mi sehnat i USB mechaniku, tak jsem je i občas z nostalgie k tomuto médiu použil.
Je to zvláštní, když si můžeš na tak obyčejné a již zapomenuté médium nahrát asi 45min hudby byť v Mp3, ale při 320kbps.

Ovšem jak jsem zmiňoval, tak bych velmi rád sehnal ZIP750 a to mi věř, že tohle by se u mě dočkalo poměrně dost častého používání i v dnešní době :-).
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Zájem o diskety

Príspevok od používateľa jhradec »

Nedávno jsem při úklidu shromáždil diskety a je jich celá krabice. Já i otec jsme před 20-25 lety zálohovali kdeco.
jsou to 3.5". Jenom připomenu, že v tomto rozměru existovaly i poloviční kapacity- daly se upravit - vyvrtání otvoru aktivovalo i druhou stranu ???? ty tam ale asi nenajdu.
Kolik jich potřebuješ a co za ně dáš ?? Předpokládám, že bych je vyzkoušel ( a zformátoval ) takže bych Ti dodal jen funkční.
Když jsem je vloni používal, registroval jsem asi 10% vadných.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o diskety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: Hm, to zní zajímavě. No, s tím zálohováním na tom jsem podobně, u mě to už byly tedy CD, DVD a nakonec i HDD.
Jo tak takhle se identifikovaly ty s nízkou kapacitou. Ani nevím jestli někde nějakou takovou mám, zatím jsem nenarazil na ty polokapacitní diskety..možná byly mezi těmi nefunkčními..

Tak pro případ nějaké rezervy by se mi hodilo ideálně 100 kusů a kolik za ně.. Nechci být za hulváta, tak to řeknu narovinu - jakou můžou mít hodnotu opravdu netuším. Já před několika lety koupil tu krabici disket, která čítala 300 kusů a stálo mě to i s poštou necelý 400Kč. Co jsem se díval na nynější inzeráty, tak mi přijde na palici třeba 60 kusů za 1000Kč nebo krabička 10kusů za 250Kč.

Opravdu ten můj názor neber prosím nijak špatně a kdyby z toho nakonec nic nebylo, tak to chápu.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: SilverFox•NSK - Zájem o diskety

Príspevok od používateľa janvys »

Ach jo, další z věcí které jsem zlikvidoval v rámci úklidu při stěhování :( Bylo toho přes 5000ks 3,5" a necelých 1000ks 5,25"... Dnes bych si za to namastil kapsu, moje blbost :?
SONY ES
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Zájem o diskety

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak jestli máš ještě zájem, prodal bych nějaké ty diskety -> v krabici je přes 200 ks. Pár si jich nechám, něco bude vadné.Předpokládám, že vyzkouším a sformátuju-> budou tedy funkční.
Kolik by si jich chtěl á 6 Kč ? Jsou tam taky instalační diskety kopie i originálky - například Wokna 3.11,Worksy ..... Můžu je nechat nesformátované jestli přijmeš riziko, že budou vadné. Bude to samozřejmě chvíli trvat, než to projedu.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o diskety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Hm, to jsem taky slýchával, že takto končily menší i větší sbírky. Se ale divím, že tě nenapadlo to zkusit prodat i kdybys měl tehdy dostat za kus 50 halířů, tak by to nebylo špatný při tak obrovským množství.

---

jhradec: Tak zájem mám stále, jen v tuto chvíli musím upřednostnit bohužel jiné věci, tak pokud by to nějaký čas vydrželo, předem ti děkuji za ochotu.
Tak originálky se SW bych asi bral do sbírky, hlavně v případě Windowsů. Tak vadné, tento systém bych už stejně nikde nerozjel, takže by to bylo fakt jen do sbírky :-).

Ještě jednou děkuji za ochotu.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Zájem o diskety

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak časově by to určitě nebylo hned. Musím to přejet a mám i jiné zájmy :).
Zkus prosím definovat množství a časový horizont.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SilverFox•NSK - Zájem o diskety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

jhradec: Jo to chápu, jen jsem chtěl říct, že když to potrvá ještě dýl, že to bude spíš výhodou :-).

Tak určitě bych bral 100 kusů a i když nemám rád plány, páč mi to pak nevychází, tak jestli by to mohlo být tak za 2-3 měsíce nebo je to blbý?
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Zájem o diskety

Príspevok od používateľa jhradec »

OK :)
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SilverFox•NSK - Zájem o diskety

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak pomalu postupuju s formátováním. Aktuálně
Neformátované origo Office:
Word 6.0. 1-10
Excel. 11-20
Power Point 21-31
Access. 32-40
Ty jsi chtěl neformátovat takže 40 ks
Mimo to jsem sformátoval zatím dalších 40 ks výtěžnost dobrá zatím 3 vadné nepoužitelné
Našel jsem i poloviční kapacitu disket-tedy nikoliv HD = 1,44 MB
Dvě jsem jenom smazal a jsou OK další dvě jsem zničil pokusem o formátování - moje mechanika to neumí - takže jsou nesformátované.
Budeš chtít celou stovku? Kdy?
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"