Kupim kazety Normal

Moderátor: AdmineR

nihility
desiatnik
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Piatok, 5. Marca 2021, 14:20

Kupim kazety Normal

Príspevok od používateľa nihility »

Ahojte.
Pravidelne mi treba na uplne bezne nahravanie kazety. Kupoval som Maxellky UR 90 ktore sa vsak prestali predavat - niekolko obchodov mi odpisalo ze aj vyrabat.
Skusim sa teda obratit tu na vas. Neviete kde by sa dali kupit bezne kazety v rozumenej cene? Pripadne nema niekto z vas na predaj? Trebalo by mi aspon 30kusov nateraz.

Dakujem za info.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupim kazety Normal

Príspevok od používateľa EZ647 »

na celom Slovensku v rôznych eshopoch aj kamenných obchodoch, neverím že sa tie Maxellky minuly, len kým otvoria krámy, koľkým eshopom si písal?
o skončení ich výroby netuším, pretože Panggung, ktorý tieto kazety v Malajzii či Indonézií robí, predstavil aj UR verzie 2020, teda Maxell, tak myslím že chvíľu bude trvať kým sa to minie, možno že už nechcú sem dovážať, že si to nechajú len v Japonsku, inak ešte môžeš skúšať kazety FOX z Francúzska, majú tam uvedený aj obchod pre CZ a SK trh
nihility
desiatnik
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Piatok, 5. Marca 2021, 14:20

Re: Kupim kazety Normal

Príspevok od používateľa nihility »

Ja som ich kupoval roky a kupoval ich z viacerych eshopov. Pisal som asi 10tim. Odpisalo mozno 5 Niektore len ze nie su skladom, ine ze ich nevedia naskladnit a 2 odpisali ze sa nevyrabaju.. Este mozno 3 mesiace do zadu bolo na Heureke kvantum eshopov ktore ju ponukali teraz tam je jeden a aj ten je z Ciech. Objednaval som to aj z eshopov ktore na Heureke niesu a tam je to taktiez vsade vypredane.
Tie Foxy su pre mna zial drahe. Hladam nieco ozaj v tejto cenovej relacii ako boli Maxell UR 90.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupim kazety Normal

Príspevok od používateľa EZ647 »

ostáva asi len trpezlivosť, a písať ďalším ehopom, no a hlavne vyčkať kým sa pootvárajú obchody, aj keď pri súčasnej situácii nikto nevie kedy to bude
ale povymetať niekoľko kamenných obchodov kde ich mali naposledy, všetky tie väčšie elektrá u nás ich vždy mali, a niektoré by možno aj teraz vedeli zabezpečiť v rámci svojho výdajného miesta.

to máš tak veľkú spotrebu tých kaziet? neboli zase až tak dobré, alebo?

inak potom naozaj ostáva si priplatiť, alebo v rámci zberateľstva nejaké väčšie balenia rovnakých, obyčajných kaziet čas od času, vždy výjdu lacnejšie než samostatné kusy

hanbou je že napríklad Nayka ponúka v eshope kazetu GPO, ktorá je šialene drahá a kvalitou je to jedna z najhorších kaziet čo som kedy videl a počul, značka Anglická, výroba Čína
nihility
desiatnik
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Piatok, 5. Marca 2021, 14:20

Re: Kupim kazety Normal

Príspevok od používateľa nihility »

Tak kvalita Maxell UR90 mi maximalne postacuje - nejde o ziadne hifi audiofilne aktivity. ;) Mam male undergroundove vydavatelstvo kde vydavam doma robene kazety kapelam. Spotrebu mam v priemere tych 30 kaziet za mesiac.
O tej GPO viem - ta cena je ozaj sialena.
Este viem o TREVI C60HR na mall.sk ...4 kusy za 8eur. Kvalita slaba a prekaza aj to ze ma farebnu nalepku cez cele telo ktora nejde odlepit ani za pomoci liehu...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupim kazety Normal

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tie neznačkové v tých eshopoch, budú väčšinou Čínske, takže tomu zodpovedá aj kvalita. No nič, naozaj vidím najdostupnejšie riešenie vo FOX, teraz ponúkajú aj C90, ale cenu fakt netuším.
Páska je podstatne lepšia než posledné Maxell UR, ale kazeta mechanicky bude asi horšia, hlavne tie cievky by mohli robiť zle v budúcnu, no ale jednu krabicu 10ks kaziet by sa asi oplatilo zakúpiť. Okrem UR v našom kraji nič lepšie už nezískaš.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Kupim kazety Normal

Príspevok od používateľa Nstar »

Nihility, sorry, že to píšem sem ale až by si mal niekedy chuť sa trochu podeliť o viac info, myslím, že mnohých by tuto zaujímalo viacej ...takže vitaj
Naposledy upravil/-a Nstar v Pondelok, 15. Marca 2021, 15:10, upravené celkom 1 krát.
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Kupim kazety Normal

Príspevok od používateľa Nec »

Pripájam sa :-) Vitaj a píš
nihility
desiatnik
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Piatok, 5. Marca 2021, 14:20

Re: Kupim kazety Normal

Príspevok od používateľa nihility »

Viac info konkretne ohladne coho by vas zaujimalo? :)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Kupim kazety Normal

Príspevok od používateľa Nstar »

Ako vyzerá vydávanie muziky na kazetách, nemyslím know how ale nejaké pikošky, zaujímavosti, stroje na ktorých sa to zhotovuje, dodáva sa k tomu nejaký špeciálny booklet, kde sa to dá zakúpiť a zoznam? Jáj toho by bolo
nihility
desiatnik
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Piatok, 5. Marca 2021, 14:20

Re: Kupim kazety Normal

Príspevok od používateľa nihility »

Mame tu na to nejaku sekciu? Nejake predstavovacky alebo nieco podobne... Nestihol som sa tu este poobhliadnut.
Ale jedna sa o tak okrajovu muziku ze nepredpokladam ze by to tu niekoho mohlo oslovit.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Kupim kazety Normal

Príspevok od používateľa Nstar »

Takto, trochu viem (naozaj trochu) čo sa vydáva vo svete na kazetách ale práve by ma zaujímalo ako je to u nás. Kazeta v tomto bola vždy geniálna a umelcom dávala možnosť mať vlastnú nahrávku dostupnejšie, prakticky možno za pár korún. Dôležitou úlohou kazety bolo nosiť demá. Skús sekciu kde si založíš svoje vlákno viewforum.php?f=12
Alebo sa porozhliadni a prispeješ neskôr ak budeš chcieť
Naposledy upravil/-a Nstar v Pondelok, 15. Marca 2021, 18:12, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim"