Etikety na AUDIO kazety

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Etikety na AUDIO kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

Mňa len mrzelo trochu, teda trochu viac, že domáci výrobcovia toto používajú na výrobu tých fejkových reel to reel kaziet, ktoré mi vôbec nejdú na chuť. Niekedy som aj premýšľal, či je vôbec vhodné dávať kompletné booklety a polepy na web, aj keď si dotyčný nájdu aj iné zdroje. Na tapeheads. je vlákno na etikety zamerané, kde som pravidelne linkovaný, a nemôžem vedieť či to majú za účelom osobnej potreby, alebo tvorbu nových fejk modelov a ďalším predajom a zisku.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Etikety na AUDIO kazety

Príspevok od používateľa Teslák »

Tyjo,jak to děláš? Nejde to poznat.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Etikety na AUDIO kazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647 napísal: Štvrtok, 22. Novembra 2018, 16:05 Mňa len mrzelo trochu, teda trochu viac, že domáci výrobcovia toto používajú na výrobu tých fejkových reel to reel kaziet, ktoré mi vôbec nejdú na chuť. Niekedy som aj premýšľal, či je vôbec vhodné dávať kompletné booklety a polepy na web, aj keď si dotyčný nájdu aj iné zdroje. Na tapeheads. je vlákno na etikety zamerané, kde som pravidelne linkovaný, a nemôžem vedieť či to majú za účelom osobnej potreby, alebo tvorbu nových fejk modelov a ďalším predajom a zisku.
No jo, tak je to ale bohužel se vším.
Jakmile je něco nahrané do internetu, tak musí člověk počítat s tím, že se to bude šířit a bohužel se to mnohdy i zneužije..

Pravdou ale je, že pokud tohle má člověk jen pro osobní potřebu, tak si vytvořit chybějící štítky není špatné. Další věc je, pokud to někdo dokáže i nařezat jak to ukázal "phexsys" - to by pak mohlo skončit taky prodejem - to je jen obecný příklad, nechci tu nikoho urazit ani nic naznačovat, šlo jen o příklad.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8759
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Etikety na AUDIO kazety

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Phexsys - máš aj walkmany alebo discmany ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: Etikety na AUDIO kazety

Príspevok od používateľa phexsys »

Pre mňa je to užitočné. Chápem však Erika, ktorý nezištne ponúka maximum informáciií o kazetách na jeho webe aj tu na fóre a má z toho teraz zmiešané pocity, ale SilverFox to už naznačil, nedá sa to ukontrolovať.
Na moju obhajobu, musel som použiť vlastné skeny reálnych podkladov, pretože som obal vyrábal celý v krivkách, kde potrebujem opticky minimálne 600 dpi, aby som vedel presnejšie pracovať. Mám kalibrovaný monitor aj skener, ale aj tak sa mi nepodarilo dodržať farebnosť aj z toho titulu, že TDK používa u vyšších modelov metalické farby, ktoré CMYK-om nenamiešam - Roman rozumie.
Z mojej strany môžem ponúknuť pomoc členom klubu zachrániť niektoré staré kazety alebo chýbajúce časti. Biznis z tohto nebude, na to nie je čas.
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: Etikety na AUDIO kazety

Príspevok od používateľa phexsys »

Kazetowich napísal: Štvrtok, 22. Novembra 2018, 18:58 Phexsys - máš aj walkmany alebo discmany ?
Walkmany sa nájdu a možno ich tu aj rozprášim, pretože sa nedá zbierať všetko :)
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: Etikety na AUDIO kazety

Príspevok od používateľa phexsys »

Teslák napísal: Štvrtok, 22. Novembra 2018, 17:29 Tyjo,jak to děláš? Nejde to poznat.
Rozdiely sú viditeľné, pre zberateľa jednoznačne, pre laika možno nie.
Skús však upresniť či ti stačia pásiky, alebo celoplošné etikety s označením strany alebo bez...
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Etikety na AUDIO kazety

Príspevok od používateľa Teslák »

Podařilo se mi získat fecr sony 60 v žalostném stavu.Nemá etikety a obal pamatuje propisku.A dál v me sbírce je několik TDK a90 a a60,a jsou počmárané.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Etikety na AUDIO kazety

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nie len TDK má metalické obaly, to má na niektoré modely každá firma, inak na HP skenery bolo 300dpi menšie než na mojom? nejaká chybička. Ale kvôli času a náročnosti dávam 600dpi len na zabalené a odbalené kazety, a obaly nechám 300dpi. A ešte často krát sa to oskenuje krivo a pod, aj tie obaly nie sú vždy vyrezané presne, alebo sa to posunie pri zatváraní skenera.
chorche
vitaj ucho
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Štvrtok, 29. Novembra 2018, 10:25

Re: Etikety na AUDIO kazety

Príspevok od používateľa chorche »

Nazdar Teslák, práve som sa zaregistroval na tomto fóre. Ja som ten, ktorý nie je ochotný ti to poslať za Moravu., ale to len preto, lebo ty nie si ochotný to zaplatiť dopredu a trváš na tom, že prepravu chceš len cez zásielkovňu. Nehnevaj sa na mňa, ale mám niekoľkonásobné skúsenosti s nepreberačmi zásielok, viac krát som sa nechal napáliť a stálo ma to peniaze. O tie koniec koncov ani tak nejde, boli to malé sumy, ale ak musím na pošte vystáť radu, zaplatiť a potom druhýkrát, keď mi to od nepreberača príde, tak to je fakt na nervy. Je mi jasné, že ty zrejme medzi tento typ nepatríš, ale nerobím už žiadne výnimky. Neverím, že by si niekoho nezohnal, kto chodí do BA a vyzdvihol by si to tu, alebo, že by si nevedel poslať peniaze vopred a ja následne ti to pošlem poštou. Mám aj Fio banku, takže prevod je "za Hubičku". Tak si to rozmysli, veď ide len o drobné....
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Etikety na AUDIO kazety

Príspevok od používateľa Teslák »

Až nyní jsem zjistil,že mám zde odpověď od chorche.. Nečekané!Včera jsem měl narozeniny a dnes toto.Pěkné.Nezlobím se ,obranu chápu,pošta je drahá jako sviňa,a já hlupák ještě někdy posílám balíčky na dobírku,letos to budou už 4 nevyzvednuté a tudíž vyhozené peníze oknem....
Já chtěl zasilkovnu z důvodu ekonomického,fronty se u nich na pobočkách většinou nestojí.Nikdy jsem křivárnu vůči odesílateli neudělal.Kolik by mě to stálo ,kdybych musel zaplatit předem?Mirek
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
chorche
vitaj ucho
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Štvrtok, 29. Novembra 2018, 10:25

Re: Etikety na AUDIO kazety

Príspevok od používateľa chorche »

Ahoj Mirku, krabica je zapečatená a je v nej sto hárkov, teda 1200 etikiet, blbé je, že podľa cenníku Slovenskej pošty je list/balík do 2 kg (krabica váži 1,20 kg) spoplatnený 10€. Doporučný list 11,90. Takže hľadaj niekoho, kto chodí do BA od vás, to je najlacnejšia verzia. chorche
Napísať odpoveď

Návrat na "Kúpim (vyriešené)"