Nadšenci suplujú štát a múzeá

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Staty a institucie na to seru, tak my ako nadsenci hifi a pod. (vsetkeho historickeho) vlastne suplujeme stat a zachranujeme technicke skvosty.
Bez nas by VSETKO skoncilo na zbernych dvoroch a dalsie generacie by sa prd dozvedeli o tom, aka technika sa robila, ako to hralo .... Lebo stat povie "nie su na to peniaze" ale skor si myslim ze na to nie je vôla.
Myslim ze to im aj vyhovuje.
Aby ludia kupovali tie oholene nove mrdky a boli v domneni, ze moderne je super a nikdy nic lepsie nebolo.
Preto zachranujme dalej priatelia!
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Přesně tak, občas si říkám i toto.

Si asi nedokážu představit jak neskutečně by muzea ožily, kdyby je vedli sběratelé. Nejen, že by tam byla spousta vzácných artiklů, které by neustále přibývaly, ale ještě by k nim daní sběratelé dokázali dát obsáhlé informace o jejich původu, fungování, využívání atp..
I když je pravda, že ne vždy u každého artiklu je znám původ, období výroby atp.. Někdy se najdou i poněkud záhadné artikly.

O tom vypovídá i včera nalezený (a již kdysi v TV viděný) pořad "Vášeň sběratelská" a konkrétně díl "Žárovky".
Odkaz na shlédnutí videa
Jen mě štve, že nemám šanci si to stáhnout, abych si to mohl v klidu shlédnout a taky kdyby pak měli chuť to z iVysílání smazat..


Tento kratičký díl dokonale popisuje to o čem tu mluví Kazetowich a co už roky říkám i já. Muzea nemají zájem, nechť žijí sběratelé.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa oneeeee »

musíte sa ešte učiť . tak podľa toho , kto aký prehlidač používa : opera a chrome majú možnosť si doinštalovať fvd flash video downloader . na obrázku je ako a čo . po nainštalovaní stačí kliknuť na tú modrú šípku , ak je modrá - je video načítané . najprv to video ale treba spustiť. sťajuje sa aj po zavretí videa. webový prehliadať ale musí byť otvorený .
ps : obrázok nejde vložiž a to má len 200 kb.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox vždyť to jde stáhnout bez problému i bez prohlížeče: http://wordrider.net/freerapid/
Stačí přidat odkaz.

Obrázok
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Tak učit.. Já do nedávna používal na iVysílání program IDM instalovaný ve Firefoxovi, ale co přešli na HTML5, tak to neumí už program zachytit.. Na ostatní weby ale funguje, tak jej furt mám.
Jinak obrázky nelze vkládat, protože prostor vyhrazený pro přílohy je pro toto fórum vyčerpaný. Prý se jen čeká na site admina :-?.

orhore: No, s tímto programem jsem měl dost blbé zkušenosti, tak jsem nechtěl, aby mi někdy ještě vlezl do počítače..ale tak možná ho zkusím.

Oběma díky za tipy :-).
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa Kazetowich »

orhore napísal: Piatok, 28. Decembra 2018, 11:01 SilverFox vždyť to jde stáhnout bez problému i bez prohlížeče: http://wordrider.net/freerapid/
Stačí přidat odkaz.

Obrázok
Mam tento softik ale neviem co to stahujes - co je to .ts?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa orhore »

Přípona TS je transport stream. Je to založeno na MPEG2. Dnes to přehraje jakýkoliv multimediální přehrávač. Pokud ne, tak si doinstalujte kodeky.
Naposledy upravil/-a orhore v Piatok, 28. Decembra 2018, 12:20, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox•NSK napísal: Piatok, 28. Decembra 2018, 11:21 orhore: No, s tímto programem jsem měl dost blbé zkušenosti, tak jsem nechtěl, aby mi někdy ještě vlezl do počítače..ale tak možná ho zkusím.
Špatné zkušenosti? Nerozumím, vždyť se ani neinstaluje.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Já vím, i když nějak vdrbnout se do systému musel, protože i po smazání a opětovném stažení programu tam stále byly v historii stahované soubory..
Špatný proto, že mi to pak bylo k ničemu, protože to neumělo postahovat co jsem potřeboval a stahovalo to tunu nesmyslů z webovky mimo to co jsem potřeboval.. I když vlastně nechci kecat, protože se mi to tehdy překrývalo s používáním jakéhosi jDownloader.. Ale když jsem přestal používat oba, tak mě nesedl ani jeden.. No uvidím, zkusím ho.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa Kazetowich »

orhore napísal: Piatok, 28. Decembra 2018, 11:01 SilverFox vždyť to jde stáhnout bez problému i bez prohlížeče: http://wordrider.net/freerapid/
Stačí přidat odkaz.

Obrázok
Aha. Ja som skor myslel co sme sa bavili s foxom ze to stahuje webku v jednom subore. Jo vlastne ts poznam. Mam v tom nejake filmy a programy par ks. Vela nie.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox - To si pleteš s jDownloaderem i když ho velmi rád používám ke stahování jinak nestažitelných souborů. On načte celou stránku a ukáže co na ni je. Pak je třeba odstranit soubory které jsou k ničemu a pak začít stahovat. Samozřejmě když to neprotřídíš, tak se stane to co jsi napsal. Třeba z youtube si můžeš vybrat ze souborů v různé kvalitě a pod. Zřejmě to ale nebude pro každého :| .
Ta historie stažených souborů je obvykle naskládána někde v uživatelské složce na disku C. Stačí pročistit. Když ten počítač používám jen já, tak mě celkem netrápí jestli je tam nějaká historie. Navíc když si takové věci dokážu sám pořešit :)
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Nadšenci suplujú štát a múzeá

Príspevok od používateľa orhore »

Kazetowich napísal: Piatok, 28. Decembra 2018, 12:47 Aha. Ja som skor myslel co sme sa bavili s foxom ze to stahuje webku v jednom subore. Jo vlastne ts poznam. Mam v tom nejake filmy a programy par ks. Vela nie.
To je samozřejmě úplně něco jiného ukládat celé stránky do MHT souboru.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"