Zaváděcí pásek pro audiokazety

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
víte co mě už leta štve..ne, ono mě to přimo se*e (proto jsem to zařadil sem), fakt, že nikde není dostupná zaváděcí páska pro audiokazety a ideálně ve více barvách a typech (hladké, s hrubým povrchem).

Jaké překvapení pak bylo, když jsem před několika lety objevil toto:
http://ep.yimg.com/ca/I/tapecenter_2254_2705916

Už nevím kdo, ale známý se jich optal a prý to není dostupné.. Přesto se můžete aspoň mrknout na zjevně neaktualizované webovky:
Odkaz na web


Sice bych solidně brblal, ale i za něco takového bych byl rád. Jen jak říkám, průser však je, že to nikde není..
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

zavádzací pás pre audio kazety som zatiaľ nikde nenašiel . ak teda niekto má záujem , bude musieť osloviť výrobcu . výrobca je čína , amici a francuzi .
pre kotúčové pásy som našiel jeden shop v čechách . no podľa niekoľkých telefonatoch a emailoch mi predavajúci už nedvíha . http://www.vintageaudio.cz/prodej/kotou ... eci-pasky/
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa Kazetowich »

A co si mu urobil?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

volal som že si chcem kúpiť zavádzací pás . potrebujem číslo účtu a cenu aj s poštovným .odpoveď: ta dva týdny .stěhujem se . volal som za tri týždne . byl jsem pn a jěšte se stěhujem . tak som volal za dva týždne znova, jěšte se stěhujem . volal som mu pred sviatkami , to už mi nedvíha telefon .
v tej dobe , viac ako 2 mesiace mal na sklade zavádzací pás - biely . teraz ho už nemá .
mám 9 velkých pások a nemám zavádzací pás . a takto ma vodí za nos .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: No jo, tak u mě něco takovýho nehrozí, to já i skrz dotaz požádal známého, aby se zeptal na dostupnost. Jen mi prostě nesedí, že to tam po těch letech furt mají..
Ty ale tak snad musí být i nějaká možnost oslovit nějakou firmu na výrobu všelijakých plastů i tady v česku.. Říct jim parametry - tloušťku, šířku a barvu a snad by to mohli vyrobit i kdyby to třeba nemělo ten speciální hrubší povrch pro čištění..

Jo tyhle znám, ale vím, že tam mají už nějaký rok dostupné minimum pásků. Před lety jsem totiž od nich bral po jednom kusu zaváděčky - zelenou, bílou a čirou a žádný problém. Komunikace perfektní a slušná.
No kdo ví, co se za ty roky změnilo..

Jinak já tu mám pár kilometrů zaváděček, ale ne všech barev mám dostatek, takže bych nebyl schopný poskytnout úplně vše.. Bohužel i některé Emgetony mají z nepochopitelného důvodu různou tloušťku - některé jsou klasicky pevné, ale jiné jsou měkčí než zaváděčky v kazetách :-?..
Kolik toho potřebuješ a jaké barvy?
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

biely zavádzací pás 6,3 mm aspoň 100 m. kúpim , alebo aj niečo iné , len nie červený a zelený od emgeon , ten je na predaj v BB. tu je ale , zatiaľ ho nechcem. zháňam inú farbu .http://thorn.sk/http.thorn.sk/hlavne%2B ... gnetofony/
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Tak teď jsi mě trochu zmátl - nebyly všechny kotoučové a taky zaváděcí pásky stejně široké? Já jen, že uvádíš šířku.. Tedy jasně, byly i vícestopé, ale takový pásek nemám ani jako vzorek.

Jak zmiňuješ, že nechceš zelené a červené Emgetonky, tak těch tu zrovna mám nejvíc a stály mě vesměs nejmíň oproti těm ostatním. Jinak ty co mám jsou převážně dost pevné a standartně tlusté, ty malinké pásky co dávali v jakýchsi krabičkách na triend středovce jsou hrozně tenké a to bych ti nenabízel..
No, tak každopádně tu mám více barev a to tyto:

•Bílou mám tu Wolfen, ale i nějakou Agfu (což asi bude stejný),
•pak i žlutou, ale ta je od Emgetonu, kterou asi nechceš, byť má správnou tloušťku (tedy je běžně pevná),
•pak tuším jen kousek proužkaté - modro-bílá
•a i když se ta stará Wolfen páska vydává za "Röt", tak je spíš růžová - ta však není v dokonalým stavu (pásek je ve tvaru "(" nikoli "|" - snad tomu rozumíš, myslím tvarově podle znaků v uvozovkách).

Obrázky tu nejdou nahrávat, tak tu máš jen pár nahraných již z dřívějška:
•červená a zelená jsou sice na středovce v drastickým stavu a ještě jsem ji neměl čas převinout, ale pro mě jsou hodně cenné
viewtopic.php?f=1&t=862#p5476
•a této proužkaté Agfy už zdaleka nemám tolik - je až na úplně poslední fotce
viewtopic.php?f=7&t=863


Tyjo, tak to čučím, tyhle zaváděčky mám, ale ne v těchto krabičkách. Fuha a těch prázdných cívek, to sháním jak blbý.. Mít peníze, tak bych jich hned vzal plno :-D. A ta Emgeton LHD, to čučím, pár školních pásků právě s modrou zaváděčkou tu mám, ale že jde o vyšší kvalitu jsem netušil.. A ta cívka na které je to navinuté je pořádně pevná, tu mám jen jednu a byla tuším prázdná, když jsem ji kupoval v bazaru.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

ak je original agfa , tak to by bolo super , nakoľko aj pásy sú agfa . . koľko metrov môžeš predať a za koľko , dohodneme sa .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: No jestli jde opravdu o Agfu moc nemůžu zaručit, já je sháněl jak jsem mohl, ještě kdysi na Aukru a jiné pak už přes bazary. Ta bílá je v obalu Agfy..teda doufám, už z toho začínám být zmatený..

Metráž, to je něco co nedokážu odhadnout.. I když těch bílých mám dohromady necelý kilometr, tak s tím šetřím, ale určitě by nebyl problém ti poskytnout třeba těch 100m nebo kolik potřebuješ.. Té proužkaté jsem si uvědomil, že tu už právě moc nemám, ale nějaký kus bych ti taky mohl poskytnout.
Nechci být za vola, ale jak jsem psal, délku fakt nemám jak odhadnout, tak bych to spíš měřil na minutáž při určité rychlosti posuvu pásku..
A cívek mám velký nedostatek, tak bych to asi navíjel na nějakou použitou jestli nevadí..

Co se týká peněz, tak bych asi někde zkusil dohledat kolik mě která stála, ale nejsem si jistý - některé jsem kupoval ještě před selháním disku.. Protože bych ti nerad řekl špatnou částku, tak raději třeba jen nějaká výměna za něco..
Jedinou co jsem v tuto chvíli dohledal je ta bílá ORWO na snímku prvního odkazu, ta mě stála 500Kč bez dopravy..
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa daniel00421 »

oneeeee napísal: Nedeľa, 30. Decembra 2018, 14:30 biely zavádzací pás 6,3 mm aspoň 100 m. kúpim , alebo aj niečo iné , len nie červený a zelený od emgeon , ten je na predaj v BB. tu je ale , zatiaľ ho nechcem. zháňam inú farbu .http://thorn.sk/http.thorn.sk/hlavne%2B ... gnetofony/
Aha napríklad,žiadny problém...:
https://www.ebay.de/itm/Vorlaufband-Rot ... :rk:5:pf:0
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa oneeeee »

daniel . už sme sa dohodli.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Zaváděcí pásek pro audiokazety

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: No kdybych měl jak koupit, tak bych nějaké od tama bral, i když to není zrovna dvakrát levný.. Ovšem tuhle frajeřinu vidím poprvé :-D
ORWO TYP 772

Kdysi jsem koupil tu žlutou zaváděčku co tu mám za 1000Kč (no možná o trochu víc, ale míň ne), sice nová a originálně zatavená, ale stejně to bylo dost a rád bych do zásoby sehnal další.. Vím, že žlutou zaváděčku mělo i ORWO či Wolfen na AEG středovkách, jednu mě ale kdysi někdo vyfoukl.. Jinak mě chybí čistě modré (ne ty proužkaté) a případně další mě neznámé barvy.
Hlavně sháním zaváděčky (a klidně i samotné pásky) značky Свема. Ale to jsem odbočil..
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"