Aukro

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Aukro

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Tak dnes jsem i přes svoji zásadu a značný odpor k Aukru zkusil tam vlézt a na pár desek přihodit.
No musím říct, že to jak ten web dodrbali je neuvěřitelný. Nejen, že včera večer při prvním přiazování po víc jak 2 letech mi na víc jak minutu zatuhl prohlížeč, tak jsem ani netušil jestli jsem vyhrál nebo ne, ale dnes se mi zasekal prohlížeč do té míry, že jsem musel mezi dvěma končícími aukcemi prohlížeč natvrdo chcípnout a znovu spustit.

Koukám, že ten web "zdokonalili" tím, že poslední minuta u aukcí je dělaná tak, že odbíhá časová lišta - jo to by nebylo špatný, ale že mi v tu chvíli vyhodí CPU na hodnotu 80-90% a jakmile to skončí, tak zase klesne na původních 0-20%, to mi přijde fakt dost na pováženou.

Další obrovskou "výhodou" vidím to, že mě to mezi aukcemi dokonce odhlásilo, kdybych si toho nevšiml, tak bych to asi minul nebo co, protože proklikat se k přihlášení tam trvá, díky těm jejich "dokonalostem" asi 1-2 minuty, kdy v průběhu toho zatuhává i prohlížeč.


Je tu pak i další faktor, který ale už s tímto webem moc nemá. A to je samotná myšlenka aukce.
I když jsem počítal, že na to asi nikdo nepřihodí a i kdyby přihodil, bylo mi vážně jedno, jestli to dotyčný vyhraje a já to mít nebudu - to mi vážně bylo jedno, ale ten nepříjemný pocit z toho, že co kdyby náhodou někdo přihodil v poslední půl-vteřině jak bývá zvykem, to musím říct, tohle mi nechybělo.

Když lozím po Sbazaru (který mimochodem taky solidně dodrbali) nebo Bazoši (který se naštěstí drží stejně kvalitní už roky), tak tam nemám žádné nepříjemné pocity ze situace výhra/prohra, tam to beru tak, že buď to získám či nikoli, protože mě třeba někdo předběhl. Ale jsem v klidu.
Ovšem u aukcí mě vadí to nepříjemné napětí a navrch i to nervování ze zatuhnutí prohlížeče.


Nevím no, Aukro mi vážně už nechybí..
Alespoň je dobrý, že je tam už úplný ho*uby - naštěstí lidi dostali rozum a po těch jejich designových praktikách odešli.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Aukro

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Amen
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Aukro

Príspevok od používateľa orhore »

To je bohužel o tvém hardware + software. Trochu nekončící příběh. Chce to buď přeinstalovat systém na noťasu (často píšeš, že je ještě výkonný) a nebo přeceňuješ jeho schopnosti, takže nezbývá než koupit něco nového s windows 10. Jo, než budeš psát jaký je to shit, tak i tento spy system se dá vyladit na takovou úroveň, že odesílání dat bude zanedbatelné. Dokonce odešle méně nesmyslů o tobě, než tvůj dosavadní win7.
Asi tak. Na aukru běžně nakupuji, včetně příhozů a vůbec nic nelaguje, nezasekává se, takže chyba na tom webu určitě nebude, ale opět jen u tebe. Bohužel když budeš stále jezdit s trabantem, tak to holt v dnešní datové a systémové dopravě stačit nebude :) ;)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Aukro

Príspevok od používateľa Kazetowich »

no - oni to naschval robia tak teraz, aby aj youtube a pod ftakoviny na starom železe nechodilo - postrehol som to u seba - rovnako sa správa aj aukro - nie som expert aby som zistil na akom jadre to fičí, ale je to naschvál - aby ludia prešli na widle 10 ... howgh
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Aukro

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ešte na jar aj YT chodil bez problémov - potom nejaké novoty - a ups ... podarilo sa - už tam teda nechodím -:) aj tak to bude čochvíla samá reklama a agitacia neomarxizmu - yebanie a blokovanie nazorov "nevyhovujucich xenofobov a rasistov" - propagacia gayov a pod. - čím skôr si zvykne človek na svet bez YT, FB a hentých zbytočností, tým lepšie.
Tak ale už som sa viackrat zaprisahal že politiku neriešim, no nechám sa vyprovokovať -:)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Aukro

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Tak jako když nejsou letní "příjemné" vedra o 45°C, tak si v klidu můžu pustit FHD video s datovým tokem klidně nad 10MB/s a nic se neseká. Takže zatím si myslím, že ještě výkon má, to jen ty dnešní weby jsou jen náročnější a náročnější, abys neměl na výběr a musel si pořád pořizovat stále výkonnější mašiny..

Jinak věř, že já na tom Win10 v práci jsem a co jsem tam byl teď posledně dva dny po sobě, tak první den se dělala jakási aktualizace a trvalo dlouho než systém naběhl, poté byl zasekaný úplně nehorázným způsobem a to i druhý den a mnohem pomalejší než můj noťas i kdyby byl vytížený.
A to je ten "počítač" stavěný na Win10.
Ne, je to humus, protože abys nemohl vypnout neustálé aktualizace, které navíc jen rozhazují systém, to fakt nechci.


Vím, se mnou to máš těžký nejen ty, ale v některých věcech jsem neoblomný. Na Win10 mě nikdo nepřinutí přejít a ani si pořídit nový noťas, kde je celý spodek bez jediného okýnka a možnosti dokonce vytáhnout i tu baterku!
To si radši pořídím výkonnější, ale starší noťas, kde je to co požaduju.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Aukro

Príspevok od používateľa Kazetowich »

zdielam na túto vec s Foxom velmi podobný názor a často ma to vytáča - táto situácia - sú to naschvály - tlačenie ludí do kúta - nasilu - chte nechte
TO NENI POKROK !!! To je fašizmus (spriahnutie vedúcej moci s korporáciami - cit. B. Mussolini)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Aukro

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Orhore, ale neber to prosím tak, že bych si nějak nevážil tvého názoru, respektuji ho, jen mi přijde blbý odepisovat stroj co zatím naštěstí funguje, jen kvůli webovkám.

Z Aukra mám akorát nervy když přihazuju, dřív to byly celkem zábavný nervy, protože tehdá ještě bylo Aukro plný různých a hodně lákavých věcí a navíc jsem si tam budoval i pozitivní ohlas, ale k čemu to, když to už nemůžu použít.
Od doby co ho posrali, a to ještě před odkoupením tím českým vývojářem, se tam začali postupně vytrácet slušné nabídky a vesrávaly se tam i běžné obchody s novým zbožím - prostě pro obyčejného člověka co nepodniká tam byl stále menší prostor, který se ještě zmenšoval díky ohavným poplatkům i za blbé vystavení bez vydražení, za přidání obrázků..no humus.

Co se týká Youtube, tak to je kapitola sama o sobě. Samozřejmě, jak jinak, šli s moderní pošahanou dobou bledých a vysoce náročných designů na výkon normálního stroje. Ovšem pak zablokovali i možnost stažení videí přes obyčejné programy s tím, že to vyhodilo chybu 403. To byla pro mě poslední kapka, díky které jsem to nadobro odepsal - abych nemusel nervit se zásekama, tak jsem si vždy stáhl celé video a v klidu se na to podíval ne přes prohlížeč, ale normálně přes přehrávač.
Teď je to navíc před každým videem i jedna reklama za druhou a dokonce už nejen jedna.

Díky tomuto jsem odepsal Youtube i coby můj prostor pro budoucí videotvorbu. To radši v tomto "podpořím" Uložto - tedy pokud to něčím neposerou i oni..

Stejně jsem měl tehdy v plánu svoje videoklipy hodit na Youtube a přiložit do popisu odkaz na originál ke stažení z Uložta.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Aukro

Príspevok od používateľa orhore »

Chápu, že se nehodláte smířit s tím co tak pěkně kdysi fungovalo, ale to je normální vývoj HW + SW. Také se kdysi nezůstalo jen u kalkulačky i když mnohým vyhovovaly více. Klidně si ty stroje nechejte, ale holt na internet a mnohé webové stránky to už prostě nebude.

Kdysi panoval názor, že nejnáročnější pro pc jsou hry. Já tvrdil odjakživa, že to jsou webové stránky a internet obecně. Načítání kdejakých scriptů a jiných moderních stylů holt nějaký ten výpočetní výkon stojí. Já mám PC z roku 2011 a i v dnešní době mě absolutně nic nebrzdí co se týče jakýchkoliv stránek. Co jsem si poskládal, to mám a jsem za to rád. Ano, jedu na win10 a bez problému. A když jsem mu zacpal "držťku", ať toho MS co nejméně ví, tak je to v pohodě.

SilverFox - to, že se vyskytne na pc problém s aktualizacemi apod, tak to nelze brát jako pravidlo, že to je tak vždy a proto je ten systém špatný. Na mém pc jsem s aktualizacemi nezaznamenal jediný problém. Ale zřejmě nejhorší jsou notebooky, protože jejich často exotický HW může s různým softem zlobit. Co se týče těch sekanců na stránkách, tak mě ještě napadlo, jestli za to nemůže i zastaralá integrovaná grafická karta nebo její ovládače. Pak neumí HW akceleraci. Při vysokých teplotách NTB se ti podtaktovává procesor, takže pak nedává výkon.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Aukro

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Nic proti, mě jsou webovky a hry poměrně daleko, takže netuším jak to je s jejich žravostí co se týká poměřování, ale stejně si myslím, že hry jsou náročnější než webovky. Už jen představa, že bych měl rozjet hru co má 80GB a jede minimálně ve FHD je poměrně nářez.. Ale jak říkám, nerozumím ani jednomu, tak nechávám být.

No, tak to jsi teda frajer, já bych si kompl nedokázal sestavit - tedy aspoň o tom pochybuju, já leda dokážu sehnat jiný díl a vyměnit ho (co se týká noťasů ostatních), reinstalovat systém včetně zálohy dat (a samozřejmě nic za to nechci), ale to je tak vše.

No, jestli je i ten můj nějak exotický, nedokážu posoudit, jak píšu, já bych si kompl nedokázal ani sestavit, páč se v tom moc nevyznám. Klidně posuď sám, krom jiného HDD v něm mám naprosto to samé s čím byl dodán (Samsung R730).
Tak ono když se mi přehřívá, tak leda v letních dnech, kdy pozoruji občas i úbytek výkonu (třeba FHD video), ale jinak je v pohodě a chladit zvládá i s tím fórovým větráčkem.
Ovladače mám origo, nechci dělat nějaké aktualizační pokusy a riskovat, že ho nerozjedu. To vážně ne.


Hm, já ti nevím.. Kdysi jsem měl problém s aktualizacema na Win7, když Microsoft dělal ty drastický reinstalace systémů, že jsem si dokonce našel a vypsal seznam názvů (takový to KB.. a číslo), abych toho bordelu zbavil i ostatní, ale už jsem neměl chuť na nervování a neustále na 100% vytížený procesor díky čemuž nešlo na tom pracovat, tak jsem prostě restartoval noťas a spustil starší systém WinXP (ano, jen restartoval - na noťasu mám dva systémy :-D ) a bez potíží fungoval přes 3 roky.
Po selhání WinXP, jež vyřešilo CHKDSK, jsem zkusil Win7 a nějak jsem na něm už přes rok zůstal.

Ale moje snahy o nalezení čehokoli ve Win10 vždy skončily brzkým a velmi výrazným nasráním. No dobře, někdy jsem se s tím nervil i přes půl hodiny a když jsem to nenašel, tak jsem nasratý toho nechal.
Co se týká aktualizací na tomto systému, tak to je na mě už moc.

No prostě, z těch dramatických až mnohdy hororových situací co zažívám s tímto systémem v práci (a jednou i při reinstalaci jednoho noťasu) mě na tenhle zgarb nikdo nedostane.
Já chci stabilní a přehledný systém od začátku, nechci něco co musím sám dodělávat, na to nemám čas, nervy ani chuť.


Pokud jsi s tímto systémem spokojený, tak ti to neberu a pokud sis ho dokázal usměrnit do přehledného systému, tak upřímně, jsi frajer.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Aukro

Príspevok od používateľa janvys »

Aukro mi funguje zcela bez problémů jak doma, tak v prohlížeči na mobilu!!! Takže u nich ten problém fakt nebude, oni nic nedodrbali, jak píšeš. Jen jdou s dobou.
Na aukro chodím (jako na vše ostatní) z 99% z prohlížeče na telefonu/tabletu a vše je ok, nikdy se mi nic nezaseklo... YT funguje stejně rychle jako předtím, opět žádný problém, jak na pc tak na tablu. Myslím že to asi hovoří za vše, ne?

A k W10. Jak píše ohroř zde mohu jen potvrdit. Strávil jsem nad tím dva dny ale výsledek stál za to. Mega rychlý systém(ve spojistosti s hardwarem samozřejmě) a žádná nechtěná data už neodesílá. Sorry guys, ale když nejste ochotní učit se novým věcem, tak vám není pomoci ;) S tímhle přístupem si ani ten bazoš zanedlouho nepustíte.

Píšete: když to zasvinili, podělali atd. To je úplná kravina co píšete. Nikdo nic nepodělal, jen na stránky přidal nové funkce které jsou hardwarově náročnejší a vám tuhnou staré kompy, které v tomto případě zabíjí i jejich vlastní roky neaktualizovaný OS.

Další velký omyl je považovat všechny aktualizace za zbytečné, které jen brzdí výkon. Ono je to totiž naopak, většinou. Někdo brečí že se ty W10 hodiny aktualizují a zatuhávají apod. Další blbost. Vše to souvisí jen na rychlosti připojení-download velkých dat, a pak na rychlosti hardwaru jak rychle si to přechroupe. U mě se vše stahuje a aktualizuje do 10 minut a většinou to jede na pozadí.

Další nepravda je nemožnost vypnout aktualizace. I když můžeme polemizovat nad tím proč je vlastně vypínat, i to jde. Jen to není hned vidět. A navíc se dají kontrolovat.

W10 ať mu kdo chce co chce říká, jde optimalizovat tak, aby z něho byl rychlý, tichý, výkonný a poslušný pejsek.
Nemusíte k tomu být ani nějací experti, návodů na to je na pc fórech hodně. Chce to jen chtít.

A ještě dodám, že W10 mi plně a rychle a bez problémů fungují jak na mém velkém PC které jsem si stavěl v roce 2009, tak na mém noťasu z roku 2011 a o tom novém samozřejmě nemluvě.

Typický příklad: na nějakou stránku, youtube, aukro atd, přidali néjaké nové aktivní prvky. NSK tomu říká "podělat to". Fajn. Zatuhne mu počítač (viz např ten aktivní prvek odpočítávání času viz výse). No bodejť by nezatuhl, nejen že jsou náročnější na HW, ale hlavně ten systém v jeho pc tyto nové věci ani nezná, neumí je zpracovat, protože není buhví jak dlouho aktualizovaný! A jsme zase u toho! Začarovaný kruh, když není ochota s tím něco dělat, zůstane mu za chvíli počítač tak maximálně na ICQ... Ty stránky budou stále složitější, zde není cesta zpátky.
Jo, osobně politiku majkrošoustu také nemusím, ale ten systém kvuli tomu hned neodepisuju. I když je to ze začátku (tzn.nová instalace) bonzák, jde převychovat, tak jako všechny. Jak už jsem psal výše. Systém běží jak má a hubu má zacpanou. Navíc ti zkušenější vědí, jak ještě navíc k tomu všemu dobře naprogramovat firewall jako pojistku. Jo, je to sraní na několik hodin, bolí z toho hlava i oči, ale pak už je to víceméně na stálo.

P.S.
K otestování vašeho HW vřele doporučuji pustit si Pinnacle Studio a renderovat nějaké FHD video ;)
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Aukro

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak este raz a naposledy pre vsetkych ktory nepochopili...
VO WINDOWS 10 SA N E D A J U !!!! VYPNUT AKTUALIZACIE. DAJU SA LEN O D L O Z I T.
A PRE TOTO je pre nas W10 neakceptovatelny. Pretoze sa x krat potvrdilo ze tie vase sofistikovane a skvele i mudre odstavenia spiclovania a pod sa po update samovolne pozapinaju 😁 ....
A ak tu niekto tvrdi ze sme s Foxom neschopni lenivy a hlupi, tak mu to nijako nevyhovorim no.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"