Mŕtvy windows

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Skype som opustil pred viacerými rokmi - a keby som nepotreboval niektoré profesionálne programy, ta pápá aj windows. Posledný windows čo mám, je w7 ... keď ho odstavia, ja odstavím celý Microsoft. Alebo sa vyprdnem na PC
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Jo, ten Skyp dost podělali, jak zablokovali přístup ze starších verzí (tuším verze 7), tak je program už typicky "moderní" sám se aktualizuje a celkem často, ne jako kdysi, že vyšla hlavní verze a ty meziverze nebylo nutno instalovat a šlo fungovat na starší. Někdy to zatuhne i během odesílání příspěvku či obrázku a aktualizuje se to..
Je pravdou, že tam vlastně nemám nikoho s kým bych si psal, krom dvou lidí, tedy už jednoho.

Musím ale říct, že jsem zvědavej, vzhledem k častým aktualizacím, jestli s těmi Microsofťáckými praktikami nezablokují chod i na Win7, co včera ukončili podporu. Pokud tak učiní, tak si kvůli nim nebudu instalovat Win10, na ty mě nedostane nikdo. Holt se rozloučím s tím programem a nechám to být.

Che, možná zprovozním znovu ICQ :-D, pokud tam ještě mám účet.


Nakonec mi na komunikace vlastně zůstane jen e-mail.
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

*AMS* napísal: Streda, 15. Januára 2020, 14:35 Vidím, že je tu kopa ľudí, čo vie/umí. Tak ak by sa niekto chytil na moj tablet, čistá čína Prestigio, kde nie je android ale W10, že by ho dostal do použiteľného stavu, lebo takto je nepoužiteľný na nič. teda ako podložka pod krabicu s liekmi, to funguje celkom OK. Chytil by sa niekto na to? Samozrejme za nejaký primeraný obolos, žiadne pánboh zaplať :)
Ono do tichto tabletou davaju vacsinou tak strasne shitny hardware ze ani keby si ten windows vypiplal do dokonalosti tak by to moc pouzitelne nebolo :? Mozno by pomohlo sa pozriet ci nieje nejaka ina romka na to, nejaky light android alebo nieco v tom zmisle, ked tak skus napisat presne co je to za tip a ja ti poviem ci to ma nejaku sancu :lol:
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Hasterman »

A kôli čomu sa nezaobídete bez windowsu?
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa oneeeee »

no , to skype , bolo super . dali sa posielať súbory aj 7 gb . teraz len do 120 a dosť .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa janvys »

Už pár dní si pročítám různé stránky o linuxech a stále se nemoho rozhodnout, který nainstaluju. Prostě potřebuju linux který by byl uživatelsky nejpodobnější k windows.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Kazetowich »

neviem ci je nieco nove, ale volakedy mi Zvalo pisal ze najviac sa tomu podoba Mint.
Ale mozno sem napise sam ó velky Zvalo 😁
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa zvalo »

Takto by som: Už sa tu spomínal Linux Mint, myslím že to je veľmi dobrá voľba pre prechod zo sveta Windows. Samozrejme nečakajte, že to bude úplne bezbolestné, ale má k tomu najbližšie.

V tomto vlákne si Mint inštaloval @Hasterman, mohol by sa podeliť o skúsenosti.

Najnovšie sa často spomína Zorin OS, treba však zvoliť verziu Core, na ich stránke sa ponúka ako prvá verzia Ultimate a za tú chcú 39€. Core je zdarma. No a potom ešte za zmienku stoja aj distribúcie ako Kubuntu, Mate.

No a ešte by som dal do pozornosti distribúciu Elementary OS, ktorú som úspešne prevádzkoval u rodičov. Vzhľad je viac do OS X, ale je to pekné, čisté, prehľadné ...
UN🗲IX - Highway to shell
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Hasterman »

Áno Mint je tomu najpodobnejší. Tiež ho používam vo verzii LMDE. Ale prispôsobiť Linux aby sa podobal na Windows môžeš aj iný. Od inštalácie, je to síce krátky čas som nezaregistroval žiadny problém a v podstate pre moje využitie mi úplne vyhovuje.
Vyskúšaj nejaký dlhodobý Linux, rozšírený s dobrou podporou. Čo tak SUSE?
https://www.linuxexpres.cz/distribuce/opensuse
Je tu predsa len viac ako 20 rokov, Mint je v porovnaní s ním v plienkach.
A nainštalovať Linux je otázka pár minút. Stiahni si 5 distribúcii medzi ktorými sa nevieš rozhodnúť a spustí si ich jednu po druhej a tá čo sa ti bude pozdávať nainštaluješ. A hotovo.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa zvalo »

Nepovedal by som že Mint je v plienkach. Je tu pekných 13 rokov, takže už má tiež čo to za sebou. Okrem toho to nie je samostatné distro, je postavený na Debiane (resp. na Kubuntu, ktoré z Debianu vychádza) a Debian tu je už 26 rokov.

Keď už takto rozširujeme pole pôsobnosti, nemalo by sa zabúdať na RedHaťácku Fedoru - to je tiež silný hráč na trhu. To už ale odbočujeme od pôvodnej témy pre čo najhladší prechod z Windows na Linux. O chvíľu skončíme vo vodách BSD a Solarisu :)

Ja by som to rozdelil nasledovne:
  • Začiatočník: Mint, Zorin, Mate, Ubuntu, Elementary
  • Stredná cesta: Suse, Debian, Fedora
  • Profík: Arch, Gentoo, Slack
Všetky vyššie spomenuté majú skvelú dlhoročnú podporu, netreba sa teda obávať vyskúšať čokoľvek.
UN🗲IX - Highway to shell
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa oneeeee »

mám najnovší ubuntu. ubuntu mi aj najviac vyhovuje . ale každému podľa chuti . linux mám pre programovanie pythona . ale ani ubuntu to nevidí . pýta to ešte ďaľšie veci na doinštalovanie , tak som to radšej nechal tak . mandriva mi nevyhovovala . kubuntu som otestoval na pár dní . nesadla mi . ubuntu mám v druhom notebooku . cez víkend tam šlahnem aj XP. chcem zdigitalizovať vhs kazety .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"