Mŕtvy windows

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Kazetowich »

moniatko napísal: Piatok, 13. Decembra 2019, 09:00 Ja som ťa nechcela nijak uraziť ani nič zlé.
Jasné že by sa ľudia mali uvedomiť. Dnes už dávno nie je doba ako kedysi. Lenže musíš aj vedieť kedy je vhodné niečo také vyťahovať.
My sme sa normálne bavili o problematike Windows a iných a ty si bojkotoval a začal úplne o inom (áno, súvisí to s tým, ale nie až tak)
Jednoducho. Čo si písal ma odrádzalo čítať túto tému, preto som bola, povedzme, drzejsia...
Ospravedlňujem sa.
Ale už som nedokázala byť ticho (a to určite poznáš ;) )
Ok. Peace 😁
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa zvalo »

oneeeee napísal: Piatok, 13. Decembra 2019, 18:29 na ulozto to majú dobre ošetrené . až tam je virus automaticky sa to zruší - zmaže.
uloz.to dokáže overiť že v inštalačke nie je vírus? To zistia aj z .iso image? Hmm, to ma teda zaujíma ako to robia, vieš podrobnosti?
UN🗲IX - Highway to shell
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa oneeeee »

iso asi nie . ale klasické formáty ano .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

zvalo: Ty tak zkus se jich zeptat přes podporu, že tě to třeba zajímá jako programátora a třeba by ti řekli víc info, pokud si nebudou hrát na špiony a firemní tajemství.

Já se jich jednou za rok na něco zeptal a většinou mi normálně pomohli :-).
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa orhore »

Na ulozto se dá zobrazit obsah rar souborů. Winrar umí otevřít také iso soubory. Takže se tam zobrazují i obsahy těchto formátu. Je ale fakt, že ne vždy s kompletním přehledem. No a když to umí takhle nahlížet i na střeva souborů, tak proč by to neumělo i kontrolovat? Kdo ví a je mi to celkem jedno. Pro mě je důležitý kontrolní součet po stažení když se jedná o iso. Musí být shodný s originálem. Ty kódy originálek jdou dohledat na internetu.
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

"Přílišné sebevědomí inženýrů a nedostatek náležité pečlivosti při opravě programátorských chyb jsou uváděny jako extrémní případ, kdy přílišné sebevědomí inženýrů při počátečním vývoji a nebrání ohledu na tvrzení koncových uživatelů vedlo k drastickým následkům."

Tolko k tomu vsetkemu :D

A to vsetko uz pred viac ako 30 rokmy ;)

https://en.wikipedia.org/wiki/Therac-25
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa zvalo »

Aktualita na dnes:
Po tom čo dnes spoločnosť Adobe vydala svoje prvé aktualizácie programu Patch Tuesday v roku 2020, spoločnosť Microsoft teraz uverejnila aj svoje januárové bezpečnostné pokyny, ktoré upozorňujú miliardy používateľov na 49 nových zraniteľností v rôznych produktoch.

Zvláštne na najnovšom Patch Tuesday je, že jedna z aktualizácií opravuje závažnú chybu v kryptografickej súčasti všeobecne používaných vydaní Windows 10, Server 2016 a 2019, ktoré objavila a oznámila spoločnosti Microsoft Národná bezpečnostná agentúra Spojených štátov (NSA).

Zaujímavejšie je, že ide o prvú bezpečnostnú chybu v systéme Windows OS, ktorú NSA zodpovedne nahlásila spoločnosti Microsoft, na rozdiel od chyby Eternalblue SMB, ktorú agentúra utajovala najmenej päť rokov a potom cez neznámu skupinu prenikla na verejnosť a spôsobila v roku 2017 hrozbu WannaCry.

https://thehackernews.com/2020/01/warni ... tical.html
https://www.businessinsider.com/nsa-fla ... are-2020-1
https://www.theverge.com/2020/1/14/2106 ... phy-update
https://www.theguardian.com/technology/ ... sa-warning

Dokonca aj to jediné nezávislé médium k tomu zverejnilo zlátaninu, ktorá ma úprimne pobavila :) Je vidieť že tam prispievajú skutočný odborníci od fachu :roll:
UN🗲IX - Highway to shell
Používateľov profilový obrázok
*AMS*
mazák
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Septembra 2018, 15:44

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa *AMS* »

Vidím, že je tu kopa ľudí, čo vie/umí. Tak ak by sa niekto chytil na moj tablet, čistá čína Prestigio, kde nie je android ale W10, že by ho dostal do použiteľného stavu, lebo takto je nepoužiteľný na nič. teda ako podložka pod krabicu s liekmi, to funguje celkom OK. Chytil by sa niekto na to? Samozrejme za nejaký primeraný obolos, žiadne pánboh zaplať :)
Väčšinou som ticho...
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Pardon, že sem takto přispívám, nechci zastínit příspěvek *AMS*.
Napsal bych to do svého vlákna, ale toto souvisí právě s Windowsama..


Dnes jsem přišel do práce, zapnu počítač a otáčím se, abych si připravil věci. Pak jdu kolem a koutkem oka zahlídnu modrou obrazovku, hned ve mě hrklo: no snad ne Modrá smrt, podívám se blíž a ono hláška přes celou obrazovku o včerejším ukončení podpory a důležitém přechodu na Win10.
Holt výchozí nastavení automatického aktualizování.
Ten samý pocit se zopakoval po pozdějším spuštění ještě jednoho tamního komplu - na okamžik jsem zas myslel, že BSOD :-D ..

Pak tam máme i jeden, na kterým je právě Win10 - totální ironií toho je fakt, že právě na tom jsem já. Štve mě totiž myš a otřesná kláveska u toho s Win7, na tom bych nevydržel psat, takže jsem právě na tom druhém s Win10.

Vynechám to, že nechápu, jak může tento systém někdo chválit, ale musím podotknout reálný fakt, že můj noťas aktuálně jede bez jediného restartu už rekordních 99 dní a přesto je pořád ve všech reakcích rychlejší než čerstvě načtený Win10.
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Hasterman »

Tak ono Windows je najpoužívanejší systém iba z jedného dôvodu. Je tam už nainštalovaný pri kúpe počítača. A len málokto prejde na niečo iné, niekto dokonca ani nevie že sú aj iné operačné systémy. Tiež som bol takto pohodlný. Teraz má nič neotravuje a počítač ide dokonca rýchlejšie. Takže za mňa už Windows nie.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hasterman: Tak to je jedna z možností, já to taky měl na noťasu předinstalovaný, ale to ještě byly Win7, tak jsem za to i rád.

Osobně však nemám chuť používat jiný systém - přes Ubuntu jsem vytahoval data a jen chvíli nouzově brousil po internetu, ale nechci ho. Jako já si stěžuju na Win, ale na ty desítky, Win XP a 7 je pro mě jediná rozumná volba.
Dost totiž pochybuji o tom, že někdy vznikne systém od Microsoftu, který bude na stejné úrovni jako sedmičky nebo ho snad překoná, to se asi bohužel nestane.
Ale vlastně proč bohužel, i ty XP stále fungují, jen je třeba ČSOB odepsala (ale co, ti prej mají jakéhosi George, kterého si taky dost lidí "chválí").


Tak hlavně, že jsi spokojený a s novým systémem umíš fungovat bez potíží :-).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa EZ647 »

Dneska som spravil čo už som chcel dávno, vymazal som skype z pc a potom nechal na Microsoft stránke zrušiť aj svoj účet. Ak by to náhodou niekoho mrzelo, tak sú alternatívne spôsoby komunikácie.
Odkedy ho prevzal Microsoft šlo to len dole vodou a toto je pre mňa definitívny koniec.
Keby som nebol závislý na istých veciach, tak dám zbohom aj windows...
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"