Mŕtvy windows

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa orhore »

Kazetowich napísal: Štvrtok, 12. Decembra 2019, 10:38 bože - asi to tu zamknem :lol:
Tolko rečí o takej sračke škodlivej ako je win10 ... brak brakov - virus špion - odpad IT inžinierstva - nástroj (j)elít na získanie moci, aktualizácie na udržiavanie v stave "na hrane".
Vyladíš, príde update-sračka od rozvracačov poriadkov - rozyebu to zase čo si si vyladil ... a dokolalalalaaaa
To je přece zbytečné vynášet takové závěry. Když něčemu nerozumíme, tak to hned odsoudíme?
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Hasterman napísal: Štvrtok, 12. Decembra 2019, 11:13 Mám vypnuté aj aktualizácie z gugle play. A mám na to svoj dôvod. Bohužiaľ, musel som si aktualizovať aplikáciu ebay, pretože stará verzia bola znefunkčnená. Aj to som aktualizoval na nie najnovšiu verziu. A mám na to svoj dôvod. Menej reklamy, viac voľného miesta, svižnejší chod telefónu a celková spokojnosť. Zober si ako príklad akúkoľvek aplikáciu.
https://en.uptodown.com/android
Pozri sa koľko MB mala tá aplikácia na začiatku a koľko teraz. Reklama a podobné kraviny ako bonus? Verzia 1.15 má 10MB a verzia 6.2 už 35MB. Obe verzie fungujú, tá staršia veľakrát lepšie. Veľakrát som testoval rôzne verzie aplikácie. A stávalo sa mi pri testovaní že som videl rapídnejší pokles batérie pri novšej verzi. Nepoužívam teda iba tie najstaršie verzie, ale tie ktoré sú z môjho pohľadu najlepšie. A niektoré neboli aktualizované nikdy. Mám toho v telefóne podstatne viac ako v Pc. Aj na ňom viac robím, navštevujem viac stránok na starej Opera Beta ktorá má asi dva roky, odosielam platby prostredníctvom paypalu, bankového prevodu, alebo zadávaním čísla platobnej karty do celého sveta aj cez nezabezpečenú wifi sieť, otváram všetky prílohy ktoré mi prídu do emailu, nepoužívam heslo, vzor, otlačok prsta a iné blbosti a neverím že by sa mi do telefónu mohol dostať nejaký vírus. Je to priam nemožné.
Tak prečo by som potom potreboval mať na počítači pravidelné aktualizácie keď ten počítač má oproti telefónu navyše antivírus, zabezpečenú sieť, najnovšiu verziu, menšie nároky na použitie... Aj tak si myslím že 90% všetkých vírusov je priamo od Microsoftu a od antivýrusových spoločností, alebo platených priamo nimi. Je to ako zbrojársky, alebo farmaceutický priemysel. Na to aby šli na odbyt zbrane je treba vyvolať konflikt, na to aby sa predávali lieky sa človek musí liečiť, ale nie vyliečiť.
Prílohy
potlesk.jpg
potlesk.jpg (7.45 KiB) 5151 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Orhore - nemusím byť programátor Mikrosoftu - stačí že vidím ako to funguje - teda výsledok.
Som náročný užívateľ čo má pamäť a zdravý sedliacky rozum.
A od OS očakávam ku svojmu podnikaniu stabilitu a spoľahlivosť - aby šlapal ako od neho chcem zakaždým, keď k nemu sadnem s úmyslom vážne pracovať.
Nehodlám byť zadarmo betatesterom. Sorry ako.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa zvalo »

Hasterman: Rozumiem, keď máš svoje dôvody, tak to používaj ako ty potrebuješ. Každému to, čo mu vyhovuje. Mne vadí zovšeobecňovanie. Našťastie nič nás neobmedzuje aby sme používali jeden konkrétny produkt. Môžeme si dosýta vyberať. Nie len vo svete HW a SW, aj vo výbere ISP, operátora, banky, poisťovne. Aj právnika.

To že aplikácie narastajú som už popisoval. Nie vždy je to k lepšiemu a ak máš tú možnosť si vybrať, používaj verziu ktorá ti vyhovuje. Opäť podotýkam, možnosť výberu je tu stále. Taktiež sa môžeš posťažovať priamo vývojárovi, aj keď sa to tu niekto snaží popierať, realita je taká, že oni skutočne reagujú na pripomienky používateľov. (prebehni si recenzie v Google Play)
neverím že by sa mi do telefónu mohol dostať nejaký vírus. Je to priam nemožné.

Zdržím sa ironickej poznámky, skôr úprimne, nech ti ten optimizmus vydrží.

Tie tvoje posledné dve vety, mno, mne takto hlava nepracuje.
UN🗲IX - Highway to shell
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

zvalo napísal: Štvrtok, 12. Decembra 2019, 09:35 ...
Čo sa licencie pre MP4 kodek týka, priznám sa, že ma táto informácia prekvapuje. Mnou používané freeware aplikácie na úpravu videa ma na nič také neupozornia a v pohode exportujú aj do tohto formátu. Teda nerozumiem formátom, neriešim ich, možno je MP4 niečo iné ako MP4 H.264? V tomto nie som doma. https://fxhome.com/faqs/view/51

10% z tvojho kompu postačí, keď postačí aj výkon z inteligentného termostatu (familiárne im hovorím jednobunkovce)

K mobilom, zmiatol si ma. myslel som že sa pýtaš na porovnanie "hlúpy" telefón a ten čo treba stále hladiť :) No a pri hlúpom telefóne ma ako prvé napadne neprekonateľná Nokia 3310, takže asi som nepochopil otázku, beriem späť.

K sledovaniu: to nebudem komentovať ;)"To že som paranoik ešte neznamená že ma nesledujú"
Takže nejdřív k licenci.
Ano, proč by tě ty volné programy upozorňovaly? Oni nejspíš počítají s tím, že to bude využívat jen čistě pro svoje osobní potřeby.

Formát Mp4 je zatížený licencemi... Hm, tak asi pardon, teď koukám na anglickou Wikipedii a v kolonce "Otevřený formát" je nyní "Yes". Je to divný, ještě nedávno jsem ohledně toho nějaké info hledal a zjistil jsem, že není otevřený.. Tak nevím..


No každopádně, abys mohl využít k distribuci svého videoprojektu nějaký formát, tak musíš zaplatit licenční poplatek za jeho užití.
V případě hudby to byl ještě do nedávna formát Mp3! Jenže konečně se uvolnili licence a formát se stal otevřeným, takže jej můžeš vesele používat k distribuci hudby. Do té doby se využíval hojně rozšířený LAME, který nahrazoval licencemi zatížený formát Mp3 a přístroje pro přehrávání Mp3 ho dokázaly přečíst.


Řeknu ti to takto. Já se*u na vydavatele a už vůbec nejdu ani pod OSA, nechci si nechat kecat do tvorby své hudby a omezovat se vydavatelovými požadavky, chci mít v tomto volnost. A právě proto jsem se rozhodl, že si budu hudbu vydávat sám.
Bohužel zatím stále nemám asi 40 tyček, který potřebuju k vydání prvních desek, tak jsem zvolil tu cestu, že zatím budu vydávat pouze něco, v digitálu a zdarma. Toto by mi žádný vydavatel neumožnil.

No a proto potřebuji mít legální programy a vyřízené licence v tomto ohledu. Mp3 je už v pohodě, takže mám klid. Zatím jen zbývá vyřešit vhodný střihačský SW a najít otevřený formát pro ukládání videa.

Jo jistě, řekneš mi, že dnešní autoři často používají i FL Studio, které mají cracknuté, ale proč tam klesat? Já radši využiju obyčejný střihačský program co je volný a hlavně ten, se kterým umím.



Co se týká mobilů, tak ten můj nemá ten blbý Android, takže ano, jedná se stále o ten jak říkáš "hloupý" mobil.
A ano, zajímal mě názor o bezpečnosti z tvého pohledu na ten bez Androidu a ten dotykáč s ním.



No a tak co, to ohledně sledování jsem myslel s nadsázkou, ale pár spouštěcích slov jsem tehdy ze srandy zkusil.
Teď tě a každého operátoři sledují a nahrávají každý hovor, který ukládají asi půl roku než ho smáznou. Takže pohoda.



---
Hasterman napísal: Štvrtok, 12. Decembra 2019, 11:13 ...
Aj tak si myslím že 90% všetkých vírusov je priamo od Microsoftu a od antivýrusových spoločností, alebo platených priamo nimi. Je to ako zbrojársky, alebo farmaceutický priemysel. Na to aby šli na odbyt zbrane je treba vyvolať konflikt, na to aby sa predávali lieky sa človek musí liečiť, ale nie vyliečiť.
Jo, tak to jsi vystihl poměrně dobře a je zajímavý, že už to takto vidí i další lidi.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kazetowich, len ich nechaj keď je tu živo a baví ich to :P
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa janvys »

Jen dodám, že zavřít oknům a všeobecně dalším programům papulu, lze pomocí dobrého firewallu, který, jak někdo poznamenal, je důležitější než samotný antivirus. Chce to ale chtít se něco naučit o komunikaci v portech atp. Kdo je líný nebo ortodoxní odmítač všeho, tak bude nadále hloupě a dětinsky odsuzovat to, čemu nerozumí a je líný rozumět.
Např. Eset Security má výborný firewall a lze v něm přesně korigovat jakou komunikaci pustím ven nebo dovnitř. Díky tomuto lze okna velmi solidně umlčet. A nejen okna, dnes se chce "vykecávat" po netu téměř každý program co máte v počítači, které neustále checkují aktualizace, posílají statistiky apod. Jednoduše jim zavřu hubu a je klid.
Dělám to tak už od dob Win Vista.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Kazetowich »

samotný w7 má veľmi dobre urobený firewall - nie je ťažké ho používať
A hlavne - keď má človek vypnuté aktualizácie, nemusí sa báť a tŕpnuť, čo mu windows vyvedie po najbližšom reštarte :lol: a ktoré nastavenia si "zapamätá" a ktoré mu nadiaľku cvoci z mrkvosoftu (w10) zase preštelujú - po nanútenej aktualizácii
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa moniatko »

Kazetowich - nechápem načo nadávaš furt a voľačo kritizujes
Tak ako si písal v "Babach" - "ak sa vám nepáči. Máte tu iný chlievik, kam sa môžete pozrieť" a to isté môžeš urobiť aj ty.
Nehnevaj sa, ale v podstate sa neustále opakujes ako hejtujes w10 a nedáš dopustiť na w7.
Veď dobre, nikto ťa nepresviedča aby si si nainštaloval nový Windows
A takisto nemusíš sem v jednom kuse dávať hejty. Tvoj názor poznáme, nemusíš sa vyjadrovať ku všetkému o čom sa tu bavíme len preto že si admin alebo čo ja viem čo.
Fakt mi prepáč za úprimnosť ale čo je moc je moc.
Normálne tu rozoberáme tému radíme si a zdieľame svoje názory. Nikto tu nikoho nepresviedča... Tak ak nemáš iných slov len nadávky na ovce, Microsoft a pod. Tak to ani písať nemusíš pretože už všetci poznáme tvoj názor!
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Hasterman »

Dnes v núdzovom režime dokončená záloha dát. Následne reinstal w10. Stiahnutie Linux Mint a vytvorenie botovateľného usb. Nainštalovaný Linux a zmazaný Windows.
Systém vyzerá celkom privetivo, má pomerne veľkú možnosť prispôsobenia. Uvidíme časom ako si zvyknem a či sa neskôr nevrátim k Windows. Zatiaľ sa mi páči...
IMG_20191212_204803.jpg
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hasterman: Tak aspoň, že jsi zvládl zálohovat data.
No, držím palce. Já kdysi dočasně i skrz zálohu používal tuším Ubuntu, což má být od Linuxu či co, ale bylo to kvůli nouzové záležitosti, pak jsem se rád vrátil na Win7.

Samozřejmě tě nechci nijak odrazovat, zkoušet nový věci není špatný.

No určitě pak dej vědět jestli se ti systém zalíbil nebo se budeš vracet a na jakou verzi :-).
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Moniatko, ak ta poburila moja komunikacia so Zvalom, tak bud v klude. Pozname sa s nim od postpubertalnych cias a nasa komunikacia je ... nazvime to "svojska". Ja ho poslem do p, on mna do r, zasmejeme sa a klidek.
Nechcela by si si asi vypocut ziaden z nasich telefonatov :mrgreen:
On je dobry chlapec. Sice ma obcas nasere svojimi stadovitymi nazormi, ale mam ho rad :lol: a ja ho iritujem s tym alternativnym uvazovanim. Normalka, ak su dvaja v pohode.


Ozaj Zvalo, co chces pod stromcek? Ci to iste ako si odo mna dostal minuly rok?
Lebo to neni problem.
Nema ništa - nema problema.
A nedakuj :D
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"