Mŕtvy windows

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Hasterman »

Tak dnes mi spadol Windows 10. Sťahovali sa zas nejaké dôležité aktualizácie a po nainštalovaní a reštarte už iba čierna obrazovka. Skúšal som bod obnovy, ale nič mi nenašlo aj keď viem že to tam mám. Ani do núdzového režimu ma to nechce pustiť. Úplne mi to dokurvilo náladu. Windows mám legálny, počítač používam viac menej na internet a nejaké programy na foto. Takže tam nemám nainštalovaných xy aplikácii. Skúšal som všetko možné ale nič nepomohlo. Posledná možnosť
IMG_20191208_225832.jpg
resetovat Pc na výrobné nastavenia. S tým že bude ako pri kúpe, ale zo zachovaním vlastných súborov. Mám tam foto z posledného štvrťroku ktoré zatiaľ nemám zálohované. Samotné preinštalovanie prebehne v poriadku, no po jej skončení a reštartovaní systém aj tak nenabehne.
Inštalačné DVD nemám, aj keď w10 už nechcem. Veľakrát sa mi stalo že som potreboval rýchlo zapnúť PC a niečo vybaviť a namiesto toho mi tam naskočila zelená obrazovka s inštaláciou aktualizácii. Tak to ďakujem, ale neprosím. Najviac mi vyhovoval w7, alebo XP a aj na tú sedmičku končí podpora čo je super a aj kôli tomu by som uvažoval o jej nainštalovaní. Alebo Linux? Dokáže nahradiť plne windows?
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hasterman: Chci jen dopředu uvést, že můj názor neber moc vážně, protože jsem těžce proti Win8 a Win10 - tedy asi nebudu objektivní..

Upřímně, lituju tě a kohokoli, kdo nedobrovolně musí tento systém používat (zaměstnanci nebo běžní uživatelé, kterým to Microsoft drasticky reinstaloval a oni nevědí jak zpět).

Mě osobně z Win7 a WinXP nikdo nedostane. A celkem se obávám, že už nikdy nebude žádný Microsofťácký systém tak krásný jako je právě WinXP a ještě vylepšený jako Win7.

Jen mě trochu znepokojuješ, protože v práci máme jeden kompl s Win10, tak jestli přestane jet a teď před svátkama, tak to bude v h*jzlu :lol:.
To už si tam fakt budu muset nosit vlastní noťas :-?..


Co se týče tvojej otázky, tak Linux jsem kdysi zkoušel používat a to hlavně kvůli možnému spuštění přes RAMky skrz zálohu dat z těžce poškozeného HDD - neměl jsem jinou možnost. Známý mě naučil pár zkratek přes Linuxácký "Příkazový řádek", ale obecně mi ten systém přijde poměrně divný.
Hlavně co se týká podpory programů, tak drtivá většina je pro Microsoft, tedy s koncovkou *.exe, kterou Linux nezná. (možná se to změnilo, já mám info a zkušenosti už několik let staré).


Na tvým místě bych doporučoval, vy*er se na Win10, kup si za pár kaček pravou licenci na Win7 Pro, nainstaluj si ČISTÝ a NEUPRAVENÝ systém (nějaké cracky či jiné sračky NIKDY - ušetříš si vlastní nervy), sežeň si ovladače pro svoje zařízení pro Win7 (pokud to není nějaký super-nový přístroj) a užívej si většího výkonu a nezbržděných reakcí.

Fakt, můj noťas mi právě bez restartování systému běží už 62 dnů a pořád spustí programy a webovky xkrát rychleji než Win10 co máme v práci, ten zatuhává už od začátku a s přibývajícími hodinami nejzákladnější práce se to jen pořádně zhoršuje..


Kdybys nebyl tak daleko a týkalo se to noťasu, tak bych ti to udělal klidně do druhýho dne (pokud bych nebyl v práci) a to včetně dočasného přesunu souborů k sobě, zformátování disku, instalaci čistého a neupravovaného systému na "čerstvý" disk, instalaci ovladačů (pokud by pro Win7 ten přístroj měl) a vrátil bych ti tam zpět data.
Takto jsem to dělal vícero známým a nic jsem za to nechtěl.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Kazetowich »

No a si zober, ze w10 kopa ludi pouziva (musi) na pracu. To si neviem predstavit!
Preto ficim na w7 a to je zaroven moj posledny os od mrkvosoftu.
Linux som este neskusal. No kedze robim s photoshopom a corelom, neviem ci to Linux otvori... Asi skor ako budem nuteny prejst na nieco ine, skoncim s pc.
Hovorim to uz roky - w10 nie je operacny system ale Spyware !!!

Tu sme to uz davnejsie preberali
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.ph ... it=Widly+x

A specialne princip w10 vysvetlujem presne TU
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.ph ... ly+x#p3668
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Hasterman - inak vynikajuci nadpis celeho vlakna! Vystiznejsie to uz naozaj nešlo.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Nstar »

Posledný win čo mne sa páčil bola 98.
Na Linuxe som fungoval istu dobu. Mal som to komp na internet, prácu prezeranie súborov a také pitchoviny. Fungovalo to výborne, chvíľu zvyku ale na čo kliknes hneď to tam je žiadne točenie, hodiny alebo že niečo neodpovedá. Nikdy sa nestalo že by som to musel restartovat alebo že by to padlo. Skvelé, len to obmedzenie že tam nejde všetko lebo mrkvosoft. Čo inak nechapem, že linux sa nepresadil viac.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa janvys »

Suma sumárum, jsme na okna jednoduše odkázaní. Snahy o alternativy tu sice v minulosti byly, ale nic se neprosadilo. Pamatuju si systém který měl k oknům nejblíže a to OS/2 od IBM, to bylo před cca 20 lety. Linux by byl fajn, jenže to je systém pro vývojáře a nebo pokročilé počítačové fajnšmekry. Pro běžného laického uživatele je to nepoužitelné.
Dnes máte jedinou možnost. Přejít na Macintosh. Nikdy jsem Mac neměl tak nemohu hodnotit, ale myslím źe naprostá většina 3rd party programů Mac podporuje.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Hasterman »

Počítač má 3 roky, nie je to žiadny lenivec. AMD A8 3,1GHz, 8GB RAM, Radeon R7 350 2GB, 1TB disk plus SSD, na internet a moje použitie postačujúce. Ale ak to mám porovnať so starším počítačom čo som mal pred tým a kde bol w7 tak ten šiel svižnejšie aj keď to bol podstatne slabší PC. Linux som mal na notebooku asi 10 rokov dozadu. Tak neviem čo je nové ohľadom tohoto systému.
Kamarát ma doma jeden historický PC s Windows 98, od štartu do spustenia mu to trvá asi 7 sekúnd a môže pracovať, ja to pod minútu nedám.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Zatial to riesim uz asi 5 rokov win7 64 bit so zablokovanymi updatami od instalacie a bez antivirov. Na udrzbu Glary utilities. Pc ide bez reinstalu ako nove a svizne 6-ty rok.
A je to pracovna stanica co ide 16 hod denne. Som na nej financne zavisly.

Neviem si ani len vo sne predstavit, ze ako podnikatel by som bol zavisly na kompe kde je w10... to musi byt nocna mora preboha!
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Pondelok, 9. Decembra 2019, 06:54, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Hasterman »

Tiež som to tak mal že mi sedmička fungovala viac ako 5 rokov spoľahlivo bez nejakého zásahu a reinstalu. 10 bola už nainštalovaná na novom Pc, inak by som ju tam sám od seba nedal.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Kazetowich »

A preco si presiel na w10?
Odinstaluj ten virus a daj 7 ...
Ja aj ked kupujem ntb z bazosa s dobrymi parametrami, kukam taky kde pojde w7, inak nekupim (nedavno to bol HP Elitebook s i5, ssd a dvomi grafikami) - dal som tam w7 so zablokovanymi updatami a tadaaaa
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa moniatko »

Inak. Ja som nedavno kupila novy ntb a bohuzial len s w10. Ale ak mate niekto cd na w7 prosim pozicajte. Ta 10 ma vytaca coraz viac...
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Mŕtvy windows

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Samozrejme tuto chybu si tienova vlada sveta uvedomuje, preto bude postupne relativne slobodna w7 eliminovana - postupne na nej nebudu nove veci (softy ani zelezo) fungovat. Generacia po nas to ma spocitane.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"