Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Ahojte,
vím, že bych to asi neměl zakládat, když je to veřejné, ale už prostě nevím jak dál.

Už dlouhé roky se marně snažím najít nějaký web, kde by bylo možné najít hudbu v bezztrátové kvalitě a po skladbách (případně po singlech), nikoliv po albech či kompilacích. Důvodem je, že se mi z celého alba líbí třeba jen jediná skladba a proto mi přijde zbytečné se pídit po nalezení daného alba a plnit si disk zbytkem, který nepotřebuji. Nemluvě o zásadnější věci a to, že kolikrát potřebuji prodlouženou, tedy Extended verzi, která v albech běžně není, tam totiž bývají jen zkrácené verze známé jako Radio či Album version. (Horší je, když je Radio, Album i Extended verze jedné a té samé skladby, to pak zkompletovat je až nemožné :mrgreen: ).

Na jednu stranu plně chápu to, že stahovat hudbu poškozuje tvůrce, ten ale většinou dostává skutečných 10-15% (nevím jak je to dnes, informaci mám z dřívějška) z ceny prodaného nosiče :-?. Pominu-li fakt, že s mým výdělkem 2.000Kč měsíčně (což chápu, že je můj problém) bych si nemohl dovolit dělat takové nákupy, tak stejně většina skladeb co sháním není k zakoupení ani v tom Flacu.
Ono když není k sehnání namátkově ani "Arash - Tike Tike Kardi (Extended), Arash - Boro Boro (Extended)", tak to je už co říct.


Pokud tedy prosím někdo víte, kde by se daly najít skladby v bezztrátu (ideálně na webu bez registrování), tak mi prosím napište a raději do Soukromé zprávy.

Předem vám všem moc děkuji za ochotu.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2280
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa orhore »

Neznám web kde by se to takhle praktikovalo. To znamená, bez registrace, po skladbách a zdarma. Placené jednotlivé skladby v bezztrátu třeba nabízí náš supraphononline. Bez registrace i na dark webech se obvykle neobejdeš. Spíše se nabízejí přesné kopie celých alb obvykle ve flac formátech jako jediný velký soubor + cue sheet. Pak si to můžeš "rozsekat" na jednotlivé tracky. To ale určitě znáš. Po jednotlivých skladbách se také nabízí, hlavně ripy z LP, v menším množství i CD. Já jsem spíše příznivcem kopie celého disku kde se dá kontrolním součtem zjistit pravost kopie. Ale každý má jiné požadavky. Zbytek v SZ ať tu nejsou odkazy na stránky, které porušují autorský zákon. Navíc je to často tahání přes torrenty.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Asi tak
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Aha, tak to jsem netušil, že něco takového neexistuje, jsem myslel, že když jsou, no nebo spíš byly, hromady webů, kde si postahuješ skladby po jedné v Mp3, tak že existuje i něco takového u těch flaců.. Ono stejně díky blokacím gúglu se plno stránek záměrně ani nezobrazí.
Aha, tak já to při zkracování příspěvku umazal, ale na ten český Supraphon jsem si taky vzpomněl, jenže tam je minimum toho, co opravdu sháním nehledě právě na absenci těch tzv. singlových verzí, kde jsou i Extended, o které mi mnohdy jde nejvíc. Pominu-li moji finančí situaci, tak bych klidně podpořil autory té hudby, opravdu (což vlastně dělám, když nakupuju nové desky), ale když dostávají desetinu z té ceny, tak kdo na tom vydělá nejvíc.. A když nejsou vydavatelé schopní pustit trochu chlup a vydat třeba i reedice maxisinglů, což by se jim beztak hned vrátilo, tak na co se snažit být slušný při shánění provařených a dnes již starších skladeb :-|. (Tím ale nehájím nelegální stahování.)
Teď možná zním jako sviňák, ale všiml jsem si, že vydavatelé v současnosti dělají výběrovky, kde se soustředí třeba na období milenia a vydají to na vinylech (které jsem tedy nikdy neviděl v nabídkách obchodů, ale až v bazaru za přemrštěné ceny), což by bylo super, jenže třeba z 20 skladeb mají zase jen asi 4 opravdové pecky a zbytek je jen vata. Takže se prakticky neopustil vzorec toho, když velké firmy dělaly takové výběrovky na CD.. No v případě Trance bývá ten průměr lepších skladeb o trochu vyšší.

Cha, tak darknet jde mimo mě :-D, když už jako velký úspěch beru i nalezení čínské hudby v bezztrátu, stahované obvykle 2 hodiny. Ale chápu jak jsi to myslel.

Tak celé album s tím Cue souborem znám, ale jak říkám, když potřebuji splašit Extended version, tak ty v albech jsou jen velkou vyjímkou.. U Pop věcí prakticky nic takového neznám, proto právě vznikaly ty CD Singly a případně maxáče.

Autorská práva jsou v konceptu dobrá věc a uznávám je, ale kdo na nich skutečně bohatne nejvíc :-| ?
Dokud v autorském zákonu půjde jen o prachy, nikdy to nebude pomocník, ale zbraň.

PS.: a než mě za tento názor odsoudíte, zkuste si něco o autorských právech přečíst, nebo třeba jen o těch, co jejich ochranu prosazují.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2280
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa orhore »

Ten darknet neber v pravém slova smyslu (to je trochu jiná kapitola). Jsou to jen weby kde se ten obsah drží díky toleranci státu kde se nacházejí. Nemusejí tam být jen alba, i maxisingly pokud vyšly na CD. Je třeba hledat, ale bez přihlášení jsou ty možnosti malé. Bohužel dnes téměř všichni používají streamovací službu Tidal. Je to určeno jen pro neomezený poslech za nějaké měsíční poplatky. Stáhnout se ty skladby nedají.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2667
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa AdmineR »

nepoužívam tidal ani podobné veci z princípu, ale zaujalo ma to že si napísal že sa odtial nedá sťahovať - tak som pozrel na web ...
https://www.ukeysoft.com/cs/tidal/downl ... to-pc.html
Prílohy
download tidal.png
download tidal.png (470.16 KiB) 1724 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2280
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa orhore »

Tak do nedávna to nebylo možné. I tak to nebude zadarmo :)
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

:shock: :o
Prílohy
Screenshot_20230514_060637_com.android.chrome.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2280
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa orhore »

oneeeee to myslíš vážně? :)
Většinou to přehrává odkazy z youtube. To je ta hudba v bezztrátu :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa oneeeee »

sorry . pred piatimi rokmi som z tejto stránky posťahoval flac . buď celé cd alebo len , samotnú skladbu . ako je to teraz to neviem . už sa takýmto serverom nevenujem . doba sa zmenila .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kde se dá najít hudba po skladbách v bezztrátu?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Však jo, já to bral jen jako nadsázku srovnanou s tím, že pomalu neumím stáhnout ani hudbu :lol:. Právě, docela pochybuju, že zrovna tam by byla hudba - díky americkým Kriminálkám, kde to občas zmíní to bude asi něco jako ve filmu 8mm s Cagem..

Hm, tak ten Tidal ani neznám, já dneska na mnoha počítačích vidím jen jakýsi program na hudbu, který má černo-zelenou ikonu, ale název si nevzpomenu. Ono cokoliv co je online a vlastně jen a pouze online jde mimo mě (nemluvě o žravosti výkonu), já mám rád, když k tomu můžu mít přístup kdykoliv, což znamená i na místech bez netu - což dnes zřejmě už nikdo nepředpokládá, ale je to tak. A hlavně si ty věci rád zálohuju, protože už z dřívějška znám, že se pak časem ztrácely a nejsou nikde dostupné (jak hudba, tak i filmy a seriály). A to ještě před 10lety toho všude bylo plno ve srovnání s dneškem..

Jinak teda jsem to netušil, ale před pár dny se mi podařilo najít takový web, kde to vyhledává flacy a dle spektrogramu to nejsou nějaké šmeliny, jen se tam objeví třeba skladby ze setu, takže jsou utnuté nebo napojované na další skladby. Potíž je, že to tam je tak 50 na 50..no možná 40/60, protože to nenašlo třeba tak provařenou skladbu jako je "666 - Paradoxx" (kterou ale mám na origo CD), o to víc mě však překvapilo, že to našlo "Andreas Bourani - Auf uns", i když jen originál a ne i Instrumental.. Ale i tak to potěší. I když o nalezení takových "specialit", které nedokáže najít už ani samotný gúgl si asi můžu nechat jen zdát :-? ..


----

oneeeee: Fuha, tak to mě překvapilo, já myslel, že je tato stránka už dávno mrtvá.. Kdysi jsem od tama tahal spoustu hudby a to ten web vypadal úplně jinak, navíc byl laděný i do oranžové (asi skrz džusový název :-D ), ale někdy myslím v roce 2014 najednou přestal fungovat a bylo tam jen upozornění přes celou obrazovku o jakémsi protipirátském jednání, porušení autorských práv, myslím i něco s US tam bylo - nějaké logo, znak, už nevím s čím přesně se tam Amerika vesrala, ale pak to po nějakém čase spadlo a stránky nebyly dostupné ani s tímto upozorněním. Myslím, že jsem si to dokonce i odfotil, ale ten snímek plochy asi bude na disku, co mi odešel.
Pak se po nějakém čase myslím znovu objevila, ale už ne na původním "Mp3juices.com", ale ty koncovky se měnily a celkem často. Ještě mám stále uložené skladby, které jsem od tama splašil.
No to bylo jen takové malé okénko do historie stránky :-D.

Že by tam ale někdy byly dostupné i Flac jsem netušil - možná v nějaké mezifázi, kterou jsem minul, ale teď je to opravdu už jen přehrávač jútubu jak na to tak koukám.


Podobný osud měla i o dost lepší stránka "Mp3Clan.com", která se ke konci taky párkrát přejmenovala, ale zanikla teprve před rokem. Pořád jsem čekal jestli se ještě objeví, ale nic..
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"