Sony Ericsson C905

vecičky, ktoré sa začali vyrábať pred mnohými rokmi, a vyrábajú sa dodnes

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Sony Ericsson C905

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
tak jsem se konečně dostal k vytvoření tohoto vlákna na popud z dávno založeného sousedního vlákna k modelu K750i:
Odkaz na vlákno "Sony Ericsson K750i"


Nevím jak moc byl model C905 populární, ale podle mě je to asi nejlepší mobil, který kdy Sony Ericsson vyrobil. Bohužel jsem však měl šanci vlastnit pouze pár různých modelů této značky, tak to berte s rezervou :-).

C905 byl na trh uveden v červnu roku 2008 (06.2008) s cenou 11 000Kč a novější model C510 v lednu roku 2009 (01.2009) s cenou 4 500Kč.
https://www.mobilmania.cz/sony-ericsson-c905
https://www.mobilmania.cz/sony-ericsson-c510

Důvodem proč uvádím i další je model je fakt, že C510 je o půl roku novější, přesto je neskutečně ořezaný. O těch několik chybějících funkcí ani tak nejde, jen nechápu, že když předtím dokázali vytořit něco tak povedeného, že novější model je mnohem horší než ten předešlý.
Samozřejmě chápu i tu pořizovací cenu v níž i náklady hrají významnou roli, ale stejně, v lehce zhoršených světelných podmínkách už C510 (3.2Mpx) nedokázala udělat ani solidní snímek, kdežto C905 (8.1Mpx) dokáže udělat poměrně překvapivý snímek i v noci a bez stativu. Sice má výsledný smímek celkem výraznou zrnitost, ale když vezmu v potaz jeho stáří..
Při focení je zásadní rozdíl v tom, že C510 má jen dvě přisvětlovací diody, naproti tomu C905 má sice jen jednu diodu, ale navíc i xenonový blesk.
Dalším značným rozdílem je zvuk u natáčeného videa, C905 ukládá do AAC (LC) na 32kHz při 96kbps ve Stereu, nedokáže však manipulovat s fokusem, což je dost špatné při detailech, kdežto C510 ukládá také do AAC (LC), ale na 16kHz při 32kbps v Monu, nevzpomínám si, jestli před natáčením videa zaostřoval nebo měl jen lépe upravený výchozí fokus. Oba bohužel natáčeji při slabých 320x240.
Celkem překvapivým a nedávno objeveným rozdílem je i hlasitost přehrávané hudby - C905 hraje opravdu pořádně hlasitě (s úměrně hlasitě uloženou nahrávkou), kdežto C510 je již výrazněji tišší. Nevím jestli za to můžou lacinější obvody a součástky nebo zda už tehdy EU kecala do omezování hlasitosti. Dnešní "chytré" mobily jsou na tom však daleko hůř, v porovnání sotva dosáhnou lehce přes 50% a jako "velmi příjemný" bonus mají zvuk jak z kastrólu. Zřejmě díky neschopnosti vybudit moje sluchátka..

Zajímavou věcí u C905 je to, že na tu dobu již má tento mobil 8.1Mpx, Xenonový blesk, čočku automaticky upravující svítivost displeje dle okolních podmínek, ale dokonce i GPS a WiFi.
Velikou škodu u těchto mobilů však vidím v tom, že pro nahrávání zvuku výrobce použil zrovna AMR, který je dobrý leda na mluvené slovo. Kdyby alespoň dali možnost výběru třeba pro OGG nebo snad i WAV (když byl Mp3 zatížen patenty), tak by to bylo naprosto perfektní.



Model C905 jsem objevil koncem roku 2014 a dočkal jsem se ho až o víc jak 2 roky později. Bohužel jsem však všechny sehnal jen jako použité a některé jen na náhradní díly.
I přesto, že jsou v obou pravděpodobně stále originální baterie, tak vydrží na nabití mezi 2-4 dny. Pokud bych tím jedním fotil víc, tak má tendenci vybít baterku i za pár minut - holt GPS při lokalizaci asi dělá svoje..

Moc rád bych si pořídil tento mobil úplně nový a nepoužitý ve stříbrném a bronzovém provedení, jenže nevím kde.. Tak snad se mi to ještě někdy podaří.



A nyní již fotky.
Není to nic profesionálního, fotil jsem to jen tak informativně, tak předem díky za pochopení. A na konci jsou dva ukázkové snímky, které jsem fotil danými mobily.
CIMG7673 – kopie.JPG
CIMG7673 – kopie.JPG (89.78 KiB) 9287 zobrazení
CIMG7675 – kopie.JPG
CIMG7675 – kopie.JPG (80.38 KiB) 9287 zobrazení
CIMG7680 – kopie.JPG
CIMG7680 – kopie.JPG (88.65 KiB) 9287 zobrazení
CIMG7684 – kopie.JPG
CIMG7684 – kopie.JPG (128.85 KiB) 9287 zobrazení
DSC00005 – kopie.JPG
DSC00005 – kopie.JPG (197.43 KiB) 9287 zobrazení
DSC07303 – kopie.JPG
DSC07303 – kopie.JPG (61.96 KiB) 9287 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony Ericsson C905

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Parada. Hodne ma potesil tento clanok a pekne fotky. Diky za to Nikolas.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Sony Ericsson C905

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Není zač a já děkuji za pochvalu :-).

Je to mobil, který vážně stojí za pozornost, tak jsem to musel napsat, jen mi to trvalo poněkud déle..


A ještě jsem zapomněl dopsat, že displej není typicky chráněný plastem (když si třeba rozdělám kvůli vyčištění K750, C510 či jiný mobil, tak je v krytu upevněný kousek plastu, který kryje celý displej, tento má v tom místě doslova díru), má totiž jakési ochranné sklo přímo lepené na displeji. Díky tomu sklu je mnohem menší šance si displej poškrábat a proto je jeho výdrž ještě mnohem větší.

Bohužel se ale může stát to, že když by spadl přímo na displej z velké výšky, může se sklo rozbít a tím pádem je potřeba měnit celý displej.
Jeden takový kousek mám zrovna na chatě. Celkem nečekaný pohled..
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony Ericsson C905

Príspevok od používateľa Hasterman »

C905 nie je problém kúpiť novú.
http://www.ebay.de/itm/292837405413
Na kúpu nového starého telefónu doporučujem pozrieť aj sem. Jedná sa prevažne o Nokie, ale nájde sa tam aj pár kusov iných značiek.
https://www.newoldphones.com/sk-home
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Sony Ericsson C905

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hasterman: Pokud bych si to měl kupovat sám, tak by muselo jít o nějaký obchod v ČR.
No vůbec tomu nerozumím, ale je tam psané tuším "jako nový" a za 3 100Kč bez pošty za použitej mobil je fakt moc, to bych ho už mohl koupit od toho překupníka co to na Aukru nabízí už přes 5 let :-?..
A ten druhý web šel proklikat, až na podruhé..ale nenašel jsem tam nic jiného než Nokie, které nemám rád.

Ale děkuji ti za snahu :-).
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Sony Ericsson C905

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

No a zde je již zmíněný displej tohoto mobilu, který když se rozbije, vypadá takto:
CIMG7824 – kopie.JPG
CIMG7824 – kopie.JPG (144.96 KiB) 9172 zobrazení


Šla z toho nějaká drobná tekutina, barevností asi jako olej. Krystalky z rozbitého skla překvapivě ani nejsou nějak ostré.
Nevím z jak až velké výšky tento mobil spadnul, ale aby to dopadlo takto, tak to muselo být celkem dost..

Už když mi tato zásilka dorazila, tak jsem vymontoval displej z toho mobilu na ND a dal to do ubrousku, aby se ty krystalky, či lépe řečeno střepy, nevysypávaly do krabičky.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Sony Ericsson C905

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Mne sa raz na starom byte rozsypala rýchlorezná ocel do koberca v podobe 1 mm tyčiniek ktoré sa pri páde rozlámali na padrť,pol roka čo som chodil bosý po koberci a to riadne povysávanom som furt každú chvíľu mal na chodidlách krvavý fľak,nie a nie sa toho zbaviť ani magnetom.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony Ericsson C905

Príspevok od používateľa Kazetowich »

A nechcite aby sa vam doma rozbil ortutovy teplomer alebo ziarivka. To sa vraj mozte rovno odstahovat.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Sony Ericsson C905

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Zářivku se mi omylem podařilo rozvišhnout v jednom obchodě - při nákupu jiné jsem si vzal tu původní a ta mi bohužel v jiném obchodě spadla na zem a to z malé výšky a rozbila se.. Střepy jsem uklidil, ale jinak v pohodě.
Teď si nevzpomínám jestli to ten teploměr ustál nebo ne, ale mám pocit, že jsem kdysi jako malej jeden rozbil, šlo o nějaký celkem starý s červeně barvenou rtutí..
A doma mi párkrát odešly ty klasické úsporky, při provozu, když normálně svítily, tak začaly poblikávat třeba i několik dní zpět, pak najednou zhasla a šel z toho zajímavej smrad. Zkusil jsem blikat se světlem, ale už se nerožla. Tak jsem tu úsporku měl odloženou několik měsíců, možná rok, pak jsem ji z hecu zapojil a ona se rožla a bez potíží svítila zas hodně dlouho. Po několika měsících, ale zase se smradem odešla. Tak ji mám odloženou a jsem zvědavej..


Zatím žádný extra problém není. Obchod fungoval vesele dál a to šlo o nějaký textil, pak se nedávno zrušil a obchod se o tu prodejnu zvětšil. Doma taky pohoda.
Já jen občas (bez srandy) už i hned při vstupu do obchodů pípám (asi jim tam něco přikradu :-D ). Prej může jít o nějaký záhadně nedeaktivovaný čip v botách, který se však ozval až po mnoha letech a pípá jen někde. Ale pípal jsem i přesto, že jsem si vzal jiné boty. Za to však už asi nemůžou ty výše zmínené nehody...


A mimo to, opět se trochu odbočilo a výjímečně za to nemůžu já :lol:.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nesmrteľní"