Stano

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Stano

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja mám izbu len 4,2 x 2,4 metra
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nstar »

to čo píše EZ podpisujem, tiež neznášam špatne rozostavené repro alebo zlú akustiku, tú mám zrovna ja a najviac ma štve, že viem ako tie reproduktory hrajú a teraz sú tu len ako pracholapka pretože po presťahovaní mám akustické pomery na úrovni vedra na hlave. Slúchadlá super mám niekoľko aj sluchadlový zosilňovač ale nebaví ma ten diskomfort, vždy to treba niekam odložiť a celé to pozapájať a poukladať a vždy keď si chcem ísť zaliať kávu tak sa na tom obesím, takto fakt prichádza na um jedine posluch monofónny. Ja viem nikomu to moc dobre na prvý pohľad nešmakuje ale má to veľa doseba ale...
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

V mladšom veku sa mi tiež páčilo, keď išli reprá na max až to skresľovalo, hudba mala pre mňa väčší drive😁
A kvalitu sme zásadne posudzovali podľa toho ako nahlas to trieskalo🤣
Nástroje v mono sú pre mňa oveľa prirodzenejšie 👍
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Stano

Príspevok od používateľa oneeeee »

aký je rozdiel pri prehodení fázy ?
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Erik asi myslel prehodenie repro káblov pravý ľavý, ale niekedy sa dá prehodiť aj pripojenie repro červená, čierna a stalo sa to aj na hifi výstave, že vraj všetci pokyvkávali, ako to dobre hrá.
Keď som zapájal prenosku na gramec, už nepamätám ktorú, nemala značenie farieb, resp. nevedel som čo a kam pichnúť 😁
Mám pár albumov tak, že CD a aj LP, pustil som CD a prehodil káble, aby spevák spieval na správnej strane :lol:
Išlo o ten duet Krejčo a ten druhý, pesnička cesta, alebo tak nejak.

Pre mňa bolo najlepšie chodiť do hifi štúdií v Maďarsku, keďže som nič nerozumel, mohli predavači kecať o čom len chceli, ja som popočúval a šiel spokojný ďalej.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Stano

Príspevok od používateľa oneeeee »

:D
išlo o prehodenie káblov červený do čierneho . pri basoch , basák nevyskakoval von ale zatláčal sa do vnútra . rozdiel v počúvaní som nejak nepostrehol ale len až sa to poriadne vybudilo .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Stano

Príspevok od používateľa EZ647 »

spomínam si na ten vinyl od Supraphonu, kde boli vysvetľované nejaké základy do stereofónnej reprodukcie :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Dnes som si kúpil konečne poriadny darček. Síce žiadny high-end, ale...
Dodrbali sa mi banánky na kábloch a je pravda, že z tohto dôvodu počúvam menej hudby lebo sa mi nechce drbať so zlými koncovkami. A vždy musím prehodiť káble domáce kino, stereo😁
Voľakedy som zapojil oba zosiky do jedných repro🤣, ešteže to má ochranu, lebo inak by bola škoda značná. Neviem prečo, ale aj keď, je zosik vypnutý nesmie byť zapojený iný zosik do repro.
Nič som vtedy nezničil, ale metódou pokus-omyl som vylúčil možnosť zapojenia dvoch zosíkov do jedných repro.

No a dnes mi prišli nové koncovky, radosť prehadzovať😁
IMG_20210802_105643.jpg
Ešte dodám, keďže tu podobné témy chýbajú, že na stereo mám káble Supra ply3,4 - chcel som tie nené a na kino dvojlinku 2x6mm, pri prehodení a porovnaní káblov a ich vplyvu na zvuk, ja osobne nepočujem nič, ale viem že aj tieto koncovky, ma výrazne posunú zvukovo vpred :lol:
Mám rád tieto rozpínacie banánky, zdá sa mi, že najmenej poškodzujú repro terminál, len aby sa mi to zlato neošúchalo :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nstar »

a aké sú repro?
Ty chceš debatu o kábloch?! :twisted:
v pohode kľudne ja som ready, mne to nezvíha tlak, každý má vlastný prístup k tomuto
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Pioneer S3-EX

PS: kde sa diskutuje o kábloch, tam býva neobyčajne živo :D :lol:
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nstar »

tak tie nepoznám a akustika je ako na tom u teba ked si hovoril, že máš takú väčšiu poslucháreň, ja teda mám akustiku kýbla na hlave
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Záleží od vybudenia reproduktorov😁
Ak nejdem príliš hlasno, tak som spokojný, v momente keď začne hrať strop, je koniec.
Ale je to dobré, osobne som spokojný.
Mal som si dať záležať na strope, ale pri rekonštrukcii som plánoval samostatnú izbu, ako posluchovku, nakoniec som to nechal v obývačke.
Už nie som hifista, ktorý počúva každý brnk, žblnk, cink...
To čo počúvam ja perfektnú akustiku nepotrebuje. A tie hifisticko výstavové jazzové skladby to zahrá dobre, ak sú v skladbe 3 nástroje klavír, španielka a niečo, takáto hudba módy miestnosti ani netrafí :lol:
A keď ma Springsteen v kapele 3 gitary, 6 saxofónov, klavír, basu, husle, harmoniku, vokály a záznam je z koncertu... Ja počujem len hudbu a skreslenia sú mi u prdele :lol:
Myslím to asi takto:
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"