moniatko - neskoro, ale patrí sa

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

EZ647 napísal: Streda, 11. Mája 2022, 17:34 keď toto funguje, tak to bude dobrý biznis :P
to dúfam = )
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa Nstar »

tak jasné, že to funguje otázne je ale čo od toho človek čaká, nemôže sa zasa tvrdiť, že je to zázrak ale určite sú to neni platá od vajec. Keď nebudem rátať špeciálne budované akusticky výhodné priestory určené na hudbu, tak veľmi dobré je mať samozrejme pekne zariadenú obdĺžnikovú miestnosť s kobercom, členitým nábytkom, knihami, polstrované sedačky atd...zasa nie pretlmená to je opačný extrém
no a mne by pomohlo ešte 5ks takých obrazov
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

poj, vykradneme kuchynku a budem mať snáď materiál aspoň na 4 :lol:
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa Nstar »

vykradneme, to nepíš radšej takto ešte si bude niekto o nás myslieť...vylúpime
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa EZ647 »

hmm dobre, pláta vajec, takže akustická stena pre chudobných? :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

také niečo, ale platá vajec nie je moc dobrý nápad, keďže je dosť pravdepodobné, že by sa zvukovými vlnami rozvibrovali čiže by neutlmovali, skôr rozširovali defekty zvuku :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa Nstar »

ja som platá vajec nikdy neskúšal, možno to po nejakej úprave funguje ale myslím, že tie skôr hrajú ale to je mimo
či pre chudobných neviem, lacné to úplne neni vyrobiť a času ... aby sme tu nerobili dojem, nejakého profi riešenia akustiky že si o tom niekto myslí
priblížim to trochu, každý už niekedy vysťahoval vybavenie izby kvôli maľovaniu stien a keď už bolo hotovo a všetko pekne usychalo tak bol veľmi výrazný a zapamätateľný pocit a zvuk (hluk a ozvena) takej holej miestnosti. Potom sa porobili poriadky a začalo sa naspäť nosiť vybavenie a miestnosť sa postupne zápĺňala a skľudňovala až si napokon človek sadol späť do kresla a cítil a počul obrovský pokoj, kľud a ticho oproti tej holej izbe. Taký efekt to má a ja by som ich ešte upotrebil 5ks
takže skôr náhrada za zaplnenie priestoru ako akustická stena
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa EZ647 »

ako som menil izbu, tak tu mám teraz ten pocit malej ozveny stále :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa Nstar »

tleskni rukami a rátaj :D
ale fakt ak máš zdravý dozvuk tak je celkom dobre na začiatok, kto má ale preplnené potrebuje pravý opak takéhoto obrazu
kto má dozvuk jak HALL alebo všelijaké škreky, odrazy ten si môže vyrobiť alebo kúpiť a experimentovať s umiestnením
je to veda s tou akustikou a to je strašne nadlho, že som sa ja tomu tak venoval až radšej takto skratkovito som zistil si poradím, pretože by som vlastne potreboval celkom iný dom :)
nie skutočne, kto má holoizbu a lesklé nábytky a telku veľkú alebo laminátku a chce tam počúvať ... i keď bol som už v takej kde bolo vlastne skoro všetko zle a hralo to parádne, najdôležitejšie sú asi tvar a rozmery miestnosti
...no nič, kto má holoizbu tomu sa to zíde
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Akustika vie spravit riadne problemy,dokonca moze kvalitnu aparaturu posunut do nizsej triedy.Problem je v tom,ze ak posluchac ma sirsi zaber muziky /klasika,organ,pop/tak ma o problemy postarane.Kazdy styl hudby potrebuje iny dozvuk miestnosti,aj ked je ten rozdiel iba v milisekundach je to pocutelne.Ja som pouzival drevene bukove parkety/buchnutie o seba plocha na plochu/a chodenie po miestnosti.Moze to narusit aj stereofonny obraz.Vhodnou pomockou bolo CD od XLO,jedna stopa bolo tlieskanie a repro sa malo nastavit /posunut/tak,aby tlieskanie islo zo stredu.Nebola vynimka,ze repro bolo posunute /jedna bedna bola na posluchaca a druha mimo osi,niekedy aj jedna bena viac v predu ako druha/.Chce to trpezlivost.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa EZ647 »

je to asi všetko pravda, s tým tliesknutím som zistil že tu niečo rezonuje, niečo v podlahe, či oknách :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa Nstar »

tiež mám každý reproduktor inak, tu u mňa to inak nejde aby to aspoň nejak hralo, v inom byte mi tá istá zostava hrala perfektne. Akustika miestnosti to je téma nadlho a každý má inú zostavu a inú izbu...podľa mňa veľmi dôležitá zložka hifi reťazca ale nepopulárna, často je to o kompromisoch buď na strane posluchu alebo obývateľnosti
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"