moniatko - neskoro, ale patrí sa

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

Teslák napísal: Piatok, 18. Septembra 2020, 19:21 Noooo..... A ta Walkmanovo Kafíčková,ta bude taky dobrá.. Jsem zvědav,co z toho vyjde..
Myslela som si, že to zaujme.
Keď som uvidela fotku toho walkmana tak som si hneď pomyslela "ku*wa to chcem" ešte taký krásny modrý.
Preto som to vlastne vybrala. Sa to hodilo farebne k agfe.
Prílohy
Nádherný! Nie?
Nádherný! Nie?
walkman14.jpg (27.43 KiB) 2779 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Není zač. Tak to se někdy podaří a u kresby je to asi ještě lehčí, ono při hudbě se dá zkoušet do nekonečna, ale naštěstí se to dá vrátit. Já se taky často vytrápím u přidávání efektových stop, zkusím tam třeba jednu, ta se mi nezdá, vyzkouším dalších 5 a nakonec se třeba vrátím k té první :-D. Horší je, když jediný efekt hledám hodinu, bolí z toho hlava a vyzkoušel jsem jich desítky... No ale ať neodbočuju.


No málokdo tady asi bude znát Basinskiho, já ho objevil před pár lety a už mám několik jeho desek. Vždy když má vyjít další, tak ji bez váhání beru aniž bych si třeba poslechl i ukázku.
Nevím jestli tobě se líbí žánr Ambient a Moderní klasika, ale ukázku si můžeš pustit zde:
William Basinski - Cascade (odkaz na web)

A ano, bylo to k té první s městem v noci :-).
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

Hej je to tak.
Keď kreslíš na počítači a pravidelne si projekt ukladáš, tak sa to dá vrátiť, ale klasická kresba je pre majstrov =D
Tým nehovorím, že som majster, ale predsa len, keď sa pozrieme do dejín, tak umelci nemali inú možnosť a dalo to roky práce vytvoriť majstrovské dielo.

Mne odjakživa nešli digitálne formy kresby. Príde mi to také.. robotické. A moje výtvory vyzerajú dosť detinsky... Myslím ako také detské rozprávky.
Na papier som schopná urobiť aj lepšie veci. Digitál nemám rada aj preto, že z toho bolia oči, už teraz mám dosť slabý zrak.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: No v mým případě je to asi jedno :-D, já totiž neumím s grafikou ani prd. Když už jdu jednou za rok dělat obal k tomu novoročnímu singlu, tak už i to je pro mě záhul - a to jen vepisuju text do snímku v GIMPu. Ještě štěstí, že mám takový postoj k focení - že nechci upravovat žádný snímek, prostě tak jak to vyleze z foťáku, tak tak to nechám.

Jako ale zase digitální kresba má podle mě výhodu v tom, že si to můžeš přiblížit a dělat na detailech, který nemáš šanci třeba na papíru udělat, tam máš už jednu velikost a s mikro detailama si nepohraješ..nebo možná jo, ale ne tak dobře.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

No. To s tými mikro detailami je relatívne, pretože digitál má všelijaké formáty a musíš si vybrať ten najlepší a samozrejme najväčší (myslím z hľadiska veľkosti súboru) aby pri tlačení vyšiel ten najlepší výsledok, kdežto pri klasickej kresbe si vyberieš formát a sám si zvolíš čo naň nakreslíš. Možno tie detaily nie sú prepracované, ale ani v digitale sa ti nikto s detailami nehrá ak máš veľký formát. Proste to záleží... Ja napríklad sa rada hrám s detailami aj pri malom formáte. Síce mi z toho odchádza chrbát keď sa zabudnem, ale baví ma to.
Mimochodom, ak máš väčší obraz a veľa detailov, tak z diaľky to vyzerá dobre aj keď tie detaily nie sú dokonalé.
Sú to také, pre mňa fascinujúce, optické hračky.
Napríklad keď som urobila najprv AGFU v životnej veľkosti (tuším aj o kúsok väčšiu), tam som sa s tým vyhrala, snažila som sa, aby to bolo čo najlepšie. A potom som robila tú nočnú scenériu. Tam je to odflaknute to sa priznávam, to som ešte nevedela, že sa do toho tak dostanem. Ale keď to vidíš z diaľky, účel to plní, je jasné že je to kazeta a možno je tam čitateľné, že je to AGFA. Z blízky to vyzerá hrozne, lebo som to odflakla :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

Dnes som nič nenahrávala, ale i tak to bol veľmi plodný deň : )
Dokončila som kafíčkovú terasu a musím sa pochváliť, podarila sa mi celkom aj Safari.
Avšak. Na oboch neviem dosadiť kazetu. Najskôr som to brala ako skice s jedným motívom - Agfa LNX 90. No teraz to berie úplne iný význam a uvažujem, že by som na každú časť pridala iný model Agfy. V merítku mám zatiaľ už nakreslenú LNX, CRX, možno aj FD-X I, CD-X II + Skové verzie.
Ak máte nápady, sem s nimi, ktorá by sa kam hodila. Nemusia to byť len mnou spomínané. Proste AGFA.
Prílohy
IMG_1819.JPG
IMG_1823.JPG
IMG_1824.JPG
IMG_1826.JPG
IMG_1829.JPG
IMG_1832.JPG
IMG_1836.JPG
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

čo sa nevošlo
Prílohy
IMG_1841.JPG
IMG_1842.JPG
IMG_1843.JPG
IMG_1845.JPG
IMG_1849.JPG
IMG_1854.JPG
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Hm, tak v grafice se nevyznám vůbec jak jsem už psal, ale myslím, že to co je u zvuku WAV je u obrázků PNG, stejně jako v případě komprese je u zvuku Mp3 a u obrazu JPG - než se do mě někdo pustí, vím, že se takový věci nedají moc dobře srovnávat když každý má jiný účel, ale líp mě to přirovnat nešlo.

Jinak s těmi detaily jsem to myslel spíš tak, že třeba někdo kreslí v kvalitě 7Mpx, takže si může přiblížit na 100%, ale když běžné obrazovky mají rozlišení FHD, tedy necelých 2Mpx, tak to bude vypadat krásně reálně.

Tím však neříkám, že si s tím nedokáže někdo vyhrát i při tradiční kresbě, přesně jak píšeš, stačí vzít větší papír nebo plátno a je to hned jiný.

Ne však to je v pohodě a máš to pěkný. Pokud bys dělala jen ten jediný obrázek a na větší ploše, tak by se s tím dalo pohrát, ale i toto je pěkný :-).


Jinak ty další obrázky jsou taky hezký.
A pokud ti jde o inspiraci, tak bys měla kouknout na Agfy vyráběné v letech 1971-1979, tehdy totiž dělali barevná těla kazet a že to vypadalo dost dobře..
Odkaz na web AgfaBasf.com

K té žirafě by se ti asi nejlíp hodila tato:
http://agfabasf.com/images/content/img1980.jpg
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa Kazetowich »

na kresbe je zaujimave to, ze kazdy to urobi inak - po svojom.
A kreslit na velku plochu je pracne az namahave foxy. Je to drina. To uz radsej malba stetcom.
Ale myslim ze viem co si chcel povedat tym siahodlhym prispevkom. Mozno by stacilo tomu pridat kontrast a detail ale inym sposobom. Niektore linky a tiene prebehnut perečkom s čiernym tušom. Použiť pierka rôznych hrúbok - sú také sady.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa Kazetowich »

A teraz ma napadla možno jedna inšpirácia. Ak chce niekto v kresbe tmavé pozadie, je elegantné riešenie kresliť na tmavý papier - ci uz cierny alebo farebny. A vyuzit aj bielu pastelku hodne.
Kazdopadne ma moc tesi Moniatkina snaha kreslit klasickym sposobom - poctivo. A že to nie je marny pokus 😁
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa moniatko »

Foxy- ako už písal Kazetowich, veľké plátna a formáty sú dosť pracné. Kedysi to robili po častiach. Napr. 3 metrovú stenu si rozdelili do 6 až 8 menších častí a maľovali to postupne. A aj to je ďalšia vec, farbičky na veľký formát nie sú výhra, to už ozaj radšej akvarel, tempera, prípadne ako kedysi freska.
K tým Agfam. Poznám tú stránku, ale niektoré kazety majú zle zaradené, netvrdím, že zrovna tieto ročníky. Tie farebné mi už prišli na myseľ, fialovú mám aj doma. Len neviem, či by sa tá žltá nebila so slnkom. Skôr som myslela nejaký kontrast (biela, modrá, tmavá) ale ďakujem za tip : )

Kazetowich - ďakujem. Tie maličké ma bavia, ktovie ako to dopadne, keď to budem chcieť preniesť na väčší formát =D
Inak s tým čiernym papierom a bielou farbou som to už raz skúšala. Nebolo to zlé, ale to som chodila len druhý rok na umeleckú, takže je to také... By som povedala naivné :D
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: moniatko - neskoro, ale patrí sa

Príspevok od používateľa Kazetowich »

šupnem sem čerstvé kresbičky pre jedného velkého klienta - kreslil som to teraz nedávno na elektronickom tablete po mnooooohoročnej kresličskej pauze - plánujem sa kresbe venovať viac - no momentálne sa nedarí, lebo je kopa nekreatívnej roboty iného grafického charakteru. Bolo toho viac, no dám sem len pár na ilustráciu - a aj to je oftopic - takže dám zajtra delete ... toto je Monikine vlákno.
Prílohy
20200503_113643.jpg
plus.jpg
20200518_102648m.jpg
20200518_102514m.jpg
pero s gumickou.jpg
20200518_102612.jpg
20200518_102533.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"