E001

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

E001

Príspevok od používateľa E001 »

Páni, ale aj dámy, ak tu na fóre sú, v prvom rade by som sa chcel poďakovať za prijatie v tejto spoločnosti. Budem mať o chvíľu 63 rokov, od malička ma bavila hudba, ale žiaľ nie tá, čo bežala u nás v obývačke. Bratranec v tých časoch chodil na elektropriemyslovku a pomohol mi zostrojiť prvú kryštálku a už ma to nepustilo... Ako jedenásťročný som si za peniažky zarobené na letnej brigáde kúpil trafopájku a už to išlo. Súčiastky som akosi pozháňal - napríklad spolužiakov otec bol opravár televízorov, odtiaľ sem - tam voľáka diódka, tranzistor, ostatné z obchodu. Môj prvý páskač bol Tesla Urán, chudák si vytrpel. Prerobil som ho na štvorstopý. ;) Neskôr B5, B700 a B116. No neskôr bola prednejšia rodina a hobby išlo bokom. Až vlastne na staré kolená som si našiel čas a trocha peňazí, tolerantnú manželku a čas, aby som sa začal opäť venovať tejto krásnej záľube. Žiaľ pred jeden a pol rokom mi manželka zomrela, čo bola pre mňa ťažká rana, ale pomaly sa z toho dostávam. Vždy som obdivoval značku Sony, tým som vlastne aj začal môj Hi-Fi reštart. Zosilňovač, tuner aj CD-čko. Bedne vlastnej výroby, trojpásmovky osadené ako TMV 330. Magneťáky som vystriedal tri, terajší je Sony TC765, u zosíkov som prešiel od Sony cez Pioneer A656 mk2 až k dnešnému Akai Am 55, ktorý má veľa vstupov ako analógových, tak digitálnych. Špekuloval som vlastne prejsť komplet na Akai, no tie ceny v poslednom čase sú hrôza. Stihol som ešte minulý rok kúpiť kazeťák Akai GX F 35. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.
Toľko na úvod, a ešte by som sa chcel poďakovať jednému členovi tohto fóra, s ktorým sme sa už dlhšie nevideli a nepočuli, že ma sem dotiahol.
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: E001

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ahoj - a vitaj medzi nami. Predstavenie je na úrovni a máš aj skúsenosti s konštrukciou - iste rozumieš veciam - ako tu viacerí. Neboj sa sem prihodiť aj fotky a nejaké skúsenosti.
Nejaký rôčik sa to tu pomaly plnilo rôznymi príspevkami - tak verím, že si nájdeš aj zaujímavé čítanie k svojmu hifi reštartu.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: E001

Príspevok od používateľa E001 »

No s tými príspevkami to nebudem brať zhurta. Najprv prečítam, čo tu už bolo uvedené, aby som neopakoval to, čo už bolo povedané. Ale samozrejme, ak budem vedieť poradiť, tak to spravím. Tak isto sa rád obrátim na fórum s mojimi zvedavými otázkami.
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: E001

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

E001: Tak Tě tu vítám :-).
Je pěkné, že tu k nám zavítal další.

Je vidět, že se v tom vyznáš, holt jsi ještě z té generace, kdy sis mnohdy musel sám věci vyrobit, protože prostě nebyly
dostupné.
Co se týká cen současných věcí, tak se musí brát i v potaz umělé navyšování cen - ať už neznalými prodejci nebo těmi, co chcou na všem maximálně zbohatnou.
To je třeba jako, že jsem před ±6 lety nakupoval Sonety Duo i s poštovným za 500Kč, sice byly funkční, ale chtěly by vylepšit, jenže nyní se ceny za Sonet Duo i v horším stavu pohly na 1-2.000Kč, bez pošty.


Tak to upřímnou soustrast. Chápu, že je to těžký, jen se do toho nesmí spadnout, jinak to bude jen horší. Rozhodně netvrdím, že se má být necitelný, ale nemyslet jen na negativní věci. Právě naopak, vzpomínat na ty dobré a pěkné chvíle, pustit si hudbu nebo film co jste měli rádi, chodit tam kde se vám to líbilo.. Takto vzpomínky nevyblednou a zůstane tak s vámi.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: E001

Príspevok od používateľa oneeeee »

Vítam piateho člena (asi) ktorý vlastní kotúčový magnetofon .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Greenhorn
mazák
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Sobota, 22. Septembra 2018, 18:27

Re: E001

Príspevok od používateľa Greenhorn »

Je nás potom už šesť.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: E001

Príspevok od používateľa oneeeee »

:roll: aj to je málo
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: E001

Príspevok od používateľa E001 »

No to ste ma nepotešili chlapci. Zostal som jak obarený. To skutočne tak málo? Nechápem. Vintage hifisti bez páskačov? V dnešnej dobe, keď si na tej robustnej mašinke si viem kopec vecí v rámci údržby spraviť sám? Kazeťák sa aj bojím otvoriť. Všetko mrňavé citlivé jak panička. Toho môjho Soňáka 765 som doniesol domov v zúboženom stave. Nebol roky používaný, zatuhnuté mazivá tak, že ani kladky nedosadli, pri preberaní som mohol akurát vyskúšať že áno, motory fungujú všetky tri, na výstupe bol volajaký signál, to bolo všetko. Ale po pár večeroch na kuchynskom stole, odmastený vyčistený a namazaný, po výmene brzdového obloženia bežal, ako lusk. Občas mu musím doštelovať silu ťahu pásky, neviem, čím to je, že sa to rozšteluje, ale neriešim. Ináč okrem odmagnetovania a občasného čistenia hláv iba pohodička pri počúvaní. Samozrejme som aj náročný na použité pásy. Maxell, alebo RMG. Ľudia asi zleniveli, to navliekanie pásu považujú za nadprácu. Jednoduchšie je, do šuflíka zastrčiť médium a basta. Tak isto reprobedne - veď na čo ten basák má mať nad 10", veď stačí aj mini regálovka... Je ale sranda, že bubon - kopák má stále skoro 1 m, a to sa ani nebavím o tympanách. :) Tie nástroje nevedeli výrobcovia zmenšiť? Ale hlavne že musia mať napájací kábel za minimálne 500 ečok a prepojováky za 1500€.
Prepáčte, naštval som sa, tak to muselo von. Ja sa polepším.
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1752
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: E001

Príspevok od používateľa moniatko »

Ja len v krátkosti - vítam ťa tu.
Teším sa ďalšiemu novému členovi a rada sa dozviem niečo nové : )
M.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: E001

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

E001, a asi i oneeeee: Nemůžu mluvit za ostatní, jen bych se jich rád zastal. Víš, ono to není o tom, že nejsou dostatečně velcí "hifisti", kvůli nepoužívání kotoučáků, ne každého to zaujme a to ne kvůli nutnosti nasadit kotouč. Jsou prostě lidi, kteří si oblíbili jen rádia, jiní mají rádi jen kazeťáky a kazetové tapedecky, další zase mají rádi jen gramofony a jiní zase kotoučáky. Pak jsou další, kteří si oblíbili vícero věcí.

Nevím jak na tom jsou ostatní, ale já jsem na tom tak, že ačkoliv jsem na hudbě doslova závislej, tak je moje aparatura a zapojení takový, že by to asi málokdo pochopil a to i tu hudbu vytvářím.. Důvody? Finance a sousedi. Ale i kdybych měl kdoví kolik, tak bych svoji techniku nezahodil, mimo to, v případě repráků bych si nemohl pustit hudbu nahlas a to i ty současný obyč repráky co mám jsou prý slyšet.. Zapojit ty Tesly co tu mám by bylo asi dost špatný, a to jsou jen obyč bedny.
Kotoučáky mám taky, ale jde o Sonety Duo, B73, B115 a ještě pár dalších. Mám rád gramodesky, kazety, kotouče a mnoho, mnoho dalšího, ale hodně techniky je potřeba opravit. Já su na to levej, nechci si to pos*at ještě víc.

Ještě za sebe dodám, že i kdybych měl miliony, pořád bych měl rád ty Tesly, "laciné" značky pásků, kazet, kabelů a kdoví čeho. Nechci se pouštět do hádky o kvalitě zvuku, ale z toho co jsem měl možnost slyšet můžu říct, že s tou svojí technikou dokážu zdigitalizovat záznamy mnohem líp než to co dnes vyprodukují kdejaký studia.
Minimálně já jsem s tím spokojený.


Pardon za ten román a že jsem tu tak vpadnul, je to tvoje vlákno a nechci se tu příliš roztahovat.

PS.: Nehádám se, co jsem napsal, jsem napsal v klidu.
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: E001

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Ahoj,vitaj.Ja sa uz dlhsiu dobu priptavujem nieco napisat o kotucakoch co vlastnim,zatial mi to casovo nevychadza,Snad sa toho dockas.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: E001

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ak chcem reel to reel :) tak si pustím toto
- kotúčak som zažil (tiež sony) v 80-90. rokoch ale nikdy som nemal doma - neni miesto
Prílohy
DSCN6814.jpg
DSCN7357.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"