Stano

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Je to z Hlohovca. Má tam asi 3 inzeráty a dúfam, že bude všetko v poriadku.
Cena bola 235 eúr a to by som ho zobral aj pokazený.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nstar »

velmi dobry magic, myslim, ze to si este z kazetaku nepocul, nic v zlom
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Hádam mi to vyjde a ešte mi aj 100vku na neho dá manželka. Dobrú ženu mám. Idem asi predať 505ku, 626 a 404. Nejakú 100vku by to hodiť mohlo.
A k tomu zvuku z kazeťáku, tá 765ka hrá podľa mňa výborne, Orhore asi nebude súhlasiť. Ale napríklad dnes si manželka a deti pustili guardians of the galaxi, originál CD, mne ten zvuk nesedel a na zosilňovači idem direct, ale dnes som pridal bass. Jednoducho ja nemám rád súčasný stejnozvuk, kedy každý nástroj v nahrávke hrá s rovnakou intenzitou zvuku, nedá sa to počúvať.
Následne som počúval Peter Gabriel SO z kazety a tá nahrávka je lepšia a počúvateľnejšia ako súčasné CD. Ten Technics má dobrý zvuk, neviem ja tam nejakú plochosť a podobne neregistrujem.
Ohľadne tých pridaných basov, dodám, že som to urobil kvôli tomu, aby mala nahrávka nejaký rozostup v nástrojoch, aby to nebolo jednoliate.
Ja aj pri nahrávaní na kazetu chcem dosiahnuť zachovanie dynamického rozsahu v nahrávke. To sa nedá počúvať keď klavír je rovnako hlasný ako kopák ;)
Toto je pre mňa pri posluchu najdôležitejšie.
Naposledy upravil/-a Stano v Pondelok, 16. Novembra 2020, 20:47, upravené celkom 1 krát.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nstar »

jeden by som si z nich nechal byt tebou, na take slabsie kazety ako metal prasekmaster
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Zostane mi 765ka, RS-B40ka.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Nedá mi, musím ešte dopísať niečo k tomu zvuku.
Ja vyslovene neznášam basový hukot, hromada ľudí a aj medzi hifistami má toto ako nejaký etalón kvality, nikto nikdy nepovie, boha tebe to hrá ako zo suda. Ľudia sa nadchýnajú z basového pásma.
Ako som počúval, čítal, riešil káble...
Akustika a kvalitná nahrávka je pre reprodukciu dôležitejšia ako to či mám reproduktory za 100 alebo 200tisic.
Aspoň u mňa to tak skončilo. Čisto kvôli kvalite nahrávky som asi 10 rokov do zadu kúpil gramofón a kupoval platné o 106. Jasné, že aj CD a išiel som drahou cestou-japonské, UK, US pôvodné vydania, hudba má bavila oveľa viac.
Na hififórach som riešil hlavne kvalitné nahrávky a sledoval podobné témy. Je neuveriteľné čo dokázali odporučiť v kvalitných nahrávkach ľudia so zostavami za státisíce(korún).
Dobrú nahrávku odlisim od zlej, aj len na tom midi systéme Technics sh-eh760, čo mám v garáži.
Ale to je o mojom vkuse a zvukovej preferencii, u niekoho iného to môže byť presne naopak. :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nstar »

ja to zase mam inak.
Pre mna su najdolezitejsie stredy a rychlost
jasne ze treba aj spodky a vysky ale stredy su pre mna najdolezitejsie ja mam rad Grado zvuk aby som to priblizil co myslím, to hra podla mna najprirodzenejsie
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

V stredoch je najviac informácií, ale hudba musí byť prirodzená aby ma to bavilo. Súčasný pop je aj z dôvodu nekvality mastrov nepočúvateľný, 80 roky boli v tomto špička. Tuším Ozzy Osbourne povedal, že 80te roky museli byť úžasné, len škoda že si ich nepamätám. :D Pri nákupe LP a CD, treba byť v dnešnej dobe detektív a brať len tam kde sa dá dopátrať pôvod albumu.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Stano

Príspevok od používateľa orhore »

Na téma zvukových preferencí se dá napsat spoustu slov. Každý má ale své uši, takže záleží na konkrétním uživateli jak si tu hudbu vychutná.

Pioneer CT-959 není vůbec špatný deck. Myslím, že je velmi dobrý a pokud je správně nastavený a udržovaný, tak udělá majiteli radost. Ze snímací hlavy jde signál přes dvojici FET tranzistorů což je nejlepší řešení pro zvuk. Má ještě manuální kalibraci, což je také dobře.

Je tam pár věcí méně dokonalých, ale běžného uživatele to nemusí trápit. Nemá přímý náhon (direct drive) a pro chod je zapotřebí separátní motor a více gumových řemínků. Mechanismus otevírání dvířek často selhává právě po opotřebení řemínku. Je tam malá podpora převodů, takže celkem dostává zabrat hlavně když zestárnou maziva v pojezdech dvířek. Výměna není tak jednoduchá jako třeba u Technicse kde se kromě horního deklu nic nemusí demontovat. A pak ještě pro mě neoblíbené plovoucí kolo s gumovým obložením. Ozubené kolo by byla lepší, ale to už je detail.

Technics RS-B765 - tak to jsme už probrali snad ze všech stran. Doporučení jsem psal, prostor pro vylepšení tam je, ale pokud jsi Stano spokojený s tím jak to hraje, tak je to v pořádku :)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nstar »

Stano, tak to niekedy vyskusaj Grado, to je velmi presvedcive, uz zakladne 60 poskytnu vsetko co treba a prekvapia tym co poskytuju.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Stano

Príspevok od používateľa Stano »

Vyskúšam.
Ja keď som kúpil Beyerdynamic DT990 pro 250ohm, prišli mi prebasované. Išiel som z výstupu Technics sl-p900. Následne som kúpil headamp od BVaudio, trochu to pomohlo, teraz ich počúvam v pohode zvykol som si :D
Orhore:
jasné, že som so 765kou spokojný, veď funguje. Návod si mi dal, aj veľakrát poradil, ale vtedy keď si písal, že treba vymeniť jednu súčiastku v ceste signálu, nepovedal si ktorú a za čo to treba vymeniť :D Tomu chlapíkovi, čo ho dával do kopy, som to aj písal, že nech počká a niečo mi vymení, potom som to nenašiel. A spýtal som sa ho na nastavenie ťahu motora, čo si tam radil a on mi na to povedal, že:"Japonci nebili nejakí pitomci, oni vedeli co delají"
Teba som nechcel otravovať so servisom, pracuješ a hlavne, zo začiatku som mal pocit, že to zvládnem, len ten kazeťák bol v hroznom stave a to som pri mojom nadšení trochu prehliadol. Chcel som ho sfunkčniť a poprosiť ťa o nastavenie hláv a tak.
Ale neteš sa, ešte mi príde Pioneer a už zase som nadšený, tak je tu veľká šanca, že...
Hádam nie, ale nastaviť ho asi bude treba.
Nstar:
Ty si ma napadol hneď ako som zbadal, že Hlohovec, lebo to máš blízko :D Že by si mi ho prevzal a dal skontrolovať ;), ale nejak si poradím.

Rozmýšľam, či neexistuje nejaká jednoduchá metóda na zistenie nastavenia hláv a tak. Teda, ako neuchometricky zistiť, či to nastavenie je správne?
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Stano

Príspevok od používateľa Nstar »

Prevzat by sa dalo ale nechce sa mi posielat, resp balit k tebe, na to som fakt drevo a fakt by som nerad niesol zodpovednost za stav, to je to najhorsie, pretoze mne to fungovat tych par minut moze..ako by som ti potom vysvetlil..ja viem vyhovorky su to
Az budes chciet tak tam mozem behnut pre neho

BV audio headamp je vynikajuci

Nic ti nechcem nahovarat, kludne na moje kecy kasli, az budes niekedy chciet ine skuchadla, skratka doporucujem do vyberu zaradit Grado. Kludne zober zakladne a vyskusaj ale nie na 5 minut a v klude aspon 20 minut tomu daj, popocuvaj, necakaj od toho nic ani nepodcenuj

K tomu rozladeniu, moze byt roznymi sposobmi a kazdy ma iny efekt. Uchometricky v spojeni s magnetakom nema pejorativny ani ironicky podtext. Ak to hra vynikajuco tak neni co riesit. Ak nehraju dobre nahravky z ineho stroja aj ked rovnakej znacky, stale nemusi ist o zavadu. Da sa to pomocou kalibracnych kaziet a merania zladit tak aby vsetky stroje mali rovnake nastavenie kolmosti ale stale kazdy moze mat ine korekcie takze zhoda nemusi byt ista. Takze ak to hra uchometricky perfektne, je to u magnetaku najlepsi ukazovatel
Takze vychutnavaj
Naposledy upravil/-a Nstar v Utorok, 17. Novembra 2020, 08:34, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"