Alex Rubin

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Alex Rubin
priekopník pioneer
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Piatok, 12. Februára 2021, 12:00
Bydlisko: Moscow, Russian Federation
Kontaktovať používateľa:

Alex Rubin

Príspevok od používateľa Alex Rubin »

Ahojte všetci! Volám sa Alex Rubin, som z Ruska, žijem v Moskve. Prepáčte za prípadné chyby, ale nehovorím po slovensky, iba po rusky a anglicky ... Ale pokúsim sa správne používať Google Translator a skontrolovať písané správy.
Naozaj milujem zvukové pásky. A hoci som už dávno nemal kazetový magnetofón, naďalej sa zaujímam o audiokazety ako zberateľský predmet. V mojej zbierke je asi 600 audiopások a neustále sa zväčšuje.
Keď som bol dieťa, zvukové pásky v mojej krajine boli veľmi drahé a zriedka sa predávali v obchodoch. Boli to Sony CHF a EF, TDK A a D, Agfa FeI, Denon DX1, Maxell LN, niekoľko modelov Basf...
Vždy som sníval o dobrom magnetofóne a veľkej zbierke zvukových kaziet. V druhej polovici 80. rokov som dostal Sharp 939 a bol som asi najšťastnejší tínedžer na svete! Nemal som však peniaze na nákup dobrých zvukové pásky. Mať skvelý magnetofón a len pár kaziet je hrozné! Koncom 80. a začiatkom 90. rokov sa však situácia zmenila. Objavili sa kórejské kazety - SKC, Goldstar, SNC a konečne som dostal príležitosť uložiť si na kazety každú hudbu, ktorá sa mi páči.
Potom to boli dobré decky: AIWA, Akai 95, Sony (modely si nepamätám, bolo to pred dvoma desaťročiami), rôzne kazety - nemecké, japonské, kórejské, chrome, metal... Ale vyrástol som, a nie už cítil také potešenie, ako v detstve, inštaláciou ťažko kúpeného Sony EF do vášho Sharpu 939... Ach, nostalgia! Choroba, ktorá sa nikdy nevylieči...
Nebudem môcť byť aktívnym členom fóra - prepáč, priatelia! Slovenský jazyk je pre mňa dosť ťažký: Rozumiem tomu, o čom píšeš, ale je pre mňa veľmi ťažké odpovedať, formulovať svoje myšlienky v neznámom jazyku prostredníctvom prekladateľského programu. Ale s veľkým potešením obdivujem fotografie kaziet, ktoré sem zverejníte, a určite sa s vami podelím o fotografie kaziet z mojej zbierky!
Prílohy
IMG_2890.jpg
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Alex Rubin

Príspevok od používateľa Stano »

Ahoj Alex, som rád, že si zavítal na toto fórum. Ak sa budeš chcieť zapojiť do diskusie napíš to kľudne aj svojim materinským jazykom, kto bude chcieť porozumie ti.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Alex Rubin

Príspevok od používateľa janvys »

Класс! Привет и добро пожаловать к нам!
ты также можешь писать на чешском.
Я надеюсь скоро снова приехать в россию.
;)
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Alex Rubin

Príspevok od používateľa Kazetowich »

vitaj privetik Alex
ja Vilka Relax Správca 😁 - zdes AdmineR i Kazetowich
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Alex Rubin

Príspevok od používateľa moniatko »

Привет Alex!
Неважно, ты не знаешь наш язык. Много Словаков не знает грамматики :D
У тебя красивая коллекция!
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Alex Rubin

Príspevok od používateľa oneeeee »

welcome among us. write Russian or English. google translator can handle it and so can we. we are glad that you are among us.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"