Nihility

niečo stručné o sebe

Moderátor: AdmineR

nihility
desiatnik
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Piatok, 5. Marca 2021, 14:20

Nihility

Príspevok od používateľa nihility »

Ahojte.
Tak na zaklade diskusii pri mojom inzerate ohladne kupi audiokaziet som sa rozhodol ze sa vam tu predstavim.
Moje meno je Martin som spod Tatier a predpokladam ze tu budem jeden z tych mladsich rocnikov (88)
V prvom rade som zberatel originalnych audiokaziet hlavne v style metal. V zbierke ich mam cez 2000 a v poslednych rokoch som sa zameral hlavne na slovensku metalovu scenu - z tejto oblasti mam v zbierke uz viac 550 kaziet co je myslim u nas unikat!
Kazety aktivne zbieram od decembra 2010 kedy som si kupil kazetu oblubenej kapely ktoru som dlho nevedel zohnat na CD nosici. Ten format sa mi zapacil pri mojom zvovuobjaveni natolko ze som ho zacal ihned vyhladavat. Samozrejme prve kazety som kupoval este ako dieta - ale tie casom s nastupom CD upadli do zabudnutia.

V decembri roku 2014 som si zalozil male UG vydavatelstvo kde vydavam doma na kolene takzvane DIY kazety az do teraz. Vonku je zatial 13 vydani a na najblizsie 2-4 mesiace su naplanovane dalsie 2-3 vydania.
Jedna sa o okrajovy zaner - black metal. Zamerane to mam len na domace kapely a kazety su vacsinou limitovane na nejakych 40 - 60 kusov.
Nie je to ziadna kvalitna produkcia ale tento zaner si ju vo vacine pripadov ani vobec nevyzaduje.
Takze nahravane prevazne na Maxell UR90 na deckoch -
Technics - RS-TR515 a
Pioneer - CT-W606DR
K albumu sa samozrejme spravi grafika - vytlaci sa to na leskly kriedovy papier a taktiez sa rozvrhne nalepka na kazetu. Je to original A4 hárok s 12timi nalepkami na jednom harku ktore som si zohnal z Anglicka.
Dalej uz len distribucia, predaj ci vymeny za ine kazety. Nie je to zarobkova cinnost. Skor konicek ktory dotujem ale robi mi to radost a myslim ze aj kapely su spokojne ze maju fyzicky nosic ktory ich moze reprezentovat - aj ked sa jedna o malu, podzemnu scenu.

Este by som sa vratil k tej zbierke slovenskej sceny. Okrem kaziet zbieram aj fanziny ktore sa vydavali kedysi v hojnom pocte. Taktiez plagaty z koncertov, podpis karty ale aj rozne ine obskurnosti ako poznamky kapely zo studia pocas nahravania albumu a podobne... Casom to chem samozrejme zuzitkovat a spravit nieco ako Muzeum slovenskeho metalu. Mozno ako web stranka, mozno ako kniha a mozno trufalo niekedy do buducna aj realne muzeum...

Zberatelstvu a rozsirovaniu zbierky venujem ozaj kazdy den aspon nejaky cas a pracne vyhladavam tituly ktore v zbierke este nemam. Casto krat sa ozve aj samotna kapela, vydavatel ci proste len fanusici ktori vedia o mojich aktivitach a kazety ci ine veci mi daruju aby boli u mna v archive - za co maju cestne miesto niekde v pekle a moje vrucne dakujem ;)

Tak tolko v skratke.. pytajte sa ak vas este nieco zaujima :D

PS - Na forum som natrafil ked som cez google zufalo hladal kazety Maxell UR90 zo spominaneho inzeratu. Preklikal som sa k stranke https://ez647.sk/ a odtial nasledne tu na forum.

PS2 - Na fotke je cast zbierky cca 450 kaziet len zo slovenskej sceny.
161055938_706927876655006_8229888033753899233_n.jpg
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Nihility

Príspevok od používateľa oneeeee »

no tak vitaj medzi nami . si tu druhý poriadny metloš .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Nihility

Príspevok od používateľa Nstar »

perfektné, vitaj
je to zaujímavé, ako sa nahráva taká kapela na kazetu?
nihility
desiatnik
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Piatok, 5. Marca 2021, 14:20

Re: Nihility

Príspevok od používateľa nihility »

Kapela si nahra album v studiu kde dostanu master CD vo formate WAV to ide do CD playeru a odtial do tape decku. V domacich podmienkach to nejde nejako inak urobit.. :)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nihility

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

nihility: Ahoj, tak Tě tu vítám :-).

To je fakt teda solidní sbírka, ještě k tomu, když jde o ČS tvorbu.
Metal teda patří mezi spoustu mých oblíbených žánrů, ale tomu zdejšímu bych nepřišel na chuť - přijde mi, že od Metalu to má dál, asi i díky tomu, že se tam motají žánry jako Grindcore, Punk, Hardcore, Doom Metal atp..

Co se týká sháňky nových levných kazet, tak s tím je už asi dnes poněkud problém, sám jsem se tu nedávno poptával po tom samém. Ohledně současných Maxell UR jsem si taky všiml, že trochu začínají mizet, ale že by skončili s výrobou si nejse jistý, spíš můžou být potíže v zásobování.


Tak držím palce, ať Ti to jde a vítej :-).
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Nihility

Príspevok od používateľa Nec »

Teda, paráda. Verím, že sa ti podarí aj múzeum.
Keby sa ti niekedy chcelo, mohol by si aj detailnejšie pofotiť nejakú z tvojich kaziet, čo si robil. Booklet, nálepky,všetko :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Predstavenie členov fóra"