MARANTZ,LUXMAN

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

MARANTZ,LUXMAN

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kde sú,výborné značky v audio,popíšte čo máte od týchto,mali vždy pekný design,viem málo sa toho v minulom čase tu u nás pohybovalo ale v rámci servisovania čo som mal tú česť si doma aspoňtakto ošahať šlo o veľmi slušné mašinky.Šup sem čo máte Vy,rozkecajte sa...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: MARANTZ,LUXMAN

Príspevok od používateľa Nec »

Hodinu som písal príbeh o mojich marantzoch. Pri odosielaní ma vylogovalo. :oops: Tak to skrátim. Dobré ale nie pre rock muziku. Čaute . :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: MARANTZ,LUXMAN

Príspevok od používateľa Nec »

Hmm, no v rámci plnenia pubertálnych snov sa u mňa na pár mesiacov ohriali úlovky z bazoša. Zosík.
Marantz PM 66- KI sinature a CD 63 KI signature.
Modely z polovice 90tych rokov. U mňa sa nestretli v rovnakom čase, preto neviem ako hrajú spolu v zostave.
Tieto vylepšené verzie boli vlastne takým firemným tuningom modelov z nižšej ligy. Toroidné trafo, pomedené chasis. Vyčačkané aj zvnútra, vhodné do hifi časopisu fotiť oddeklované. :)

Prvý bol CD player. Za bazošových 100€, no nekúp to. Optický stav nič extra, ale predsa splnený sen. Mechanika Philips, číta všetko a hneď a hlavne nadlho funguje.
Oproti nižším modelom má moduly HDAM. Ak sa nemýlim je to diskrétne riešenie výstupných obvodov ,teda bez OZ. V českom stereu víťaz testu, v slovenskom Watte kritika. Čas prejsť od snov a teórie k praxi. Pripojený k AV receiveru onkyo 6 kovej rady a Tannoy M2. Basy, výšky,priestor, padám na zadok. Zvuk živý, teplý. No.... po čase zisťujem že v tom watte mali pravdu. Výšky v niektorých skladbách odtrhnuté od zvyšku. Vyslovene nevhodný na rock, metal. Tam ho aj ten základný philips pobil v údernosti a rytme. Diana Kral znela božsky. Predané.

Nasleduje zos. Jednoduchý pekný design. Krásny stav.
Cena bazos 150€ v roku 2010. Vtedy som sa rozhodol zlikvidovať domáce kino a hľadal náhradu za AV receiver onkyo. Po pripijení zos. ohromil priestor. Až tak, že som poriadne prekontroloval pripojené káble. Boli pripojené správne. Tak sme spolu nejaký čas požili. Gitara Rage against the machine mi už nikdy potom neznela tak dobre a prítomne a naliehavo ako cez tento marantz. Pripojený bol na tannoy M2, ako zdroj sa striedali základný model CD Philips a Sony CDP XE 700.
Po čase mi však začalo vadiť, že sa nedajú prepínať vstupy cez DO, ten priestor mi prišiel taký nasilu, nesadla tomu každá nahrávka. Rozlúčili sme sa.

Pekné spomienky na hifi vytunené výrobcom až príliš. Možno tie nižšie modely by mi sadli lepšie. :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: MARANTZ,LUXMAN

Príspevok od používateľa Nec »

Uf. Zachránené. :D
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: MARANTZ,LUXMAN

Príspevok od používateľa janvys »

Nec napísal: Štvrtok, 18. Februára 2021, 00:16 Hodinu som písal príbeh o mojich marantzoch. Pri odosielaní ma vylogovalo. :oops: Tak to skrátim. Dobré ale nie pre rock muziku. Čaute . :D
Jo to znám, od té doby si vždy, když klofu něco dlouhého, celý text hodím na konci před odesláním do ctrl+c, už hodněkrát mě to zachránilo
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: MARANTZ,LUXMAN

Príspevok od používateľa rado »

Ja tu mám na stole PM7000 z mojej profilovky. Mám ho rád, tiež išlo o plnenie snov v čase, keď som si to už mohol dovoliť - samozrejme za bazárovú cenu. Mne sa hlavne páčil dizajnovo. Má za sebou ale drsný príbeh - išlo to poštou, a neviem či si to prehadzovali z auta do auta, ale jedna bočnica pretlačená dovnútra a prasknuté PCB. Vtedy som si povedal, že hifi už jedine s osobným prebratím a odvozom... ale sú to už dlhé roky, dal som to vyservisovať niekde v BA, rozmýšľam či sme vtedy už vôbec mali auto alebo som len poprosil sestru... už si to veru poriadne nepamätám.

Teraz už viac menej zapadá prachom, 95% hudby počúvam na slúchadlách, takže si ho zapnem len občas - aj z priestorových dôvodov (maličká paneláková izba 2.5 x 3.5 metra). Navyše by potreboval opäť servis. Evidentne je niečo v neporiadku, ľavý kanál niekedy po zapnutí (do zahriatia) hrá slabšie alebo úplne vôbec. No nemal som čas to ani otvoriť.
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: MARANTZ,LUXMAN

Príspevok od používateľa Nec »

janvys napísal: Štvrtok, 18. Februára 2021, 00:21
Nec napísal: Štvrtok, 18. Februára 2021, 00:16 Hodinu som písal príbeh o mojich marantzoch. Pri odosielaní ma vylogovalo. :oops: Tak to skrátim. Dobré ale nie pre rock muziku. Čaute . :D
Jo to znám, od té doby si vždy, když klofu něco dlouhého, celý text hodím na konci před odesláním do ctrl+c, už hodněkrát mě to zachránilo
Mne nakoniec pomohlo vrátiť sa asi 10 krokov späť na rozpísaný text. Bol tam :-). Ťukám to väčšinou na mobile, takže to dlho trvá.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: MARANTZ,LUXMAN

Príspevok od používateľa Kazetowich »

mal som zosik vintage a stereo receiver Luxman ale neoslovili ma - chybal tomu uder tak to šlo z domu.
Po kadečom som zakotvil u Pioneer a konečne ma niečo uspokojilo.
Marantz som mal Cd - vedel aj cd-mp3 aj cdtext - vydržal pomerne dlho. Bol ale nahradeny ovela lepšie znejucim Rotelom
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Zabudnuté alebo zaniknuté značky hifi"