Dual, alebo Perpetuum Ebner?

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Dual, alebo Perpetuum Ebner?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

niečo málo o tom tu
https://www.hilberink.nl/codehans/luxman72.htm
Perpetuum Ebner history
Perpetuum Ebner history

Značka sa tvári ešte "živo"
Perpetuum Ebner 2018
Perpetuum Ebner 2018
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Elvis Presley a príbeh PE

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Dual, alebo Perpetuum Ebner?

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Moje Dualčatá 😀 Ďalšie budú postupne nasledovať. Toto je direct drive CS604 poloautomat, funglovka z r. 1979, s originalnálnou škatuľou aj s účtom a kompletnou dokumentáciou.
Prílohy
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dual, alebo Perpetuum Ebner?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

parádny kúsok
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Dual, alebo Perpetuum Ebner?

Príspevok od používateľa jhradec »

Já mám Dual 522 - to je belt drive s ULM přenoskou. Momentálně mám předělaný na normální 1/2" uchycení a osazený JVC Z-4.

Je to z roku 80- bohužel musím konstatovat, že začínají problémy s plastovými díly - je jich tam málo, ale jsou- plast křehne.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Dual, alebo Perpetuum Ebner?

Príspevok od používateľa AdmineR »

Analogaudioman napísal: Sobota, 21. Septembra 2019, 13:13 Moje Dualčatá 😀 Ďalšie budú postupne nasledovať. Toto je direct drive CS604 poloautomat, funglovka z r. 1979, s originalnálnou škatuľou aj s účtom a kompletnou dokumentáciou.
Tesime sa. Tato znacka je tu este malo rozpracovana. A ty mozes prispiet aj pikoskami a zaujimavostami zo zakulisia.
Ja mam od nich dvojpasmove male regalovky z konca 60. rokov - uzavrenky. A hraju velmi pekne. Niekedy napisem o nich viac. Su na chalupe totiz.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Dual, alebo Perpetuum Ebner?

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

jhradec napísal: Pondelok, 23. Septembra 2019, 09:45 Já mám Dual 522 - to je belt drive s ULM přenoskou. Momentálně mám předělaný na normální 1/2" uchycení a osazený JVC Z-4.

Je to z roku 80- bohužel musím konstatovat, že začínají problémy s plastovými díly - je jich tam málo, ale jsou- plast křehne.
S akými dielmi máš problém? Na Dual nie je problém zohnať diely. Dual bola jedna z najrozšírenejšich značiek v Európe, ich gramofónové šasi osádzalo do svojich aparatúr spústa značiek. CS522 je tuším model zo začiatku 80 rokov. Celý ULM systém z môjho pohľadu bol ujetý úlet, veľmi nepraktický systém. Nástupom lacnej bakelitovej hifi techniky z Číny zaciatkom 80 rokov, ale aj zlým riadením firmy sa Dual dostal do platobnej neschopnosti a bol naň vyhlásený konkurz. 3500 zamestnancov a niekoľko tovární sa ocitlo v ohrození. Najprv kúpil Dual komerčný Thompson a krátko na to Schneider. Tieto značky sa podpísali pod lumpačiny smerom k znižujúcej sa kvalite a lacným materiálom. ULM sa kvôli nekompatibilite príliš neuchytil, ale ich predošlý univerzálny TK headshellový systém bol geniálny, v tomto headshelli sa dali uchytiť všetky bežné prenosky.
Prílohy
image.jpg
image.jpg
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Dual, alebo Perpetuum Ebner?

Príspevok od používateľa jhradec »

Ano, bajonetové uchycení- a existuje i provedení pro měniče, kde se měnila výška :)
Tak na tohle uchycení to mám upgradované. K ULM se možná ještě vrátím. Technicky to nebyl až takový nesmysl.
V mechanice automatu jsou plastová kolečka a vačky - zatím jsem vystačil se soustruhem. potíž vidím v tom, že ty díly nebudou nové- křehnutí plastu stářím asi není jen o UV záření, když je to vevnitř.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Dual, alebo Perpetuum Ebner?

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Áno, viem, o čom hovoríš, to krehnutie plastov z tohto obdobia je evidentné, mám taký headshell, kde sa dá meniť uhol sklonu ihly voči drážke, na tie meniče na 5 platní. Ja som do jedného Dualu CS701 Direct Drive vymieňal také prasknuté koliesko pre nastavovanie antiskatingu. Vôbec, všetky Dual Gramofóny boli jedinečné tou svojou technológiou ultraľahkých ramienok. Pamätám si ešte z výstavy, ako prezentovali vtedy nové šasi Dual CS701 Direct Drive tak, že šasi gramofónu bolo ukotvené v protiľahlých rohoch na guličkových ložiskách sa otáčalo v otáčajúcej sa dvojitej kružnici, gramofón bol normálne zapojený na zosilňovač, na platňu priskrutkovaný puk, aby platňa neodpadla. Ihla v drážke pod tlakom 1g v drážke a hrala hore aj dole nohami, efentná reklama.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Dual, alebo Perpetuum Ebner?

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Samý Dual, kam len oko dovidí,,,
Prílohy
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Dual, alebo Perpetuum Ebner?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

taký deck nemaá aj SilverFox ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Dual, alebo Perpetuum Ebner?

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Keďže som tu nový, ani netuším. No je to mŕtvolka, ktorú by som rád vzkriesil. 😅
Napísať odpoveď

Návrat na "Zabudnuté alebo zaniknuté značky hifi"